Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 59 в simple_table_of_contents_generate_table_of_contents() (рядок 108 із /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/modules/contrib/simple_table_of_contents/simple_table_of_contents.module).
Palantir надає потужну допомогу Україні у війні проти Росії, використовуючи штучний інтелект для відстеження російських військових об’єктів та цілевказання. Компанія вважає, що передове програмне забезпечення, кероване штучним інтелектом, стане вирішальним фактором у майбутніх конфліктах, тож Palantir позиціює себе як ключового гравця у захисті західної цивілізації.
Американська компанія Palantir надає Україні розвідувальні дані для знаходження російських цілей. За допомогою штучного інтелекту, Palantir дозволяє Україні краще розуміти поле бою та в режимі реального часу повідомляє про точне розташування російських танків, літаків і кораблів, що дає змогу українським військовим ефективно протистояти російській агресії. Оскільки Росія продовжує мобілізувати все більше ресурсів для своєї війни проти України, Київ прагне перевершити чисельну перевагу у Росії застосуванням штучного інтелекту.
Palantir був заснований у 2003 році відомим інвестором з Кремнієвої долини Пітером Тілем та доктором філософії Алексом Карпом. У той час Сполучені Штати оголосили війну проти тероризму після терактів 11 вересня, успішно вторглися в Афганістан, почали вторгнення в Ірак і шукали додаткових підрядників для підтримки своїх операцій на Близькому Сході.
Тоді Пітер Тіль побачив можливість і вирішив допомогти американському уряду уникнути повторення подій 11 вересня. Він щойно продав PayPal компанії eBay за 1,5 мільярда доларів і мав достатньо грошей, аби створити хеджфонд, який був зосереджений на інвестування в нові компанії. Маючи достатньо капіталу, Пітер Тіль об’єднався зі своїм другом Алексом Карпом, який отримав докторський ступінь в Європі, та інвестував у акції, щоб заснувати Palantir і назначити Алекса Карпа виконавчим директором компанії.
Мета Palantir полягала в тому, щоб створити програмне забезпечення, яке може збирати, аналізувати та впорядковувати великі масиви даних і перетворювати ці дані на корисну інформацію. Під час роботи в PayPal Пітер Тіль мав групу інженерів, які використовували штучний інтелект і машини навчання для розробки програмного забезпечення для виявлення шахрайства на основі доступних даних. Тепер метою було використати цей досвід, аби допомогти спецслужбам краще використовувати їх власні дані.
Витративши початкові кошти на створення програмного забезпечення, Пітер Тіль шукав додатковий капітал, аби розширити свою діяльність і знайти перших великих клієнтів. Незважаючи на те, що компанії не вдалося переконати великі венчурні фірми інвестувати у бізнес, волонтер зміг отримати фінансування від фонду, заснованого Центральним розвідувальним управлінням США, що дозволило швидко розширити бізнес і підписати угоди щодо надання програмного забезпечення Центральному розвідувальному управлінню, Федеральному бюро розслідувань, Агентство національної безпеки, Армії Сполучених Штатів та навіть Службі внутрішніх доходів США. Після цього програмне забезпечення Палантір активно використовувалося солдатами США в різних зонах бойових дій.
В Афганістані та Іраку морські піхотинці Сполучених Штатів розгорнули програмне забезпечення Палантір для прогнозування зон можливих атак повстанців або проведення судово-медичного аналізу на місці, швидко отримуючи доступ до такої інформації як зразки ДНК і відбитки пальців, які розвідувальні служби Сполучених Штатів збирали десятиліттями для швидкого розпізнавання ворогів. Програмне забезпечення також використовувалося для відстеження китайських хакерів, які отримували доступ до електронної пошти Dalai Lama. І є припущення, що компанія також допомогла Сполученим Штатам дізнатися точне місце знаходження Осами Бен Ладена в Пакистані у 2011 році.
У США поліційні департаменти почали використовувати програмне забезпечення Палантіра для аналізу даних про раніше вчинені злочини та створення алгоритмів для прогнозування місць, де можуть бути скоєні майбутні злочини, аби в цих районах була більша присутність поліції. Палантір також працював з прикордонними патрулями, щоб відстежити місце знаходження нелегальних іммігрантів, а також допоміг знайти членів мексиканського наркокартелю, які вбили американських митників. Оскільки бізнес Палантіра розширювався, компанія також почала пропонувати своє програмне забезпечення приватному сектору.
Палантір почав співпрацювати з фармацевтичними компаніями, щоб допомогти їм краще аналізувати їхні дані, а також співпрацював з великими американськими банками, щоб допомогти покращити їхні системи виявлення шахрайства. Палантір також допоміг ФБР розкрити багатомільярдну схему пенсій шахрая Берні Медофа. Проте найреволюційніше програмне забезпечення компанії було створене декількома роками пізніше.
Коли Палантір почав підписувати нові угоди з організаціями державного та приватного секторів, іноземні уряди почали шукати способи проникнути в компанію, аби дізнатися, як працюють її алгоритми. У червні 2018 року Пітер Тіль прилетів до Австрії, щоб відвідати вечірку німецького технологічного підприємця Крістіана Ангермайера, який зробив собі ім’я, заснувавши біофармацевтичну компанію, а потім запустивши свій інвестиційний фонд. Одним з інших запрошених на вечірку був дипломат МЗС Росії Даніїл Біслінґер, який працював у Берліні в російському посольстві, а також час від часу був перекладачем Путіна.
На вечірці Крістіан Ангермайер познайомив Пітера Тіля з Даніїлом Біслінґером, який запросив Тіля відвідати Петербургський міжнародний економічний форум та зустрітися особисто з Путіним. Пітер Тіль відхилив запрошення і пізніше заявив, що Даніїл Біслінґер не просто звичайний дипломат, а ймовірно ще й агент ФСБ. Пізніше німецьке видання Der Spiegel опублікувало розслідування, яке пов’язувало Даніїла Біслінґера із мережею російських оперативників, які культивували проросійські настрої в Німеччині та фінансували ультраправу партію АФД, яка тепер має тісні зв’язки з Кремлем.
Мета Біслінґера, ймовірно, полягала в тому, аби допомогти Путіну встановити близькі зв’язки з Тілем, як це сталося з Ілоном Маском, щоб використати вплив Тіля в Палантірі на користь Росії. Саме тому в січні 2022 року, за місяць до початку масштабного вторгнення Росії в Україну, Даніїл Біслінґер знову зв’язався з Пітером Тілем, аби запросити його на щорічну економічну конференцію в Санкт-Петербурзі та знову ж таки пообіцяв організувати зустріч із Путіним. Цього разу Пітер Тіль не відповів на запрошення Біслінґера.
Важливим моментом є те, що росіяни не знали, що у 2021 році Тіль почав співпрацювати з ФБР і став конфіденційним джерелом агентства. Популярний американський новинний сайт «Бізнес Інсайдер» заявив, що Тіль повідомляв агентству про свої закордонні контакти та спроби іноземних урядів проникнути в Кремнієву долину. «Бізнес Інсайдер» заявив, що Тіль повідомив агентству про свої контакти з Даніїлом Біслінґером і сказав, що російський дипломат, ймовірно, є співробітником ФСБ.
Пітер Тіль також заявив, що росіянин намагався пробитися в оточення Пітера Тіля, щоб просувати інтереси Кремля. Незважаючи на те, що Кремль не зміг налагодити близькі зв’язки з Пітером Тілем і використати його вплив у Палантір на свою користь, росіяни, з усім тим, відчули на собі, як працюють алгоритми Палантір, коли програмне забезпечення компанії було застосовано проти російської армії на полі бою. У 2021 році, коли Пітер Тіль почав співпрацювати з ФБР, Палантір запустив свій новітній продукт під назвою «Мета Констелейшн», який дозволив клієнтам компанії планувати охоплення певної території на землі для збору даних за допомогою сотень комерційних супутників та аналізувати ці дані.
Коли Росія почала накопичувати свою армію здовж українського кордону, співробітники Палантіра на власні очі побачили, що війна, скоріш за все, буде неминучою. В одній із тестових демонстрацій свого програмного забезпечення перед вторгненням Палантір заявив, що ще за два дні було здійснено понад тисячі супутникових прольотів уздовж українського кордону для відстеження пересування російських військ. Після того, як 24 лютого 2022 року Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну, Палантір також почав активно брати у цьому участь.
У перші тижні війни Палантір допомагав європейським урядам з логістикою для надання допомоги українським біженцям, а його програмне забезпечення допомагало ідентифікувати російські активи у Європі.
Також є підстави вважати, що програмне забезпечення компанії використовувалося Україною з перших днів війни для відсічі російського вторгнення. В одній із статей, опублікованих у Washington Post наприкінці 2022 року, автор статті стверджує, що міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров зазначив, що для звільнення Києва та інших регіонів використовувалося програмне забезпечення для точного визначення місцеперебування та знищення російських військ.
Водночас під час зустрічі у Давосі на початку 2023 року Михайло Федоров також заявив, що особисте лідерство Алекса Карпа допомогло врятувати Україну. Це може означати, що Палантір брав безпосередню участь у війні з перших днів вторгнення. У квітні 2022 року, коли Україна виграла битву за Київ і змусила Росію втекти зі значної частини країни, Палантір запустив власні супутники, аби мати змогу набагато ефективніше збирати та аналізувати дані з космосу.
Після цього, у червні 2022 року, генеральний директор Палантір Алекс Карп особисто відвідав Україну і став першим керівником великої публічної компанії, який зустрівся з президентом Зеленським, аби обговорити тісну співпрацю між Палантір та Україною. Незабаром після цього Палантір відкрив свій перший офіс в Україні, а керівники та інженери компанії почали часто їздити в Україну, щоб налаштувати програмне забезпечення Палантір для потреб України. У грудні 2022 року британське видання Times опублікувало статтю про те, як програмне забезпечення Палантір допомагає українській армії підвищити ефективність артилерійських ударів.
Незабаром після цього генеральний директор Палантір Алекс Карп особисто сказав, що програмне забезпечення компанії відповідає за більшу частину націлювання ударів на росіян на окупованих територіях. Пізніше у лютому 2023 року французські газети повідомили, що Україна отримала автономні системи SkyKit від Палантір, які використовуються для збору інформації в екстремальних і ворожих середовищах ще до їх офіційного запуску. Через місяць у березні 2023 року Forbes Україна опублікував розгорнений матеріал про співпрацю Палантір з українською армією.
Forbes зазначив, що Україна використовує платформу Palantir Edge AI, яка за допомогою штучного інтелекту може щодня автономно оброблювати сотні супутникових знімків, що економить тижні ручної роботи українських офіцерів і швидко дає їм чітке уявлення про поле бою. Forbes також зазначає, що під час звільнення Херсона наприкінці 2022 року Palantir аналізував дані, зібрані десятками супутників, які пролітали над регіоном, що допомогло українським військам вибити росіян з міста. Також минулого місяця британське видання Times опублікувало нову статтю, в якій йдеться про те, що Palantir допомагає українцям знаходити точне місце знаходження російських кораблів, танків і літаків у режимі реального часу, що надає українській армії можливість ефективно протистояти російській загрозі на своїй території.
У статті також йдеться про те, що більше тисячі військовослужбовців дислокуються в штабах бригад по всій країні та використовують програмне забезпечення Palantir, щоб чітко розуміти поле бою. Водночас, завдяки тісній співпраці з Україною, Palantir нещодавно підписав нові угоди про використання свого програмного забезпечення для допомоги України в розмінуванні території, поліпшенні системи освіти та виявленні осіб, які вчинили воєнні злочини. Досвід Palantir в Україні показує, що алгоритми та програмне забезпечення вже змінюють спосіб ведення війн.
І хоча Україна поки що попереду інших, завдяки допомозі своїх американських партнерів інші країни вже починають інтегрувати штучний інтелект у свої військові доктрини задля поліпшення власної обороноздатності. Завдяки участі в російсько-українській війні з початку повномасштабного вторгнення, Palantir зміг випробувати своє програмне забезпечення на реальному полі бою та знайти спосіб удосконалити своє програмне забезпечення, аби отримати серйозну перевагу над конкурентами і противниками. Це вже почало приносити великі дивіденди для компанії.
У травні 2023 року Palantir був сертифікований як єдиний постачальник інструменту націлювання за допомогою штучного інтелекту для Пентагону під назвою Project MAVEN. Мета Project MAVEN полягає в тому, аби мати можливість об'єднувати дані з радіолокаційних систем, які бачать крізь хмари, темряву та дощ, а також із датчиків тепла, автоматично аналізувати ці дані та швидко визначати точки інтересу для військовослужбовців. Моделі штучного інтелекту, створені для Project MAVEN, можуть самостійно дізнаватися, чи є певні зміни в об'єктах на землі значними, щоб припустити, чи будує противник новий військовий об’єкт або готує атаку.
Розгорнувши своє програмне забезпечення в Україні, Палантір зміг значно вдосконалити свої моделі штучного інтелекту, які зараз використовуються Пентагоном у Project MAVEN. За останні пару місяців моделі штучного інтелекту Project MAVEN змогли визначити місце знаходження ракетних установок у Ємені та надводних суден у Червоному морі та допомогли визначити цілі для ударів в Іраку та Сирії. Окрім допомоги Пентагону, Палантір також відіграє ключову роль у підтримці ізраїльських сил у секторі Газа для забезпечення партнерів Америки, а також для підтримування програмного забезпечення в актуальному стані, аби воно було готове брати участь у декількох конфліктах одночасно.
Зважаючи на останні геополітичні події, можна дійти висновку, що велика війна між великими країнами є лише питанням часу. До кінця десятиліття Китай хоче стати лідером у розробці штучного інтелекту. Водночас уповільнення економічного зростання Китаю може змусити Пекін швидше вжити агресивних дій для досягнення своїх стратегічних цілей.
Щоб спробувати якомога довше зберегти статус-кво в Тихоокеанському регіоні, Сполучені Штати запровадили інтегровану стратегію стримування, спрямовану на те, аби запобігти агресивній експансії Китаю за межі першого та другого острівних ланцюгів, шляхом тісної співпраці зі своїми союзниками та партнерами у регіоні. Щоб утримати Китай від агресивних дій, Пентагон також використовує програмне забезпечення Palantir для слідкування за діями Китаю та автоматичного визначення потенційного нарощування військової сили Пекіну, аби бути готовим дати рішучу відповідь, якщо війна буде неминучою. Саме тому мета Palantir – переконатися, що Сполучені Штати завжди готові до відповіді на дії своїх ворогів.
Алекс Карп вважає, що країна, яка контролює найкраще програмне забезпечення, зможе визначити майбутнє – так само як країни, які отримали доступ до ядерної зброї у ХХ столітті, змогли побудувати сучасний світовий порядок. Враховуючи, що Україна змогла знищити понад 10% російських нафтопереробних потужностей за лічені місяці завдяки своїм власним безпілотникам, які керуються моделями штучного інтелекту, стає очевидним, що передове програмне забезпечення вирішуватиме результати майбутніх воєн. Оскільки ліберальні демократії вже вступають у новий період невизначеності та готуються до майбутньої боротьби проти нової осі зла, Палантір стане однією з тих компаній, які будуть на передовій захисту західної цивілізації.
Таймкоди:
00:00 Вступ
00:30 Історія заснування Palantir
03:56 Як Росія планувала отримати вплив у Palantir
06:28 Співпраця України з Palantir
11:08 Вплив штучного інтелекту на формування майбутнього світового порядку
На перший погляд, це недосяжна мета. Проте Ісус закликає без вагань братися до справи й негайно розпочинати стратегію «успадкування Землі», адже правильна стратегія сама згенерує необхідні ресурси...
