Виявляється, в організмі все влаштовано не так просто і кожен з гормонів активізується і активно працює лише в певний час. Знаючи час активності певного гормону, можна істотно поліпшити своє здоров'я і якість життя, інформує Ukr.Media.
До 6:00 — серотонін
До 6 ранку в організмі виробляється гормон щастя — серотонін. Чи варто говорити про важливість цього гормону для вашого настрою і здоров'я.
6:00 — підвищується кортизол
Кортизол — це гормон, який пробуджує організм і готує наш мозок і тіло до пробудження. Зараз максимально включена логіка. У цей час людина дуже зібрана і сконцентрована, тому можете сміливо складати плани на весь день.
Випиваючи 500 мл води вранці та роблячи зарядку, вимиваються ГОРМОНИ СТРЕСУ!!!
7:00 — припиняється вироблення мелатоніну
Саме в цей час закінчується дія цього нічного гормону і в дію вступають статеві гормони. Якщо мелатонін не виробляється, то значить сон не несе ніякої користі для вас, а значить спати далі безглуздо.
8:00 — активізуються статеві гормони
У цей час активізуються статеві гормони. Вони ж стероїди - гормони, що формують наш м'язовий каркас. Найкращий час для зарядки, гімнастики, фітнес-клубу - для зміцнення своїх м'язів. А ще це ідеальний час для зачаття.
10:00 — 14:00 — пік ДГЕА
ДГЕА — це нейрогормон, який відповідає за концентрацію уваги і пам'ять, увагу і запам'ятовування. В цей час ідеально займатися розумовою і інтелектуальною діяльністю.
14:00 -16:00 — пік гормону росту
Відчувши різку сонливість у цей час, не відмовте собі в задоволенні поспати 20 хвилин! Це пік СОМАТОТРОПІНУ – "гормону росту" – гормону краси і вічної молодості. Не дивно, що в цей час зазвичай сплять діти, адже це період, коли на піку знаходиться гормон росту. До речі, цей гормон відповідає не тільки за зростання, але і за вашу молодість і красу, тому якщо у вас є трохи часу, то краще поспати.
І, бажано, після цього сну - розминка, тому що гормон росту відповідає за кількість м'язової тканини.
З 17:00 — знижується кортизол
З цього часу знижується концентрація і витривалість, спорт краще не планувати, як і розумову діяльність.
Прийняття важливих рішень варто скасувати. Спорт протипоказаний, тому що живлення м'язів буде дуже складним.
21:00 — починає вироблятися мелатонін
З цього часу організм починає готуватися до сну, температура тіла знижується, вам хочеться турботи і умиротворення. Знижуючи температуру тіла, нам хочеться тепла і турботи від близьких. Саме час для сімейних обніманьок!
22:00 — час ендорфінів
У цей період виділяються гіпофіз виділяє опіоїдні гормони, які мають наркотичну дію - це ЕНДОРФІНИ. Саме завдяки їм сон, якщо він настане в цей час, то буде дуже спокійним і приємним. Денний стрес позаду, організм готовий до перезавантаження.
Не дарма існують рекомендації лягати спати саме о 22 години, бо сон з 22:00 до 04:00 несе максимальну користь для всього організму, а от відсутність його може позначитися негативно.
Заснувши в цей час, сон буде супроводжуватися найбільш приємними відчуттями. Цінність сну з 22:00 до 4:00 - максимальна. Відсутність сну в цей час - фатально.
О 23:00 активізується гормон росту
Знову вступає в силу ГОРМОН РОСТУ, який відповідає за вашу молодість і красу. Саме завдяки йому діти "літають уві сні", а дорослі залишаються молодими, красивими, з міцними кістками і якісною мускулатурою! Щоб залишатися здоровим і молодим, в цей час потрібно спати.
Виявляється у гормонів теж є "години роботи". Пізнавати своє тіло.
Дякую, Арсене!
Файно, що широка преса відгукується на наших
"5 вигод":))
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Коментарі
Зараз 14:36 год. Треба піти поспати))))
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
За моїми відчуттями, зранку все відбувається на годину раніше. Кортизол починає діяти вже після 5 ранку.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Дякую, Арсене!
Файно, що широка преса відгукується на наших
"5 вигод":))
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Також дуже корисно для мене. Дякую, вельмишановний добродію Арсене!
Якщо прагнеш чуда - створюй його!
Дякую, пане Арсене!
Вчасне нагадування --
Цікава інформація. Дякую!