Все більше починають бути явними факти, що росіяни, через підставних осіб або й напряму, скуповують або беруть в оренду землі в Україні. І жодні запобіжники не спрацьовують. Це – на Херсонщині, де вже взяли в оренду або приватизували понад 10 тис. га землі на прикордонних територіях, у Бессарабії, Одещині та інших районах України. Про це розповідає Зиновій Свереда, доктор соціальної економіки, експерт зі сталого розвитку та соціального підприємництва.
Крім того, кілька власників агрохолдингів, земельний банк яких від 30 тис. до 200 тис. га, вже мали зустрічі з можливими партнерами з Росії на Кіпрі. Усі агрохолдинги зареєстровані на кіпрських офшорних зонах, і тому ніхто не буде скуповувати гектари в Україні – достатньо купити акції офшорних кіпрських підприємств та заволодіти мільйонами гектарів в Україні. І їм запропонують суми, від яких вони не відмовляться…
Україні потрібна лінія Маннергейма – військова, ринкова та політична. Тому одне з рішень – це продати або здати в довготермінову оренду землі, що знаходяться біля кордону між Україною та Росією, компаніям зі США. Опрацювати там систему вільних економічних зон, посприяти заснуванню українсько-американських підприємств, особливо з розвитку водню, сланцевого газу. Тому що американські війська приходять туди, де є американська приватна власність, щоб її захищати згідно з правом і Конституцією своєї держави.
Ця пропозиція вже викликала великий ажіотаж у Росії. Написано понад 50 статей проти даної ідеї на сайтах від «Ізвєстій» до «Федерального бюро новостєй», від «Общєства пісатєлєй» до програми Соловйова… Створені програми на Ютубі, проти мене написані статті пропагандистів у французьких та англійських виданнях… Отже, потрапив у саму точку.
Україні потрібне партнерство: земельна співпраця між США та Україною може стати першим кроком для «ленд-лізу», що приведе нас до перемоги. Через правильну земельну геополітичну стратегію та концепцію ринку землі можна відбудувати безпеку та продуктивність сільського господарства та всієї держави.
Ця стаття доступна англійською мовою
Співпрацюємо з США, відкриваємо новий ленд-ліз.
Коментарі
Ніби слушно. Але треба і розважливо перевіряти американських партнерів, чи за ними не ховаються московські маніпулятори...
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Треба записати в закон норму, що землю можна здавати в довгострокову оренду тільки компаніям з країн, що є союзниками України.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Ця стаття також доступна англійською мовою. Поширюємо!
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Передаю реакцію на цю статтю Юрія Волошина з Америки :
«Цікава думка, але вона нічого не вирішить, і пропозиції доктора Свереди задавнені, спрощені та невідповідні.
США незобов'язані захищати, або відшкодовувати майно, яке перебуває у власності фізичних осіб, або корпорацій, за кордоном.
У найкращому випадку, пропонують гарантії проти експропріації, націоналізації, заворушень та війни через ’OPIC’, але це просто виплачує страхові доходи.
Навіть не втручаються в те, що визнається давнім міжнародним правом, як сама територія США, наприклад, Бенгазі.
Кожен крихітний ґрунт та структура кожної країни за кордоном - ’посольський склад’ - вважається обмеженою ’територією’ де-юре цієї країни і, таким чином, недоторканною.
Жоден президент США (ані американська громадськість) не захищатиме приватної території закордоном.
Реальне рішення полягає в тому, щоби Земельний закон спеціяльно заперечував право власности на будь-яку фізичну чи юридичну особу, яка прямо чи опосередковано пов'язана (наприклад, шляхом іноземної корпорації) з державою-«агресором».
Крім того, всі прямі, або непрямі власники мають бути розкриті під час придбання, або викупу, і будь-яке упущення буде підставою для конфіскації без будь-якого строку давності.
Ви можете бути впевнені, що жоден росіянин не вкладе грошей у землю, яка постійно знаходиться під хмарою власності».
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Раціональне зерно!
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Зірко, а хто цей Юрій Волошин?
Жнива почалися, браття!
