Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

«Зняти питання ФОПів». Милованов виступив за скасування ЄСВ та зниження податку на доходи фізосіб

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов запропонував до обговорення низку рішень для податкової реформи. Податки повинні стимулювати створення робочих місць і підвищення зарплат. Для цього необхідно знизити податки на працю і збільшити податки на активи.

 

19072706.jpg

Тимофій Милованов

 Про це він написав у своєму Facebook:

"Податки та ФОПи. Цей пост не пропозиція податкових змін, а запрошення до дискусії про те, яка податкова система нам потрібна.

На мою думку, найважливіший економічний актив України - це люди. Тому бажано щоб податки стимулювали створення робочих місць і підвищення зарплат. Для цього потрібно максимально знизити податки на працю. А звідки ж взяти податки на оплату вчителів, лікарів, пожежників, науковців, та на пенсії? Я би пропонував збільшити податки на активи - нерухомість, тощо, та залишити ПДВ. Я розумію, що на сьогодні це неможливо, але я би розглянув таку податкову реформу.

1. Відмінити ЄСВ.
2. Максимально знизити податок на дохід фізичної особи.
3. Для компенсації, підняти податок на нерухомість.
4. Також для компенсації, підняти податок на землю та інші активи.
5. Покращити збір податків на нерухомість та інші активи.
6. Не чіпати ПДВ. Покращити його збір.
7. Продовжувати детінізацію економіки прямими і непрямими методами.
8. Надавати державну підтримку бізнесу тільки за умови роботи в білу та створення достатньої кількості робочих місць.

Всі ці 8 пунктів - до обговорення. Ідея цих пунктів - зняти з порядку денного питання ФОПів, забезпечити стимули для створення робочих місць,
Підвищення зарплат, та зменшення безробіття.

На жаль на практиці змінювати систему податків дуже складно. Тому що є великі видатки - на оборону, поліцію, допомогу бідним, розвиток інфраструктури, інші капітальні інвестиції, медицину, освіту та науку. І будь яка радикальна зміна податків може розбалансувати надходження і залишити певні важливі частини суспільства без фінансування. Але обговорювати потенційні зміни - важливо і корисно".

 

 

Наші інтереси: 

Знати, ЩО пропонується урядом, розуміти, що ЄСВ платять ВСІ (хто працює не в тіні) для утримання нинішніх пенсіонерів, а накопичувальної системи немає (тобто платити його невигідно, він тільки обтяжує податковий тягар працедавцям і самостійним дрібним підприємцям і ФОПам). Все ЄСВ (хоч 22%, як зараз, хоч 34,5%, як було, не вирішує проблеми Пенсійного фонду, який де-факто - банкрут і фінансується з держбюджета). 

Підписуюсь на новини