Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Посол Пол Джонс: Україна є стратегічним активом США – не втрачайте його

Категорія:

Спецтема:

Ми звикли до застарілого образу України як безпорадної жертви, що виснажує ресурси США. Цей наратив застарів. Після більш ніж трьох років війни Україна перетворилася на стратегічний актив, який може в кінцевому підсумку зменшити потребу в широкомасштабному розгортанні американських військ в Європі та значно покращити нашу боєздатність. Мої зустрічі в Києві на Київському безпековому форумі в травні підтвердили цю думку.

250520-poldzhons.jpg

Пол Вейн Джонс (Paul Wayne Jones, 1960 р.н.) – американський дипломат, який був послом США в Польщі (2015-2018)

Про це пише Пол Джонс (Paul Wayne Jones) у своїй статті "Ukraine Is a US Strategic Asset – Don’t Lose It" на сайті аналітичного центру Center for European Policy Analysis (CEPA).

Україна зараз має розгалужену та винахідливу оборонну промисловість, яка може бути надзвичайно корисною для США та їхніх європейських союзників, наголошує він.

Україна зараз має найбільші та найзагартованіші в боях сухопутні війська в Європі, які налічують близько мільйона військовослужбовців. Вона розробила і розгорнула вітчизняні технології, зокрема, безпілотники та ударні системи великої дальності, які, за даними російських військових лікарів, є причиною близько 75% російських втрат на полі бою.

Війна перезавантажила українську оборонно-промислову базу, колись грізну за радянських часів, змусивши її масштабуватися і впроваджувати інновації такими темпами, яких не мають багато країн-членів НАТО. Здатність України впроваджувати нові концепції ведення бойових дій протягом декількох тижнів після розробки є рідкісною і безцінною лабораторією оперативного навчання, яку уважно вивчають як США, так і Китай.

З точки зору бізнесу, Україна перетворилася з центру витрат на стратегічну інвестицію з прибутковістю, що зростає. Сполучені Штати зараз допомагають Україні закрити кілька ключових прогалин у спроможностях – у протиповітряній обороні, розвідці/спостереженні/рекогносцировці (ISR) і високоточних ударах на далекі відстані.

Але Україна стає все більш самодостатньою. Вона нарощує внутрішнє виробництво 155-мм артилерійських снарядів, а виробництво безпілотників наближається до мільйонів одиниць на рік. 

Значна частина оборонних виробничих потужностей України залишається недовикористаною і потребує лише фінансування і партнерів для розширення. За належної підтримки Україна незабаром може допомогти Європі задовольнити дефіцит власної оборонної продукції за рахунок експорту та спільних підприємств.

Для Європи, особливо в умовах, коли адміністрація Трампа вимагає від союзників взяти на себе більшу відповідальність за власну оборону, Україна стає незамінною. 

Російська оборонна промисловість працює в режимі воєнного часу. Навіть припинення вогню в Україні не зупинить нарощування військового потенціалу Росії, оскільки президент Путін мобілізував свою економіку і населення для тривалої конфронтації із Заходом. Дійсно, останні дані свідчать про те, що Кремль будує нові бази й накопичує сучасне обладнання, щоб протистояти своїм сусідам по НАТО. За даними американського командування, російська армія зараз більша, ніж на початку повномасштабної війни у 2022 році.

Європейське переозброєння триває, але на створення спроможностей для розгортання знадобляться роки. Україна може почати заповнювати цю прогалину вже зараз – як єдина країна в Європі, яка наразі масштабно послаблює російську армію.

Україна забезпечила реальний полігон для випробування передових американських систем озброєнь, значно підвищивши ефективність системи протиповітряної оборони Patriot, наприклад. Вона також досягла виняткових успіхів у виробництві безпілотників і швидкому вдосконаленні їх на полі бою (Україна виробляє безпілотники у 20 разів більше, ніж США), що зараз приваблює американські компанії до створення спільних підприємств.

Альтернатива сувора – якщо Україна потрапить під контроль Росії, НАТО зіткнеться з нагальною і дорогою необхідністю посилення всього свого східного флангу (і, звичайно, українські технології та заводи потраплять до рук Кремля). Це затримає або заблокує будь-яке скорочення американських сил в Європі в найближчій перспективі, що обмежить гнучкість перерозподілу ресурсів на користь Індо-Тихоокеанського регіону або інших глобальних пріоритетів.

Для Сполучених Штатів зменшення військової присутності в Європі стає стратегічною необхідністю. Україна пропонує єдиний надійний шлях до цього, не підриваючи сили стримування НАТО.

Обмежені інвестиції США у заповнення прогалин, що залишаються в українській обороні, в поєднанні із зобов'язанням Києва віддячити за підтримку довгостроковими поставками критично важливих мінералів в рамках українсько-американської Угоди про постачання критично важливих мінералів, являють собою стратегію національної безпеки з високою віддачею і низькими витратами.

Наші інтереси: 

Читаємо та аналізуємо різні погляди щодо ситуації, у якій зараз опинилася Україна.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Світанок Гомо триплекс

Ельфійська свідомість та ельфійська ідентичність – стратегія перетворення на надлюдину (+аудіо)

Радіймо, ельфи! У новому епізоді нашого подкасту ми обговоримо п’ять унікальних ознак потенційних ельфів: від розуміння двох нових стадій розвитку людини до фізичного та ментального омолодження. А ще...

Останні записи