Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Гетманцев і податки: як державі не стати ще одним агресором щодо бізнесу

Категорія:

Світ:

15 березня Президент України Володимир Зеленський заявив, що він дає добро на впровадження пакета рішень для підтримки української економіки. Він заявив, що починаємо податкову реформу. Замість ПДВ та податку на прибуток дадуть ставку 2% від обороту та спрощений облік. Для малого бізнесу – а це перша й друга групи ФОПів – буде добровільна сплата єдиного податку. Тобто якщо зможете – сплачуйте. Не можете – нема питань.

 

220524zmiyivkostyumah-2.jpg

Змії в костюмах – корпоративні психопати
Змії в костюмах – корпоративні психопати

Зеленський тоді також зауважив, що другим кроком буде максимальна дерегуляція бізнесу і що скасують всі перевірки для всіх бізнесів. Аби тільки усі працювали і міста оживали. Умова лише одна – забезпечити нормальну роботу свого бізнесу в межах українського закону.

Президент говорив про податкову реформу, проте, очевидно, що з таким визначенням він поквапився. Реформу не можна відкотити назад через два місяці після її ухвалення. Або реформа була половинчастою, або ставлення до неї – несерйозним, пише у своїй статті на LB.ua Михайло Поживанов, депутат Верховної Ради чотирьох скликань.

В інтерв’ю Форбсу Гетманцев говорить про те, що він наполягатиме на тому, аби його дітище – законопроєкт №7311 – був розглянутий Верховною Радою якомога швидше. Між тим, якщо парламент дійсно ухвалить цей документ, на всіх нас чекають суттєві зміни в оподаткуванні.

В цілому ми отримаємо таке:

  • скасування пільгового розмитнення автомобілів. Повернуться мито, акцизний податок і ПДВ (20%) при розмитненні автомобілів з іноземною реєстрацією. Єдиний виняток – машини, які везуть в країну волонтери для потреб ЗМУ та Сил територіальної оборони;
  • скасування звільнення від імпортного ПДВ і мита платників єдиного податку. Це, мовляв, потрібно для того, щоб урівняти їхні конкурентні можливості з іншими суб’єктами, які не є платниками єдиного податку;
  • підвищення ставки військового збору до 3%. При чому не тільки на період воєнного стану, але й на час дії надзвичайного стану. А він може настати відразу після воєнного;
  • відшкодування ПДВ у вигляді облігацій внутрішньої позики, тобто замість грошей. Тут цікавий момент, бо, виходить, що платник податку надає позику державі, на яку він не «підписувався»;
  • відстрочення у сплаті податків на 6 місяців лише для платників, які знаходяться на території бойових дій. При цьому незрозуміло, що робити тим підприємцям, чий бізнес зареєстрований в тилу, але виробництво де-факто знаходилося на окупованих територіях;
  • повернення акцизів на пальне та колишньої ставки ПДВ (20% замість нинішніх 7%);
  • відновлення перебігу строків подання звітності, сплати податків і зборів, проведення камеральних і фактичних перевірок тощо.
  • Бізнесмени вже стогнуть від подібного закручування гайок, а експерти з соцмереж та просто співчуваючі порушують мораторій на критику влади та починають висувати претензії.

А тому в опоненти Гетманцеву Михайло Поживанов викликає… самого Гетманцева та аналізує усі суперечливі тези, які він казав (суперечності є ознакою психопатів, до речі! - примітка моя, О.К.)

В одному зі своїх блогів він пише про те, що «у квітні податкова служба перевиконала план наповнення бюджету на 2,5 млрд або на 6%, а рік до року за загальним фондом бюджету перевиконання становить 8,5 млрд або на 23%. За такі результати окрема подяка платникам податків, які продовжують чесно та в повному обсязі сплачувати свої податки», – наголошує Гетманцев.

Загалом же з початку року показники доходу держбюджету перевищують аналогічні за минулий рік.

Так, за підсумками перших чотирьох місяців 2022 року вони становили 412,5 млрд грн, або на 55 млрд грн (+15,4%) більше, ніж надійшло за аналогічний період минулого року. В тому числі доходи загального фонду – 365,9 млрд грн, або на 52,1 млрд грн (+16,6%) більше.

«Звичайно, оцінюючи тенденції за доходами за 4 місяці, слід робити поправку на інфляцію, авансові платежі з прибутку/дивідендів та зупинку відшкодування ПДВ. Проте ми говоримо про перевищення надходжень на 15% над торішніми в умовах війни та спаду економіки щонайменше на 30%, під час якого у квітні держава вважала за необхідне та можливе піти на зниження податкового навантаження для підтримки бізнесу та населення», – підкреслив Гетманцев.

