У своїх книгах і соцмережах Трамп уже 30 років атакує Організацію країн-експортерів нафти, кажучи, що ціни на сировину повинні знаходитися близько $ 30 за барель, і стверджуючи, що ОПЕК обкрадає американських громадян.
Історичні коментарі президента важливі, оскільки американські законодавці відроджують проект Закону проти картелів з виробництва та експорту нафти, або так званий НОПЕК, який пропонує поширити на ОПЕК дію антимонопольного Акта Шермана, що використовувався більше століття тому, щоб роздрібнити нафтову імперію Джона Рокфеллера.
Перш ніж стати президентом, Трамп не просто підтримував законопроект NOPEC – він був його затятим прихильником. «Ми почнемо з того, що подамо на ОПЕК до суду за порушення антимонопольного законодавства», – каже Трамп в своїй книзі «Минула велич Америки» (2011), розмірковуючи про проблему високих цін на нафту.
Конгрес США дістав з далекого кута законопроект “Проти картелів з виробництва та експорту нафти”, який користується загальною підтримкою як в Сенаті так і Конгресі, але жодного разу не удостоювався підпису президента.
Згідно з цим законопроектом, на ОПЕК поширюються всі ефекти антимонопольного “Акта Шермана”, а будь-які домовленості всередині організації, що шкодять США, оголошуються поза законом. Це дозволить Вашингтону подавати в суд на членів картелю, а іноземні уряди позбавляються імунітету в органах правосуддя США.
На сьогоднішній день законопроект був розглянутий юридичним комітетом палати представників і вирушає в дорогу по кабінетах Капітолію. Хоча, довго він там не затримається, адже на відміну від Джорджа Буша і Барака Обами, Дональд Трамп обома руками за даний законопроект.
Трамп за вільну конкуренцію.
Цікавий нюанс!
Хотілося б знати думку фахівців, ЩО це означає на практиці!
іноземні уряди позбавляються імунітету в органах правосуддя США.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Коментарі
Цікавий нюанс!
Хотілося б знати думку фахівців, ЩО це означає на практиці!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!