Як штучний інтелект врятував Україну – історія американського стартапу Palantir Technologies, який рятує західну цивілізацію (відео)
Категорія:
Світ:
Спецтема:
Palantir надає потужну допомогу Україні у війні проти Росії, використовуючи штучний інтелект для відстеження російських військових об’єктів та цілевказання. Компанія вважає, що передове програмне забезпечення, кероване штучним інтелектом, стане вирішальним фактором у майбутніх конфліктах, тож Palantir позиціює себе як ключового гравця у захисті західної цивілізації.
250504-skykit-palantir-3.jpg
Американська компанія Palantir надає Україні розвідувальні дані для знаходження російських цілей. За допомогою штучного інтелекту, Palantir дозволяє Україні краще розуміти поле бою та в режимі реального часу повідомляє про точне розташування російських танків, літаків і кораблів, що дає змогу українським військовим ефективно протистояти російській агресії. Оскільки Росія продовжує мобілізувати все більше ресурсів для своєї війни проти України, Київ прагне перевершити чисельну перевагу у Росії застосуванням штучного інтелекту.
Palantir був заснований у 2003 році відомим інвестором з Кремнієвої долини Пітером Тілем та доктором філософії Алексом Карпом. У той час Сполучені Штати оголосили війну проти тероризму після терактів 11 вересня, успішно вторглися в Афганістан, почали вторгнення в Ірак і шукали додаткових підрядників для підтримки своїх операцій на Близькому Сході.
Тоді Пітер Тіль побачив можливість і вирішив допомогти американському уряду уникнути повторення подій 11 вересня. Він щойно продав PayPal компанії eBay за 1,5 мільярда доларів і мав достатньо грошей, аби створити хеджфонд, який був зосереджений на інвестування в нові компанії. Маючи достатньо капіталу, Пітер Тіль об’єднався зі своїм другом Алексом Карпом, який отримав докторський ступінь в Європі, та інвестував у акції, щоб заснувати Palantir і назначити Алекса Карпа виконавчим директором компанії.
Мета Palantir полягала в тому, щоб створити програмне забезпечення, яке може збирати, аналізувати та впорядковувати великі масиви даних і перетворювати ці дані на корисну інформацію. Під час роботи в PayPal Пітер Тіль мав групу інженерів, які використовували штучний інтелект і машини навчання для розробки програмного забезпечення для виявлення шахрайства на основі доступних даних. Тепер метою було використати цей досвід, аби допомогти спецслужбам краще використовувати їх власні дані.
Витративши початкові кошти на створення програмного забезпечення, Пітер Тіль шукав додатковий капітал, аби розширити свою діяльність і знайти перших великих клієнтів. Незважаючи на те, що компанії не вдалося переконати великі венчурні фірми інвестувати у бізнес, волонтер зміг отримати фінансування від фонду, заснованого Центральним розвідувальним управлінням США, що дозволило швидко розширити бізнес і підписати угоди щодо надання програмного забезпечення Центральному розвідувальному управлінню, Федеральному бюро розслідувань, Агентство національної безпеки, Армії Сполучених Штатів та навіть Службі внутрішніх доходів США. Після цього програмне забезпечення Палантір активно використовувалося солдатами США в різних зонах бойових дій.
В Афганістані та Іраку морські піхотинці Сполучених Штатів розгорнули програмне забезпечення Палантір для прогнозування зон можливих атак повстанців або проведення судово-медичного аналізу на місці, швидко отримуючи доступ до такої інформації як зразки ДНК і відбитки пальців, які розвідувальні служби Сполучених Штатів збирали десятиліттями для швидкого розпізнавання ворогів. Програмне забезпечення також використовувалося для відстеження китайських хакерів, які отримували доступ до електронної пошти Dalai Lama. І є припущення, що компанія також допомогла Сполученим Штатам дізнатися точне місце знаходження Осами Бен Ладена в Пакистані у 2011 році.
