Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Неподалік Херсону археологи знайшли кораблі 17 століття

Один корабель зроблений із соснових дошок: завдовжки 40 метрів, і 12 – завширшки. Друге судно дубове, вдвічі менше. Це міг бути якийсь турецький караван, який рухався в якусь із турецьких фортець, але не дійшов.

У Дніпрі неподалік Херсону археологи знайшли 2 дерев‘яні кораблі, датовані сімнадцятим століттям, які, ймовірно, могли належати балтійським країнам або Туреччині, передає 24 канал.

"Це міг бути якийсь турецький караван, який рухався в якусь із турецьких фортець, але не дійшов. Це могла бути сутичка з запорожцями чи якась раптова нічна атака", – розповів керівник експедиції Дмитро Кобалія.

Поки доля знахідок – під питанням, адже, щоб розкопати кораблі, підняти їх та реставрувати потрібні мільйони. Та й зберігати їх немає де. Необхідно відповідне приміщення, де всі ці кораблі можна буде показувати, демонструвати. Хоча ми все говоримо про музей кораблів, але це міф, – зазначив Дмитро Кобалія.

Повноцінне підводне дослідження знайдених кораблів запланували на наступний рік. Поки ж з них підняли уламки посуду, корабельну фурнітуру та маленьку глиняну люльку. Вона в ідеальному стані, не дивлячись на те, що була 300 років під водою, – прокоментував історик В’ячеслав Зайцев.

Тим часом, десяток древніх суден і човнів, піднятих з Дніпра у роки Незалежності, нині стоять у тісному металевому ангарі. Про музей національного судноплавства – такий, як у Швеції чи Британії, науковці поки що лише мріють.

 

Наші інтереси: 

Україна має славну історію, яку потрібно досліджувати, а державі потрібно передбачати необхідні ресурси для створення сучасних музеїв (як музей судноплавства, наприклад).

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

Кому відомі ці (російські?) джерела про українську історію?

https://youtu.be/UBkBmTOkrgE

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Коментарі

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

Кому відомі ці (російські?) джерела про українську історію?

https://youtu.be/UBkBmTOkrgE

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !