Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

У цій країні 70% населення регулярно займається спортом

Світ:

Спецтема:

Синi гори на горизонтi розмежовують блакить неба i голубе плесо озера Леман. Я стою на знаменитiй набережнiй Ушi в Лозаннi й намагаюся якось вмiстити всю цю красу в кадр. Не вдається. Бо фотоапарат не може передати дзвiнкостi повiтря, ароматiв весняної зеленi.

17040904.png

Фото Експрес

Ех, якби я тут жила, теж виходила б на ранкову пробiжку берегом озера Леман, яке в нас за звичкою називають Женевським, пише Юлiя Постюк в газеті Експрес.

Хоча бiгати, милуючись краєвидом Леману, можна i в горах, у селищi Арзьє, де ми з друзями зупинилися на кiлька днiв. Тут живе трохи бiльш як 2,5 тисячi чоловiк -- однак у них дiє власний йога-центр.

По горах прокладенi велодорiжки -- для зручностi пересування. А якщо сiсти в електричку й проїхати двi зупинки по колiї вгору, опинишся в горах, де можна покататися на лижах.

6 квiтня у свiтi вiдзначають Мiжнародний день спорту. 7 квітня -- Всесвiтнiй день здоров'я. Обидва цi днi можна смiливо записувати до числа нацiональних свят Швейцарiї. Адже в цiй країнi дуже шанують спорт -- i, як наслiдок, можуть похвалитися чудовим здоров'ям!

Швейцарiя перебуває у топ-трiйцi найбiльш здорових країн планети -- і все це завдяки не лише чудовiй природi та здоровому довкiллю, а й фiзичнiй активностi.

За даними соцiологiв, 70% жителiв Швейцарiї у вiцi вiд 15 до 74 рокiв регулярно займаються спортом, це найвищий показник у Європi. Кожен четвертий швейцарець є членом спортивного клубу -- або професiйного, або любительського.

Згiдно з опитуванням, найпопулярнiшими спортивними заняттями у країнi є лижi, бiг i тренування у фiтнес-центрах. Також швейцарцi люблять санний спорт, велосипеди, тенiс i спортивну гiмнастику.

За даними Швейцарської федерацiї фiтнес-клубiв i здоров'я (SFGV), загалом у їхнi заклади ходять 750 тисяч чоловiк, що забезпечує галузi рiчний оборот понад 800 мiльйонiв франкiв. У середньому рiчний абонемент у фiтнес-клуб коштує 906 швейцарських франкiв (це приблизно стiльки ж у євро), мiсяць тренувань обходиться у 75 франкiв.

Загалом у країнi понад 26 тисяч спортивних об'єктiв -- залiв, фiтнес-клубiв, стадiонiв, басейнiв. У спортi й фiтнесi понад 80 тисяч працiвникiв -- це 2,5% ринку працi Швейцарiї, вони забезпечують 1,8% ВВП країни. Для порiвняння: у виробництвi швейцарських годинникiв задiяний лише 1% робочої сили. Чималу частку в "спортивнiй" зайнятостi становлять рiзноманiтнi чиновники та службовцi, адже Швейцарiя є резиденцiєю для багатьох європейських та мiжнародних федерацiй. Наприклад, штаб-квартира ФIФА розташована в Цюриху, УЕФА -- у невеличкому мiстi Ньйонi, що неподалiк Женеви, а в Лозаннi працює Спортивний арбiтражний суд -- найвищий судовий орган для вирiшення всiх суперечок у цiй сферi. Загалом у таких органiзацiях працює понад 7200 осiб. А спортивний туризм створює робочi мiсця для 26 -- 27 тисяч швейцарцiв та забезпечує третину прибуткiв вiд спорту -- понад 2,2 мiльярда швейцарських франкiв. 

Наші інтереси: 

Спорт додає енергії і повноти життя. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Микола Стригунов.
0
Ще не підтримано

Цікаво, чому мій коментар тут перший? Адже синонімом слова "божественність" є слово "здоров'я"! І, найздоровіша нація Європи заслуговує на найпильнішу нашу увагу! Цікаво, які нації посідають перші два місця за здоров'ям?

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Коментарі

Зображення користувача Микола Стригунов.
0
Ще не підтримано

Цікаво, чому мій коментар тут перший? Адже синонімом слова "божественність" є слово "здоров'я"! І, найздоровіша нація Європи заслуговує на найпильнішу нашу увагу! Цікаво, які нації посідають перші два місця за здоров'ям?

Якщо прагнеш чуда - створюй його!