Україна отримає 800 мільйонів доларів від США для стабілізації енергетичної інфраструктури на тлі повідомлень про те, що найближчим часом буде звільнено головного менеджера енергосистеми країни (його вже звільнили 2 вересня – прим. моя, О.К.), пише Bloomberg.
Кошти будуть витрачені на обладнання, необхідне для негайного ремонту енергетичних об'єктів України, які були значно пошкоджені в результаті майже двох років російських авіаударів, повідомила Свириденко в мережі X.
За оцінками уряду, безпілотники та ракети, що регулярно запускаються Росією, пошкодили близько 50% довоєнних енергетичних потужностей України.
«Енергетична інфраструктура України потребує термінового відновлення, і в цьому контексті вирішальну роль відіграють наші американські партнери», – написав у Telegram Андрій Єрмак, керівник Офісу Президента України.
Про допомогу було оголошено на тлі повідомлень в українських ЗМІ про те, що Київ планує незабаром звільнити Володимира Кудрицького, керівника «Укренерго», державної компанії, яка управляє енергосистемою України, оскільки уряд незадоволений якістю захисту енергетики.
Кудрицький та «Укренерго» не прокоментували ці повідомлення.
Примітка НО:
За рішенням наглядової ради НЕК "Укренерго" від 2 вересня, Володимира Кудрицького було звільнено з посади очільника компанії.
Якщо коротко і простими словами – це звільнення посадовця, який не є підконтрольним голові Офісу Президента України.
Звільнення голови правління "Укренерго" Володимира Кудрицького ставить систему корпоративного управління держкомпаній, зокрема, спроможності та незалежності наглядових рад, перед серйозним випробуванням, йдеться у дайджесті аналітиків-консультантів з корпоративного управління SOE Weekly.
Як зазначає "Економічна правда", в наглядовій раді замість семи шість членів: три незалежні (Педер Андреасен, Даніель Доббені та Роман Піонковскі) та три представники держави (Юрій Бойко, Юрій Токарський та Олександр Баранюк). Таким чином, незалежні члени не становлять більшості у наглядовій раді, що не відповідає вимогам закону та статуту "Укренерго".
У вересні 2023 року Білий дім надіслав Україні перелік пріоритетних реформ, де, серед іншого, була вимога призначення сьомого члена наглядової ради "Укренерго". Його досі не призначено.
"Укренерго" є рідкісним прикладом українського держпідприємства, яке опублікувало консолідовану фінансову звітність та звіт незалежного аудитора за 2023 рік, тоді як більшість держпідприємств у воєнний час є набагато менш прозорими.
З початку повномасштабної війни "Укренерго" отримало щонайменше 1,5 млрд євро міжнародної допомоги.
На думку оглядачів енергосектору, головними ініціаторами звільнення Кудрицького є Офіс Президента та міністр енергетики Герман Галущенко, які хочуть замінити його на підконтрольного їм керівника.
Однією з причин звільнення Кудрицького є пошук фінансових джерел для корупційних схем, а "Укренерго" з початку повномасштабної війни має до 100 млрд грн (близько 2,2 млрд євро) доходів на рік і фінансову підтримку від західних партнерів у розмірі 1,5 млрд дол.
США дає Україні гроші, але психопати при владі роблять все, щоб ці гроші прилипли до їхніх брудних рук. Ось чому вони звільняють тих, хто не йде з ними на корупційні оборудки.
Коментарі
Ось, що написав депутат Железняк: "«Укренерго» – єдині, хто нормально побудував захисні споруди. І вчасно запаслися додатковим обладнанням для швидкої заміни. Але ці м*** будуть намагатися розповісти, що саме це і стало проблемою. Галущенко-Шурма-Миронюк давно хотіли звільнити його. Реальна причина – це тваринне бажання сісти на всі фінансові потоки:
- 100 млрд грн щорічно
- 1,5 млрд євро кредитних ліній
НКРЕКП захопили, з додаванням «УкрЕнерго» завершення побудови корупційної піраміди можна вважати завершеною".