Зображення користувача Богдан Лакомський.
Богдан Лакомський
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

«Етери» і «проєкти» відміняються: ОАСК скасував нову редакцію українського правопису

Категорія:

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

Сьогодні Окружний адміністративний суд Києва скасував постанову Кабміну № 437, якою у травні 2019 року було затверджено нову редакцію українського правопису. Про це повідомив у Facebook адвокат позивачки Дмитро Ільченко.

За словами Ільченка, підставою для позову стало те, що "уряд не має права скасовувати правопис, позаяк подібне просто виходить за межі його компетенції", а сама заява була подана для "захисту української мови від її спотворення на користь регіональних діалектів".

Також під час розгляду з'ясувалося, що у "мовної комісії" були розбіжності і правопис в результаті було розроблено не в тій редакції, в якій вона була затверджена Кабміном, написав адвокат, додавши, що "зміни вносилися фактично на колінах".

Рішення набере чинності, якщо не буде оскаржено або скасовано апеляцією.

Сам позов був поданий у червні 2019 року в інтересах херсонської школярки Юлії Пиргас її матір'ю, а пізніше цю справу об'єднали з аналогічним позовом від громадської організації Правова держава.

Наші інтереси: 

Мова має розвиватися, але ж не так примітивно, як це зараз робиться. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

З погляду фоносемантики, слово «ефір» має вищі вібрації, ніж "етер". Також мені більше подобається "проект" – воно звучить твердіше, надійніше, серйозніше. А «проєкти» сприймається як "прожекти", тобто пусті фантазії.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Бард Рой.

А як на мене, чим більша несхожість з язиком, тим краще. Чого варта, наприклад, кляса, фльота, плян чи Швайцарія з Атенами... Якось райдужніше на серці стає.

Хай буде!

Зображення користувача Юлія Гаркуша.

З точки зору мовознавства (і я з цим повністю згідна)), діялектизми – це ріки, що омивають і живлять тіло мови. Вони є найбільшим багатством будь-якої мовної системи. Що активніше вживаються діялектизми, тим більше наповнюється і збагачується мова. Радянськи словники нещадно винищували діялектизми, позаяк ці «мовні родзинки» маркували українців. Я не маю нічого проти «сковороди», або «чашки», але вдячна тим, хто зберіг для нас слова «пательня» і «філіжанка».

Зображення користувача Олена Каганець.

Про "пательню" і "філіжанку" я дізналася набагато пізніше, ніж про "сковороду", або "чашку":-) Діалектизми діалектизмами, але має бути якась більш-менш "унормована" мова, прийнятна для всіх українців, чи не так? Ми ж не вживаємо слобожанське "цеберко" на Галичині?

Зображення користувача Юлія Гаркуша.

Унормована мова передбачає правильність, точність, логічність, чистоту , ясність, доступність і доцільність. Діялектизми відповідають кожній з цих умов. Крім того, спонукають до навчання, розвитку і вдосконалення)). Ви не вживаєте слобожанське «цеберко» в повсякденній мові. Але при створенні яскравого образу слобожанина це слово може стати Вам у пригоді))

Зображення користувача Сергій Білецький.

гучу як того сам бажаю

Зображення користувача Микола Стригунов.

Цікаво, як зараз можна вживати діалектизми? Звісно, хороші).

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Зображення користувача Юлія Гаркуша.

Просто і невимушено) Ви вживаєте діялектизм, коли співаєте «Черемшину»))
«…А вівчар жене отару плаєм…»
«ПЛАЙ, ю, чол., діал. Стежка в горах. Юра йшов довгий час верхом, плаєм, лишаючи село по лівій руці (Іван Франко, IV, 1950, 413» Академічний тлумачний словник (1970—1980)

Зображення користувача Андрій Будкевич.

Є чудова праця уродженця Одеси Святослава Караванського "Секрети української мови". У Слові до читачів він зокрема зауважив: "...Українська ж мова зазнала з боку імперських структур брутального калічення та "інтернаціоналізації".Виглядає, що передусім треба повернути українське обличчя самій українській мові".