А от цитата з його іншого блогу: «Попри війну, мобілізацію фахівців, релокацію команд розробників, за підсумками І кварталу 2022 року IT-сектор приніс рекордні 2 млрд доларів експортних надходжень у квартальному вимірі. Роком раніше за аналогічний період виручка складала менше 1,5 млрд доларів».

Гетманцев також зазначає, що в лютому, в останній довоєнний місяць, реалізація комп’ютерних послуг на експорт дозволила встановити місячний історичний рекорд за всі роки Незалежності – 839 млн доларів.

Це була оцінка роботи ІТ-сектору, а тепер – про платників єдиного соціального внеску. І знову джерело інформації – Данило Гетманцев та його офіційний Телеграм-канал.

«За січень-квітень 2022 р. сума доходів Пенсійного фонду України становила 171,8 млрд. грн., що на 7,7%, або на 12,3 млрд. грн. більше, ніж за 4 місяці минулого року. При цьому сума доходів від єдиного внеску, яка розподілена на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, перевищує показники відповідного періоду минулого року на 11,5 млрд. грн. У тому числі у квітні доходи ПФУ були на 400 млн. грн. більше, ніж за аналогічний місяць минулого року».

І – далі: «Звичайно, у реальному вираженні відрахування впали. Але все одно рівень сплати ЄСВ за цей період перевищує очікування з урахуванням війни, масової зовнішньої та внутрішньої міграції населення, падіння економіки на 30-50%. Показники збору ЄСВ, серед інших факторів, відображають високий рівень соціальної відповідальності бізнесу, який скорочує штати меншими темпами, ніж падає його ділова активність».

Михайло Поживанов пише, що не розуміє, як після стількох компліментів українським підприємцям можна зі спокійною душею збільшувати на них фіскальний тиск? Хіба та чесність та порядність, на якій акцентує Гетманцев, не є мотивацією бодай для встановлення мораторію на будь-які податкові перевірки до кінця війни? Тим паче, що тут йдеться не тільки про своєчасну сплату податків.

Наш бізнес (передусім, великий та середній) масово жертвує власні кошти на Армію та допомогу нужденним.

Попри Західну підтримку, яку не можна недооцінювати, українці все ще екіпірують свої Збройні Сили, перераховуючи мільйони на броніки, шоломи, рації, тепловізори, дрони тощо. І цього навряд чи не знає Гетманцев.

І всі ці добровільні видатки та пожертви на ЗСУ та на нашу перемогу йдуть вже після того, як підприємці сплатили свої податки.

А щодо малого та «мікробізнесу», то і він борсається та виживає, як може, та ще й годує найманих робітників і теж перераховує свої копійки волонтерам та фондам допомоги.

Навіщо знекровлювати й без того знекровлену економіку та витискати з неї останні сльози? Щоб досягти зворотного ефекту та обнулити нинішні здобутки?

Вони забувають, що наша перемога тримається на плечах ЗСУ, а самі ЗСУ – на плечах нашого народу, котрий попри всі випробування працює гідно та самовіддано.

Наші інтереси: 

Корпоративні психопати мають бути відстороненими від влади.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Так, це мета. Без рішучого очищення від паразитизму українці постійно наступатимуть на ті ж самі психопатичні граблі.

Микола Погорілець wrote: Пане капітан? Хіба це є мета? Ігор Каганець wrote: Маємо унікальну можливість здійснити розділення людей і тварин.  

 

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Микола Погорілець.
0
Ще не підтримано

Гетманцев сприяє розвитку українського бізнесу у Польщі, Литві та інших країнах. Туди тікають наші бізнеси.

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Набирається дедалі більше інформації, що він є корпоративним психопатом. Схоже, що маємо ще один психопатичний союз.

Там нагорі ціле кодло, і завдяки Гетманцеву воно засвітилося. Маємо унікальну можливість здійснити розділення людей і тварин. 

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Микола Погорілець.
0
Ще не підтримано

Пане капітан?

Хіба це є мета?

Ігор Каганець wrote: Маємо унікальну можливість здійснити розділення людей і тварин.

 

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Так, це мета. Без рішучого очищення від паразитизму українці постійно наступатимуть на ті ж самі психопатичні граблі.

Микола Погорілець wrote: Пане капітан? Хіба це є мета? Ігор Каганець wrote: Маємо унікальну можливість здійснити розділення людей і тварин.  

 

Все, що робиться з власної волі, – добро!