Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 14
  • Переглядів: 14

Верховна Рада ухвалила кошторис з розрахунком, скільки депутат може витрачати на помічників та оренду житла

Світ:

9 листопада Верховна Рада ухвалила бюджет на 2024 рік (проект постанови 10222). Для народного депутата передбачено кошти для компенсації вартості оренди житла або оренди готельного номера – приблизно 20 тисяч гривень на місяць та на зарплату помічникам – 88 тисяч грн.

Управлінню справами Апарату Верховної Ради передбачено фінансування в обсязі 2,953 млрд грн., в тому числі за загальним фондом – 2,947 млрд грн., за спеціальним фондом – 6,493 млн грн, пише Судово-юридична газета.

З обсягу бюджетної програми на здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради найбільшими у складі видатків споживання є видатки за «Оплата праці нарахування на заробітну плату». Це 945,77 млн грн, з яких здійснюється оплата праці народних депутатів України, їх помічників-консультантів, нарахування на фонд оплати праці. Також їх коштом здійснюються видатки за програмою «Інші виплати населенню», а саме фінансове забезпечення гарантованих статтями Законом «Про статус народного депутата України» компенсацій та відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень.

Оскільки, обсяги видатків на забезпечення вказаних статей Закону «Про статус народного депутата України» залежать від розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня, який, своєю чергою, з 1 січня 2024 року зросте до 3 028 грн, то, як вказує Комітет Ради, необхідне збільшення цих видатків у 2024 році.

Також оплата праці та нарахування в сумі 1,228 млрд грн передбачені в рамках програми обслуговування та організаційного, інформаційно-аналітичного, матеріально-технічного забезпечення діяльності Верховної Ради України.

Отже, загалом на оплату праці і нарахування в парламенті планують витратити 2,173 мільярда грн.

Фонд для оплати праці помічників-консультантів народного депутата України передбачений у сумі 88 418 грн на місяць плюс нарахування – 19 452 грн на місяць.

Кошти для компенсації вартості проїзду територією України, які щомісячно видаються народному депутату України – 7500 грн.

Кошти для компенсації вартості оренди житла або винайму готельного номера – приблизно 20 тисяч грн на місяць.

За бюджетною програмою «Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Верховної Ради України» видатки загального фонду у 2024 році заплановано в обсязі 1,34 млрд грн.

Зокрема, для фінансової підтримки Автобази Управління справами – 135,44 млн грн; на фінансову підтримку Дослідницької служби Верховної Ради – 49,36 млн грн.

За бюджетною програмою «Висвітлення діяльності Верховної Ради України» видатки споживання загального фонду заплановано в обсязі 198,299 млн грн, з яких для ДП «Парламентський телеканал «Рада» – 169,17 млн грн.

Також на виконання фінансових зобов’язань перед міжнародними організаціями, зокрема, сплата членських внесків необхідно 1,725 млн грн і 5 млн грн – на візити делегацій Верховної Ради України.

Наші інтереси: 

Дорогі народні депутати. Якщо помічнику депутата будуть платити понад 88 тисяч грн, то яку зарплату матиме сам депутат? Чи не занадто жирно це для країни, що воює? Чи не є таке розкішне утримання депутатів соціальною несправедливістю?

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача cBіт Розумний.
0
Ще не підтримано

У Верховну Раду ставиться навіть не супер, а просто комп'ютер, який випадковим чином ставить на законах такі резолюції- так, ні, відкласти. Математики кажуть - так вірогідність ухвалення правильних законів збільшиться. Першоджерело - фантастична повість - памфлет "Силайське яблуко" Назарова.

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Коментарі

Зображення користувача cBіт Розумний.
0
Ще не підтримано

У Верховну Раду ставиться навіть не супер, а просто комп'ютер, який випадковим чином ставить на законах такі резолюції- так, ні, відкласти. Математики кажуть - так вірогідність ухвалення правильних законів збільшиться. Першоджерело - фантастична повість - памфлет "Силайське яблуко" Назарова.

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Так і є, адже нинішня ВР є паразитичним органом, що просуває передусім антинародні інтереси панівної верхівки. Свого часу правильну практику застосував Трамп: він вимагав, щоб кожен новий закон вводити тільки після скасування двох уже чинних законів. 

cBіт Розумний wrote: У Верховну Раду ставиться навіть не супер, а просто комп'ютер, який випадковим чином ставить на законах такі резолюції- так, ні, відкласти. Математики кажуть - так вірогідність ухвалення правильних законів збільшиться. Першоджерело - фантастична повість - памфлет "Силайське яблуко" Назарова.

 

Все, що робиться з власної волі, – добро!