Юрій Волошин - юрист за підготовкою, але кар'єра значною мірою стосувалася керівництва у спеціалізованих областях національної безпеки, а також у виявленні відходів, шахрайства та зловживань у владі.
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Якби держава не захищала своїх громадян за кордоном і їхні права, то яка це держава? Запитайте армію Вагнера, яка бажала атакувати нафтові платформи американських компаній в Сирії...або запитайте одного з українських бізнесменів, якого заарештували в Відні, бо причиною було те, що за кордоном було перейдено інтереси однієї з американських компаній. І це можна продовжувати...
і хто такий п. Юрій Волошин?
Юрій Волошин - юрист за підготовкою, але кар'єра значною мірою стосувалася керівництва у спеціалізованих областях національної безпеки, а також у виявленні відходів, шахрайства та зловживань у владі.
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
У час кризи та зовнішньої агресії українські політики мали б вчитися не ставити "шахи" один одному, а поставити шах і мат зовнішньому агресору. А це можна наступним чином.
Президент Зеленський, голова РНБО - Петро Порошенко, додатково члени РНБО - кілька американських генералів у відставці (один - з демократів, інший - з республіканців), прем'єр - особа, яка б підписала, що не буде брати участь у жодній політичній партії...і зайнялася б господаркою.
Міністри - представники з професійних асоціацій з кожного напрямку економіки.
Крім того, прийняття закону про довічне ув'язнення за державну зраду.
Ось і все...коли буде мир, тоді б почали розбиратися в політичних змаганнях...
Це б об'єднало різні полюси українського суспільства, яке почало б розуміти: ми будуємо Україну для наших майбутніх поколінь.
Слушні пропозиції! Особливо сподобалося про американських генералів в РНБО від республіканців і демократів. І про міністрів з професійних асоціацій.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Дуже класні пропозиції! Президент Зеленський, голова РНБО - Петро Порошенко - несподівано! Але справді, якби на таке була здатна наша політична еліта, то Мордор для нас був би переляканою гієною в куті, а не тим чим він є зараз :)
Ключовою проблемою, втім, є те що розум українців масово витіснений з банкової у фейсбук. І ось як вирішити цю проблему для мене загадка.
Нове запитання з Фейсбуку:
Serge Kabud
На жаль реальність протилежна: інвестувати в Україну, крім самих громадян, які там проживають, ніхто не буде. За всіма показниками, які визначають привабливість для інвестора, Україна остання на планеті.
При тому, що у світі очікують, що війна не закінчиться ніколи і анексовано може бути значно більше. Крим же не захотіли захищати, а там нафта і газ і ДВІ платформи видобутку, які теж захистити не змогли. Ті дві вишки качали 10 мільярдів кубів газу на рік.
Українська Нація не певна, не готова, не здатна і не хоче займатися Кримом. Ззовні це надсилає меседж розвалу державності.
Які інвестиції за таких умов?
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Видно, Serge Kabud необізнаний з українською дійсністю. Українці хочуть жити в чистій країні, але не мають відповідних інструментів. Зате - 5% ці інструменти виробляють... на нашому порталі Народний Оглядач ! Такі інструменти, які Сержові Кабудові не снилися :)))
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
США мали всю інформацію про ситуацію в Грузії і про можливу війну, проте не переставали інвестувати та допомагати.
Їзраїль має війну вже 60 років... Я можу навести більше прикладів.
Питання в іншому: яка концепція розвитку держави?
Якщо є концепція розвитку та безпеки, то інвестиції прийдуть: просто кожна інвестиція має свій час і вид.
На мою думку, треба обмежитися довгостроковою орендою, адже продаж землі має ряд негативів. Зокрема, народ втрачає суверенітет над своїм життєвим простором. Окрім того, це підриває моральний дух - який сенс воюватиме за землю, яка тобі не належить.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Тут є кілька концепцій. Земля потребує власника. Можна правильно оформити: є право на використання, як у Британії, чи інше. Насправді, є важливим прийняти правильну форму ринку землі, який буде працювати на добробут народу. Про це можна розглядати кілька версій. Більшість американців чи канадців не є власниками самих земельних наділів. Проте їх не можна б обвинуватити у відсутності патріотизму, щоб не захищати свою свободу.