Зображення користувача Альберт Саїн.
Альберт Саїн

Визначення типу і професійної здатності

Ти не кращий і не гірший за іншого,
Знай, що можеш від природи ти,
А що може інший. І так – про кожного.
Знай цей дар, використовуй,
Працюй за сильними сторонами,
Знаходь тих у житті,
Хто слабкі захистить допоможе.

 

Соціоніка дозволяє правильно зорієнтуватися у виборі професії, в якій Ви не лише знайдете задоволення, але й зможете досягти значних результатів. Зміна роботи і перекваліфікація в зрілому віці - це часто трагедія. Стереотипи і психологічні установки ускладнюють людині пошук нової діяльності. Соціоніка допоможе людині знайти справу до душі. Якщо людина діє за своїми сильними сторонами, то у неї все виходить ефективно і вона працює із задоволенням. Якщо ж її діяльність вимагає використання слабких якостей, то людина швидко втомлюється, виникають неврози, невдоволення життям і навіть психосоматичні захворювання.

Визначивши свій соціонічний тип, знаючи сильні і слабкі сторони, професію слід вибрати тільки  за сильними  сторонами. Це ціла низка видів діяльності, де вам буде комфортно, відчуватимете себе впевнено і компетентно, досягатимете непоганих результатів при помірних зусиллях. І матимете задоволення – адже відчуватимете власні здібності і силу, компетентність, робота буде подобатися і не буде важкою, навіть додаватиме натхнення і життєвих сил – адже ви її любитимете! Але яка ж вона – ваша справа до душі – це підказати може лише ваша душа, і треба вміти прислухатися до її голосу…

Якщо людина вибирає діяльність, де реалізуються сильні сторони, відчуває радість реалізації потенціалу, впевнена, діє самостійно, проявляючи ініціативу і творчість. Вона відчуває, як краще зробити чи вчинити, вільна у власному виборі, керує обставинами, творить своє життя свідомо, впевнено, так, як вважає за потрібне. Така людина сильна.

Якщо ж певні ситуації вимагають зусиль, де активізуються слабкі сторони, людина відчуває себе розгублено, невпевнено, поводиться, як інші, засвоївши певні норми поведінки, прислухається до порад. При цьому напружується, хвилюється, знервується, тривожиться, втомлюється й виснажується аж до нервових розладів і психосоматичних хвороб. Якщо змушена задіювати ці якості постійно, напрацьовуючи невластивий їй образ, вживається в нього. При цьому відчуває дискомфорт, тривогу, хворіє, губиться у безсиллі щось змінити в своєму житті, не знає який зробити вибір. Часто підкоряється обставинам і пливе за течією. Якщо ж треба вирішити проблему, суть якої відповідає якостям слабких сторін, краще звертатися до людей за допомогою чи порадою, у яких ці якості – сильні сторони.

В одних обставинах людина діє рішуче, впевнено, вміло, а в інших – вагається, відчуває невпевненість, тривогу, брак волі та енергії. Одна й та сама людина може бути і сильною, і слабкою – це залежить від того, які блоки психіки функціонують у той чи інший період. Від нас самих залежить, чи відчуватимемо себе впевненими і сильними, чи слабкими, треба тільки знати себе і знаходитись у таких життєвих ситуаціях, в яких можна реалізувати свої сильні сторони і тому почуватися комфортно. Цьому сприяє і вибір діяльності, де реалізуються тільки сильні сторони. А для цього і треба знати себе – свої достоїнства і слабкості. Пізнай себе  і знайдеш своє місце у світі. І як у ньому діяти, як володіти собою, ситуацією, робити правильний вибір.

Ефективна професійна діяльність може бути тільки при реалізації блоку ЕГО: або 1-ої, або 2-ої функції, а ще краще, коли вони  задіяні одночасно. Тоді людина буде повністю задоволена своєю діяльністю, матиме високі результати, і навіть замість втоми отримуватиме додаткове енергетичне підживлення як результат задоволення від улюбленої справи, відчуття власної компетентності, усвідомлення результатів роботи і підвищення самооцінки, гордості за себе.

Будь-яке наше досягнення може бути адекватно оцінене тільки в своєму «клубі» (квадрі). Тільки люди, що мають схожі пари психічних ознак, оцінять результат в усій різноманітності та складності зв’язків та витонченість рішення. Вони бачать подальші наслідки ваших відкриттів, розробок, розуміють, як винахідливо ви обійшли труднощі та досягли результату.

Підписуюсь на новини