Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
175

США можуть застосувати проти ОПЕК антитрестовий закон, нафта має коштувати $ 30 за барель

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

З часу першої нафтової кризи в 1973 році картель нерідко потрапляв під вогонь критики з боку політиків США. Тепер ОПЕК знову стикається з тиском з Вашингтона. Тиск виходить як безпосередньо від твітів президента Трампа, так і менш явно, але, можливо, більш небезпечно від Конгресу.

У своїх книгах і соцмережах Трамп уже 30 років атакує Організацію країн-експортерів нафти, кажучи, що ціни на сировину повинні знаходитися близько $ 30 за барель, і стверджуючи, що ОПЕК обкрадає американських громадян.

Історичні коментарі президента важливі, оскільки американські законодавці відроджують проект Закону проти картелів з виробництва та експорту нафти, або так званий НОПЕК, який пропонує поширити на ОПЕК дію антимонопольного Акта Шермана, що використовувався більше століття тому, щоб роздрібнити нафтову імперію Джона Рокфеллера.

Перш ніж стати президентом, Трамп не просто підтримував законопроект NOPEC – він був його затятим прихильником. «Ми почнемо з того, що подамо на ОПЕК до суду за порушення антимонопольного законодавства», – каже Трамп в своїй книзі «Минула велич Америки» (2011), розмірковуючи про проблему високих цін на нафту.

Конгрес США дістав з далекого кута законопроект “Проти картелів з виробництва та експорту нафти”, який користується загальною підтримкою як в Сенаті так і Конгресі, але жодного разу не удостоювався підпису президента.

Згідно з цим законопроектом, на ОПЕК поширюються всі ефекти антимонопольного “Акта Шермана”, а будь-які домовленості всередині організації, що шкодять США, оголошуються поза законом. Це дозволить Вашингтону подавати в суд на членів картелю, а іноземні уряди позбавляються імунітету в органах правосуддя США.

На сьогоднішній день законопроект був розглянутий юридичним комітетом палати представників і вирушає в дорогу по кабінетах Капітолію. Хоча, довго він там не затримається, адже на відміну від Джорджа Буша і Барака Обами, Дональд Трамп обома руками за даний законопроект.

Наші інтереси: 

Трамп за вільну конкуренцію.

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

Цікавий нюанс!
Хотілося б знати думку фахівців, ЩО це означає на практиці!

Цитата:
іноземні уряди позбавляються імунітету в органах правосуддя США.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!