Про це 24 каналу розповів голова Центру соціологічних та політологічних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран.
За його словами, будь-які авторитарні режими мають таку серйозну проблему, як передача влади. А цей процес супроводжується великою нестабільністю. Тому робити будь-які прогнози можна тоді, коли будемо знати, хто може бути наступником, і яким чином відбуватиметься передача влади.
"Після того, як буде відомо, хто стане наступним президентом Казахстану, можна робити прогнози. Але геополітичний вектор Казахстану – помірковано-прозахідний, прокитайська позиція і вимушені добросусідські відносини з Росією – залишиться. Так само, як і не буде принципових змін для України", – вважає Сергій Таран.
Водночас Росія намагатиметься вплинути на вибір наступника Назарбаєва. Для Кремля найцікавіше мати в сусідніх країнах не диктатора, а вразливу людину.
Росія робитиме ставку на керований хаос. Якщо Москві вдасться отримати ситуацію постійної зміни влади в Казахстані, то для неї це краще. Другий сценарій – проросійський лідер Казахстану, лояльний до режиму Путіна.
19 березня Нурсултан Назарбаєв склав повноваження глави держави. "Я прийняв рішення припинити свої повноваження як президента", – сказав Назарбаєв у телевізійному зверненні до народу Казахстану. Нинішній термін президентських повноважень Назарбаєва повинен був закінчитися в квітні 2020 року. У липні Назарбаєву виповниться 79 років.
Уходять з політичної арени керівники радянського штибу, яким був Назарбаєв. В Україні такими були Кравчук і Кучма. Назарбаєв був першим і єдиним президентом Казахстану з 1990 року. З 1991 року, коли республіка здобула суверенітет, він кілька разів перемагав на виборах глави держави. У 2007 році парламент надав йому як першому президентові право балотуватися на вищий державний пост необмежену кількість разів.
Назарбаєв формально перестав бути президентом, але реально залишився при владі разом зі своїм кланом. Ось гарна аналітика від Ігора Тишкевича.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Коментарі
Назарбаєв формально перестав бути президентом, але реально залишився при владі разом зі своїм кланом. Ось гарна аналітика від Ігора Тишкевича.
Все, що робиться з власної волі, – добро!