Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 111
  • Переглядів: 114

Ні, нема жодного «вимикача»: Пентагон намагається заспокоїти міжнародних партнерів щодо F-35

Категорія:

Спецтема:

Роз’яснення надійшло після того, як два американських союзники заявили, що публічно переоцінюють свої майбутні потреби у винищувачах на тлі напруженості у відносинах з Вашингтоном.

250325-f-35.jpg

Винищувачі F-35A Lightning II на авіабазі Маунтін Хоум, штат Айдахо, 28 березня 2024 року (фото ВПС США)

Пентагон сьогодні спробував запевнити своїх міжнародних партнерів по програмі F-35, що на винищувачі-невидимці немає «вимикача», який США могли б використати для того, щоб зробити його неефективним. Це – останній сигнал, що за кордоном існує реальне занепокоєння щодо американського управління програмою на тлі напруженості у відносинах з історичними союзниками, пише Breaking Defense 18 березня.

"Нема ніякого «вимикача», – йдеться в заяві Об'єднаного програмного офісу (JPO) програми F-35. – Програма діє відповідно до чітко встановлених угод, які гарантують, що всі оператори F-35 мають необхідні можливості для ефективного обслуговування та експлуатації своїх літаків. Сила програми F-35 полягає в її глобальному партнерстві, і ми залишаємось відданими наданню усім користувачам повної функціональності та підтримки, якої вони потребують".

Раніше цього місяця в європейських новинах почалися дискусії щодо потенційного аварійного перемикача після рішення президента Дональда Трампа призупинити військову допомогу Україні. Іноземні офіційні особи тоді заперечували цю ідею, але занепокоєння випливало з більш загального факту, що технологічно керований F-35 залежить від постійних оновлень із США, особливо щодо складного програмного забезпечення літака, а також матеріально-технічної підтримки. Програма F-35, головним підрядником якої є американський аерокосмічний гігант Lockheed Martin, включає 19 міжнародних партнерів або замовників.

"[Це] не електронний вимикач. США також не можуть віддалено взяти під контроль F-35, – сказала Стейсі Петтіджон, директор оборонної програми в Центрі нової американської безпеки. – Але через припинення технічного обслуговування, поставки запасних частин і відключення іноземних F-35 від комп’ютерних мереж США, літак швидко захитається".

"Без цих оновлень програмного забезпечення F-35 могли б літати, але було б набагато більше шансів бути збитими засобами ППО противника. Крім того, без технічного обслуговування та запасних частин США було б важко підтримувати літак у польоті довго, оскільки це неймовірно складна система озброєння", – сказала вона.

Після тих перших повідомлень у європейській пресі офіційні особи двох американських союзників – Португалії та Канади – публічно заявили, що їхні міністерства оборони переглядають свої майбутні варіанти винищувачів у світлі нових геополітичних реалій. У той час як Лісабон не брав на себе зобов’язань щодо винищувача наступного покоління, Оттава запланувала придбати у США майже 90 винищувачів F-35A. Згідно з контрактом, вона має придбати перші 16, повідомило канадське оборонне відомство в понеділок виданню Breaking Defense, але воно виконує «домашнє завдання» щодо того, чи відповідають решта літаків інтересам Канади в умовах розгортання торгівельної війни зі Сполученими Штатами.

"Щоб було зрозуміло – ми не скасовуємо контракт з F-35, але нам потрібно зробити домашнє завдання, враховуючи мінливу обстановку, і переконатися, що контракт у його нинішньому вигляді відповідає інтересам канадців і канадських збройних сил", – сказав у заяві Лоран де Казанове, прес-секретар міністра оборони Канади Білла Блера.

У своїй сьогоднішній заяві офіційний представник JPO підтвердив, що міжнародний характер програми є однією з її найбільших переваг.

"F-35 був задуманий, розроблений і продовжує експлуатуватися і підтримуватися як спільна/коаліційна платформа, побудована на міцних партнерських відносинах з союзниками США і країнами-партнерами по всьому світу, – йдеться в заяві. – З моменту свого створення F-35 був результатом спільних зусиль, що об'єднували досвід і внески багатьох країн для забезпечення відповідності оперативним потребам усіх його користувачів".

Lockheed у своїй заяві зазначає, що компанія «прагне допомогти нашим клієнтам посилити їхню військово-повітряну міць і безпеку за допомогою F-35». Нещодавно програма F-35 перевищила 1 мільйон льотних годин у 16 видах збройних сил, які експлуатують ці літаки. Ми залишаємось відданими наданню надійних і потужних F-35, щоб наші клієнти могли завершити свої місії та безпечно повернутися додому».

Наші інтереси: 

Розуміємо, що збройовому бізнесу вигідно й надалі продавати свою продукцію. Тож очевидно, що буде вплив військово-промислових лобістів на чинну Адміністрацію США.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи