Є майстри, які не вміють навчати, і є вчителі, які не вміють робити. Проте інколи зустрічаємо блискучі приклади поєднання в одній особі майстра і вчителя.
Класифікація майстрів і вчителів випливає з класифікації людини за рівнями розвитку.
Як відомо, людина може належати до одного з 4-х рівнів:
ЛЮДИНА-4: цілісне мислення, мудрість, вміння ставити вірні цілі та їх досягати, правильний світогляд, знання себе, самодостатність і самореалізація.
ЛЮДИНА-3: здатність до адекватних дій в нестандартних ситуаціях, цілеспрямованість і самодисципліна.
ЛЮДИНА-2: здатність до самостійного засвоєння норм і точного виконання інструкцій, спроможність багатократно виконувати однотипні операції.
ЛЮДИНА-1: навчання шляхом тривалих тренінгів за принципом «роби як я», здатність діяти тільки під керівництвом людей вищого рівня.
Майстер і вчитель починаються з другого – нормативного – рівня.
Майстер і вчитель «перетинаються» на 4 рівні. Майстер-4 водночас є вчителем-4. Ця нова якість майстер-вчитель відкриває простір для прискореного розвитку.
Якщо хочеш піднятися на вищий рівень – знайди вчителя.
Якщо хочеш піднятися на вищий рівень – знайди учня.
Вчитель розкриває потенціал учня, учень розкриває потенціал вчителя.
І майстер, і вчитель працюють як у ширину, так і у глибину.
Що більша ширина, то більше виробів і більше учнів.
Що більша глибина, то якісніші вироби і якісніші учні.
Адже це так!
"Що більша ширина, то більше виробів (Майстер) і більше учнів (Учитель).
Що більша глибина, то якісніші вироби (Майстер) і якісніші учні (Учитель)."
Важливо, щоб Майстер не конфліктував з Учителем, і навпаки.
РаДіймо! )
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Коментарі
Адже це так!
"Що більша ширина, то більше виробів (Майстер) і більше учнів (Учитель).
Що більша глибина, то якісніші вироби (Майстер) і якісніші учні (Учитель)."
Важливо, щоб Майстер не конфліктував з Учителем, і навпаки.
РаДіймо! )
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Вчитель розкриває потенціал учня, учень розкриває потенціал вчителя.
А якщо так, то такі поняття як вчитель і учень невірно висвітлюються як щось вище і нижче. Саме тому его біситься у стосунках вчитель-учень. Всі ми діти божі - в цьому полягає Справедлива Рівність - у наявності божої складової. У краплі води така ж інформація як і у цілого океану. У всьому присутній Потенціал Божої Безмежності, і саме цей "аспект" дає кожній частині Шанс Радісного Саморозкриття.
Критерій Істини - Свобода
Звідки Вам таке відомо?
Це прадавні, традиційні знання. Про це писав, наприклад, Петро Успенський у "Новій моделі Всесвіту" (1931). Більше пояснень у книзі "Психологічні аспекти в менеджменті".
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Дякую.
Дуже просто і точно, тобто, геніяльно. А ще вчасно.
Живе Слово творить і перемагає
Як на мене все добре написано..Ще хочу дати розуміння того,що Майстром чи Вчителем у духовних справах не може називатися людина,котра бере фіксовану суму грошей за свою діяльність..Якщо Вам пропонують зцілення за таксу,то це не від Бога..це звичайний підприємець,що би Вам не розказували про нього вже "зцілені" чи "пробуджені"...
Вірю в те, що розумію.
Не зовсім з тобою згоден. Якщо "майстер" чи "цілитель" приносить людям користь своєю працею і займається цим цілий день, то він має повне моральне право заробляти собі на хліб цією корисною для навколишніх працею.
Якщо автослюсар заробляє гроші на ремонті автомобілів, а лікар на лікуванні людських тіл, то чому "майстер" не може отримувати гроші за зцілення людських душ, а повинен голодувати, або займатися цим тільки вільний від іншої роботи час?
Це з тієї ж серії, що і журналісти, і письменники - коротше, всі майстри слова повинні працювати безкоштовно. Я цього наслухався ого-го скільки!..
Пояснюю це зазвичай на прикладі "безкоштовного" журналіста. Можна уявити, що він не отримуватиме за свою роботу жодної платні - ОК! Але тоді його вистачить днів на 90, не більше. Бо жити він може в редакції безкоштовно, скільки йому дозволять. Пити може з калюжі. Але їжу журналістові взяти нема де! Без їжі людина може протягнути, здається, днів 90, не більше. Себто, через 3 місяці "безкоштовний" журналіст помре від голоду - і тоді на його місце потрібно ставити нового "безкоштовного" фанатика )))
Ти друже не зрозумів мого коментаря..Яка була такса у Хреста за зцілення чи за семінар про особистий ріст особистості у вигляді розмов із людьми..Кожна відаюча людина,яка допомагає людям,не може встановлювати фіксовану оплату своїх "послуг"..Ти можеш добровільно віддячити після того,як робота Майстра закінчилась..можна сказати просто дякую від Серця,а можна віддати все що маєш такій людині..то вже справа особиста..А ті "майстри",що встановлюють прейскуранти,бо їм потрібно щось їсти і кредити сплачувати,то не майстри,а підприємці духовних справ середньої ланки..
Вірю в те, що розумію.
Тобто "духовний вчитель" має жити на пожертви своїх учнів?
Ну це як кому подобається. Як би я був "духовним вчителем" я би не хотів жити на пожертви. Хоча в деяких це дуже добре виходило робити. Зразу згадалась легендарна колекція з 99 роллс-ройсів, сам знаєш кого. Та і Ісус з учнями здається були на повному забезпеченні своїх послідовників.
Хоча може ти правий і я просто ще не повністю вибив зі своєї свідомості невірну асоціацію "пожертва=милостиня".
Майстер чи Вчитель не зациклюється на матеріальному,бо він розуміє тимчасовість форм(бо навіть птахи не турбуються що завтра їсти і одягати)..Майстра і "майстра" дуже легко визначити не за наявністю матеріального багатства чи за його відсутністю,а за його ВІДНОШЕННЯМ до матеріального..
Також Майстрам і Вчителям не потрібні ніякі наші пожертви..Але від щирої вдячності Вони не відмовляються..Вдячність може виражатися і в Ролс-Ройсах,і в кількох яблуках,чи пів літрі меду..Так само як ми тут на сайті ділимось енергією через вдячність авторам статей і коментарів..хто скільки забажає стільки і галить..
Вірю в те, що розумію.
Головний принцип навчання полягає в інформаційно-енергетичному обміні між вчителем і учнем. Форми цього обміну можуть бути різними.
Найкраще, коли учень і вчитель роблять одну справу і разом заробляють на життя. Тоді кожний дає до спільної справи те, що може: роботу, знання, майно, гроші, житло, зв’язки тощо.
На найнижчому рівні учень платить за навчання грошима або роботою.
Головне, щоб усе було чесно.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!