У своїй першій промові на посаді віцепрезидента 24 січня Джей Ді Венс, виступаючи проти «культури абортів на вимогу», під оплески проголосив: «Я хочу більше дітей у Сполучених Штатах Америки!» У 2021 році він також пропонував батькам мати можливість додавати голос своїх дітей до свого голосу. Логіка така: «Якщо ви не інвестуєте в майбутнє цієї країни, можливо, вам не варто мати такий самий голос» – пише Валентина Фор (Valentine Faure) у статті «La relance des naissances, nouveau ciment des droites aux Etats-Unis» у французькій газеті «Le Monde» («Світ»).
У своєму «Великому прекрасному законопроекті» про бюджет Дональд Трамп включив «бонус за народження дитини» у розмірі 1000 доларів, який буде перераховуватися на банківський рахунок для кожного новонародженого американця. Через кілька тижнів після повернення до Білого дому 24 лютого він уже підписав виконавчий указ, обіцяючи підтримати штучне запліднення (екстракорпоральне запліднення – ЕКЗ), рішення, за яке, як він стверджував, заслуговує на елегантний титул «президента з питань плодючості».
Приблизно в той самий час Ілон Маск, директор Департаменту ефективності уряду (він залишив свою посаду наприкінці травня), стривожений обвалом народжуваності, який він вважає «найбільшою небезпекою, що стоїть перед цивілізацією», став батьком своєї чотирнадцятої дитини. Це був спосіб втілити на практиці його невблаганну максиму: «Якщо не створювати нових людей, то людства не буде, і вся політика у світі не має сенсу».
Хоча республіканці давно розхвалюють важливість «сімейних цінностей», республіканці епохи «Зробимо Америку знову великою» додали новий елемент – розмір. Ідея проста: щоб боротися з «демографічною зимою», в яку вступив Захід, нам потрібно швидко створювати великі сім’ї з великою кількістю дітей.
Це правда, що часи для американської демографічної ситуації важкі. Рівень народжуваності досяг історично низького рівня – 1,62 народження на жінку у 2023 році. Згідно з опитуванням Дослідницького центру Pew, проведеним того ж року, майже половина американців віком до 50 років кажуть, що навряд чи коли-небудь матимуть дітей (збільшення на 10 пунктів за п’ять років).
Ситуація викликає занепокоєння в усіх політичних колах. У лівих пронаталізм «має скромні цілі», – пояснює Філіп Коен, професор соціології Мерілендського університету та спеціаліст з демографічних питань. «Швидше, йдеться про покращення умов життя людей, які намагаються створити сім’ю. Підвищення народжуваності – коли це прямо зазначається – зазвичай є другорядною метою».
Натомість праві, зокрема католик-традиціоналіст Джей Ді Венс, і багатодітний Ілон Маск, і батько п’ятьох дітей Дональд Трамп погоджуються щодо цивілізаційної загрози, яку становить старіння населення.
Що ж до того, як ці діти народжуються, відповідь складніша. Безпрецедентна коаліція, яка привела Трампа до влади, охоплює людей із дуже різними ідеями та культурами.
«У проблемі скорочення населення є щось, що пояснює наш політичний момент», – сказав Кевін Долан 28 квітня на відкритті другої конференції Natal, яку він організовує в Остіні. Вебсайт «Natal Con» стверджує, що «не має жодної політичної чи ідеологічної мети, окрім світу, де наші діти можуть мати онуків».
Але список гостей не залишав сумнівів щодо тону заходу, спонсорами якого виступили як ультраправе видавництво Passage Publishing (яке, серед інших, видає блогера Кертіса Ярвіна та Man’s World – чоловічий літературний журнал), так і бренд підгузків з «християнськими та пронаталістськими» цінностями (з гаслом «Змініть підгузки. Змініть життя»). Що стосується самого організатора, Кевіна Долана, діяча пронаталістського руху, то він є співзасновником Exit, братства, присвяченого «сімейному суверенітету», членом Deznat, ультраправого мормонського руху, та молодим батьком шістьох дітей.
Перша «Natal Conference», за словами Долана, передвістила коаліцію, яка дозволила повернення Трампа до Білого дому. Тепер вони знаходяться в центрі влади. «Питання скорочення населення, очевидно, важливе для Джей Ді Венса, Ілона Маска та багатьох інших членів адміністрації», – продовжив він 28 квітня. «Це означає, що великі ідеї, що розробляються тут, можна почути в Білому домі».
Президент Теодор Рузвельт (1858-1919) говорив про бездітність як про «расове самогубство» – питання, яке він вважав «фундаментально нескінченно важливішим за будь-яке інше в цій країні». З того часу в США не було урядової політики щодо сприяння народжуваності.
З 2021 року Фонд «Спадщина» очолює Кевін Робертс, який залучив нове покоління молодих консерваторів, що виступають за сім’ю. У своїй останній книзі «Раннє світло світанку: повернення Вашингтона, щоб врятувати Америку» (Broadside Books, 2024) Робертс стверджує, що найважливішим сучасним політичним розколом є розрив між партією творення, «тими, хто захищає богоподібний природний порядок», та партією руйнування, «тими, хто хоче його скасувати в ім'я емансипації, свободи та прогресу».
У своїй книзі Робертс відкидає ідею системи догляду за дітьми раннього віку, оскільки цей захід розглядається як заохочення жінок до повернення до роботи, а не до догляду за дітьми.
Передмову до книги написав Дж. Д. Венс, якого Кевін Робертс назвав у інтерв’ю журналу «The New Yorker» «найважливішою людиною з питань сімейної політики в історії цієї країни».
Віктор Орбан, як і прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні, категорично виступає проти допоміжних методів запліднення. У Туреччині президент Реджеп Таїп Ердоган, який вирішив зробити 2025 рік «роком сім'ї», наполягає на відмові від штучного запліднення аж до розгляду питання про обмеження використання кесаревого розтину, який, на його думку, шкодить народжуваності в Туреччині. У червні 2024 року Джей Ді Венс, тодішній сенатор, проголосував проти закону про право на ЕКЗ.
Це традиціоналістське бачення дуже відрізняється від пронаталістських трансгуманістичних проектів Кремнієвої долини. Тільки у 2023 році в стартапи Кремнієвої долини, що займаються дослідженням фертильності, було інвестовано близько 874 мільйонів доларів.
Ці проекти процвітають. Наприклад, Conception, яку підтримує генеральний директор OpenAI Сем Альтман, працює над створенням яйцеклітин з інших клітин організму, щоб жінка без життєздатних яйцеклітин могла мати дитину.
Тон цієї технологічної версії пронаталізму достатній, щоб образити традиційне уявлення правих. Проте, як і в багатьох інших питаннях, що їх розділяють, певна нечіткість влаштовує обидві партії.
Відродження Білої раси.
Ще одна причина для американських правих підтримувати українських дітей, та їхніх батьків, які боряться за майбутнє України. А отже, за майбутнє тієї ж білої раси.
Творимо разом Ельфійську Вільну Церкву!
Коментарі
Ще одна причина для американських правих підтримувати українських дітей, та їхніх батьків, які боряться за майбутнє України. А отже, за майбутнє тієї ж білої раси.
Творимо разом Ельфійську Вільну Церкву!