У США поліційні департаменти почали використовувати програмне забезпечення Палантіра для аналізу даних про раніше вчинені злочини та створення алгоритмів для прогнозування місць, де можуть бути скоєні майбутні злочини, аби в цих районах була більша присутність поліції. Палантір також працював з прикордонними патрулями, щоб відстежити місце знаходження нелегальних іммігрантів, а також допоміг знайти членів мексиканського наркокартелю, які вбили американських митників. Оскільки бізнес Палантіра розширювався, компанія також почала пропонувати своє програмне забезпечення приватному сектору.
Палантір почав співпрацювати з фармацевтичними компаніями, щоб допомогти їм краще аналізувати їхні дані, а також співпрацював з великими американськими банками, щоб допомогти покращити їхні системи виявлення шахрайства. Палантір також допоміг ФБР розкрити багатомільярдну схему пенсій шахрая Берні Медофа. Проте найреволюційніше програмне забезпечення компанії було створене декількома роками пізніше.
Коли Палантір почав підписувати нові угоди з організаціями державного та приватного секторів, іноземні уряди почали шукати способи проникнути в компанію, аби дізнатися, як працюють її алгоритми. У червні 2018 року Пітер Тіль прилетів до Австрії, щоб відвідати вечірку німецького технологічного підприємця Крістіана Ангермайера, який зробив собі ім’я, заснувавши біофармацевтичну компанію, а потім запустивши свій інвестиційний фонд. Одним з інших запрошених на вечірку був дипломат МЗС Росії Даніїл Біслінґер, який працював у Берліні в російському посольстві, а також час від часу був перекладачем Путіна.
На вечірці Крістіан Ангермайер познайомив Пітера Тіля з Даніїлом Біслінґером, який запросив Тіля відвідати Петербургський міжнародний економічний форум та зустрітися особисто з Путіним. Пітер Тіль відхилив запрошення і пізніше заявив, що Даніїл Біслінґер не просто звичайний дипломат, а ймовірно ще й агент ФСБ. Пізніше німецьке видання Der Spiegel опублікувало розслідування, яке пов’язувало Даніїла Біслінґера із мережею російських оперативників, які культивували проросійські настрої в Німеччині та фінансували ультраправу партію АФД, яка тепер має тісні зв’язки з Кремлем.
Мета Біслінґера, ймовірно, полягала в тому, аби допомогти Путіну встановити близькі зв’язки з Тілем, як це сталося з Ілоном Маском, щоб використати вплив Тіля в Палантірі на користь Росії. Саме тому в січні 2022 року, за місяць до початку масштабного вторгнення Росії в Україну, Даніїл Біслінґер знову зв’язався з Пітером Тілем, аби запросити його на щорічну економічну конференцію в Санкт-Петербурзі та знову ж таки пообіцяв організувати зустріч із Путіним. Цього разу Пітер Тіль не відповів на запрошення Біслінґера.
Важливим моментом є те, що росіяни не знали, що у 2021 році Тіль почав співпрацювати з ФБР і став конфіденційним джерелом агентства. Популярний американський новинний сайт «Бізнес Інсайдер» заявив, що Тіль повідомляв агентству про свої закордонні контакти та спроби іноземних урядів проникнути в Кремнієву долину. «Бізнес Інсайдер» заявив, що Тіль повідомив агентству про свої контакти з Даніїлом Біслінґером і сказав, що російський дипломат, ймовірно, є співробітником ФСБ.
Пітер Тіль також заявив, що росіянин намагався пробитися в оточення Пітера Тіля, щоб просувати інтереси Кремля. Незважаючи на те, що Кремль не зміг налагодити близькі зв’язки з Пітером Тілем і використати його вплив у Палантір на свою користь, росіяни, з усім тим, відчули на собі, як працюють алгоритми Палантір, коли програмне забезпечення компанії було застосовано проти російської армії на полі бою. У 2021 році, коли Пітер Тіль почав співпрацювати з ФБР, Палантір запустив свій новітній продукт під назвою «Мета Констелейшн», який дозволив клієнтам компанії планувати охоплення певної території на землі для збору даних за допомогою сотень комерційних супутників та аналізувати ці дані.
Коли Росія почала накопичувати свою армію здовж українського кордону, співробітники Палантіра на власні очі побачили, що війна, скоріш за все, буде неминучою. В одній із тестових демонстрацій свого програмного забезпечення перед вторгненням Палантір заявив, що ще за два дні було здійснено понад тисячі супутникових прольотів уздовж українського кордону для відстеження пересування російських військ. Після того, як 24 лютого 2022 року Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну, Палантір також почав активно брати у цьому участь.
У перші тижні війни Палантір допомагав європейським урядам з логістикою для надання допомоги українським біженцям, а його програмне забезпечення допомагало ідентифікувати російські активи у Європі.
Також є підстави вважати, що програмне забезпечення компанії використовувалося Україною з перших днів війни для відсічі російського вторгнення. В одній із статей, опублікованих у Washington Post наприкінці 2022 року, автор статті стверджує, що міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров зазначив, що для звільнення Києва та інших регіонів використовувалося програмне забезпечення для точного визначення місцеперебування та знищення російських військ.
Водночас під час зустрічі у Давосі на початку 2023 року Михайло Федоров також заявив, що особисте лідерство Алекса Карпа допомогло врятувати Україну. Це може означати, що Палантір брав безпосередню участь у війні з перших днів вторгнення. У квітні 2022 року, коли Україна виграла битву за Київ і змусила Росію втекти зі значної частини країни, Палантір запустив власні супутники, аби мати змогу набагато ефективніше збирати та аналізувати дані з космосу.
Після цього, у червні 2022 року, генеральний директор Палантір Алекс Карп особисто відвідав Україну і став першим керівником великої публічної компанії, який зустрівся з президентом Зеленським, аби обговорити тісну співпрацю між Палантір та Україною. Незабаром після цього Палантір відкрив свій перший офіс в Україні, а керівники та інженери компанії почали часто їздити в Україну, щоб налаштувати програмне забезпечення Палантір для потреб України. У грудні 2022 року британське видання Times опублікувало статтю про те, як програмне забезпечення Палантір допомагає українській армії підвищити ефективність артилерійських ударів.
Незабаром після цього генеральний директор Палантір Алекс Карп особисто сказав, що програмне забезпечення компанії відповідає за більшу частину націлювання ударів на росіян на окупованих територіях. Пізніше у лютому 2023 року французські газети повідомили, що Україна отримала автономні системи SkyKit від Палантір, які використовуються для збору інформації в екстремальних і ворожих середовищах ще до їх офіційного запуску. Через місяць у березні 2023 року Forbes Україна опублікував розгорнений матеріал про співпрацю Палантір з українською армією.
Forbes зазначив, що Україна використовує платформу Palantir Edge AI, яка за допомогою штучного інтелекту може щодня автономно оброблювати сотні супутникових знімків, що економить тижні ручної роботи українських офіцерів і швидко дає їм чітке уявлення про поле бою. Forbes також зазначає, що під час звільнення Херсона наприкінці 2022 року Palantir аналізував дані, зібрані десятками супутників, які пролітали над регіоном, що допомогло українським військам вибити росіян з міста. Також минулого місяця британське видання Times опублікувало нову статтю, в якій йдеться про те, що Palantir допомагає українцям знаходити точне місце знаходження російських кораблів, танків і літаків у режимі реального часу, що надає українській армії можливість ефективно протистояти російській загрозі на своїй території.
У статті також йдеться про те, що більше тисячі військовослужбовців дислокуються в штабах бригад по всій країні та використовують програмне забезпечення Palantir, щоб чітко розуміти поле бою. Водночас, завдяки тісній співпраці з Україною, Palantir нещодавно підписав нові угоди про використання свого програмного забезпечення для допомоги України в розмінуванні території, поліпшенні системи освіти та виявленні осіб, які вчинили воєнні злочини. Досвід Palantir в Україні показує, що алгоритми та програмне забезпечення вже змінюють спосіб ведення війн.
І хоча Україна поки що попереду інших, завдяки допомозі своїх американських партнерів інші країни вже починають інтегрувати штучний інтелект у свої військові доктрини задля поліпшення власної обороноздатності. Завдяки участі в російсько-українській війні з початку повномасштабного вторгнення, Palantir зміг випробувати своє програмне забезпечення на реальному полі бою та знайти спосіб удосконалити своє програмне забезпечення, аби отримати серйозну перевагу над конкурентами і противниками. Це вже почало приносити великі дивіденди для компанії.
У травні 2023 року Palantir був сертифікований як єдиний постачальник інструменту націлювання за допомогою штучного інтелекту для Пентагону під назвою Project MAVEN. Мета Project MAVEN полягає в тому, аби мати можливість об'єднувати дані з радіолокаційних систем, які бачать крізь хмари, темряву та дощ, а також із датчиків тепла, автоматично аналізувати ці дані та швидко визначати точки інтересу для військовослужбовців. Моделі штучного інтелекту, створені для Project MAVEN, можуть самостійно дізнаватися, чи є певні зміни в об'єктах на землі значними, щоб припустити, чи будує противник новий військовий об’єкт або готує атаку.
Розгорнувши своє програмне забезпечення в Україні, Палантір зміг значно вдосконалити свої моделі штучного інтелекту, які зараз використовуються Пентагоном у Project MAVEN. За останні пару місяців моделі штучного інтелекту Project MAVEN змогли визначити місце знаходження ракетних установок у Ємені та надводних суден у Червоному морі та допомогли визначити цілі для ударів в Іраку та Сирії. Окрім допомоги Пентагону, Палантір також відіграє ключову роль у підтримці ізраїльських сил у секторі Газа для забезпечення партнерів Америки, а також для підтримування програмного забезпечення в актуальному стані, аби воно було готове брати участь у декількох конфліктах одночасно.
Зважаючи на останні геополітичні події, можна дійти висновку, що велика війна між великими країнами є лише питанням часу. До кінця десятиліття Китай хоче стати лідером у розробці штучного інтелекту. Водночас уповільнення економічного зростання Китаю може змусити Пекін швидше вжити агресивних дій для досягнення своїх стратегічних цілей.
Щоб спробувати якомога довше зберегти статус-кво в Тихоокеанському регіоні, Сполучені Штати запровадили інтегровану стратегію стримування, спрямовану на те, аби запобігти агресивній експансії Китаю за межі першого та другого острівних ланцюгів, шляхом тісної співпраці зі своїми союзниками та партнерами у регіоні. Щоб утримати Китай від агресивних дій, Пентагон також використовує програмне забезпечення Palantir для слідкування за діями Китаю та автоматичного визначення потенційного нарощування військової сили Пекіну, аби бути готовим дати рішучу відповідь, якщо війна буде неминучою. Саме тому мета Palantir – переконатися, що Сполучені Штати завжди готові до відповіді на дії своїх ворогів.
Алекс Карп вважає, що країна, яка контролює найкраще програмне забезпечення, зможе визначити майбутнє – так само як країни, які отримали доступ до ядерної зброї у ХХ столітті, змогли побудувати сучасний світовий порядок. Враховуючи, що Україна змогла знищити понад 10% російських нафтопереробних потужностей за лічені місяці завдяки своїм власним безпілотникам, які керуються моделями штучного інтелекту, стає очевидним, що передове програмне забезпечення вирішуватиме результати майбутніх воєн. Оскільки ліберальні демократії вже вступають у новий період невизначеності та готуються до майбутньої боротьби проти нової осі зла, Палантір стане однією з тих компаній, які будуть на передовій захисту західної цивілізації.
Таймкоди:
Список джерел:
Перевершити чисельно переважаючого ворога за допомогою передових технологій та високої організації.
Зверніть увагу
«Щасливі реалісти, бо вони отримають допомогу» – третій крок до вічного життя та опанування планети Земля