Зображення користувача Тимур Де-Бальзак.
Тимур Де-Бальзак
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

"ЛіТеrra-2015" підбила підсумки

Пропоную увазі завсідників "НО" пост-реліз літературного фестивалю фантастичної літератури та уявних світів «ЛіТерра Кон – 2015».

bez_ymeny-1.jpg

ЛіТеrra
ЛіТеrra

З 30 жовтня по 1 листопада у Києві відбувся Другий Міжнародний фестиваль фантастичної літератури та уявних світів «ЛіТерра Кон – 2015». За три дні фестивалю відбулося майже 90 заходів у напрямах «Література», «Кіно», «Наука», «Візуальне мистецтво», «Презентації», пройшла виставка картин та ілюстрацій. Фестиваль приймали конференц-зали квест-центру ExitGames.

У фестивалі взяли участь понад 50 письменників з України, Азербайджану, Білорусі, Казахстану, Росії; а також перекладачі, поети, кінематографісти, аніматори, художники й інші творці уявних світів.

Загалом фестиваль відвідало біля 1000 гостей.


У напрямку «Література» відбулися зустрічі з Генрі Лайоном Олді, Ольгою Громико і Наталією Щербою, з доповідями виступили Андрій Валентинов, Тала Владмирова, Дара Корній, Валерія Мороз, Ігор Ревва, Олександра Руда, Аждар Улдуз та інші. У дискусіях на теми «Літературний образ України майбутнього», «Прихована фантастика», «Національна фантастика», «Підліткова фантастика: в очікуванні наступної книги», «Як писати соціальну фантастику?» взяли участь Володимир Арєнєв, Марія Галіна, Наталія Дев’ятко, Володимир Єшкілєв, Маріанна Малина, Олег Сілін, Наталя Савчук, Олексій Шеін.

Відбулися зустрічі з перекладачами Олександром Красюком, Анатолієм Пітиком, Катериною Грицайчук (Стівен Кінг), Богданом Стасюком і Оленой Кіфенко (Рей Бредбері), Сергієм Легезой (Анджей Сапковський та інші польські автори), Остапом Українцем і Катериною Дудкою (Говард Ф. Лавкрафт), Олексієм Антомоновим (Дуглас Адамс).

На презентаціях читачам були представлені переклади, альманахи і нові книги українських авторів, які написані українською та російською мовами, в тому числі найновіша міжнародна антологія «Век Волков», дата виходу якої перенесена спеціально під початок фестивалю.

У кінопрограмі фестивалю відбулося представлення фільмів «Загублене місто», «Кронрим», «По той бік», анімаційні стрічки «Микита Кожум’яка» і «Космонавт Мішкін», пройшли доповіді про історію і сьогодення кінофантастики, дискусія «Чи потрібен Україні власний фантастичний флеш-серіал?», майстер-клас «Містичні і фантастичні спец ефекти у кіно» та інші заходи.

Науковий блок познайомив гостей фестивалю з останніми дослідженнями з антропогенезу, біології , медицини, історії.

У рамках напряму «Візуальне мистецтво» відбулися доповіді про створення сучасної анімації від студії Panama Grand Prix, лекція геймдизайнера Алли Довгалюк, і виставка робіт українських художників, що працюють у напрямках «Наукова фантастика», «Фентезі», «Портрет уявного героя», «Ілюстрація до фантастичної книги». Експонувалося більш ніж 50 творів.

Два заходи для юних читачів відбулися у Центральній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва, гостями якої стали Володимир Арєнєв, Оршуля Фариняк і Наталія Щерба.

Фестиваль був організований творчим об'єднанням «ЛіТерра», за участі літературного об’єднання «Зоряна фортеця» і артистичного агентства «Імпресса-шоу». Безпекою опікувалася Федерація Крав-мага України. Майданчик настільних ігор представлений магазином «Ігродол».

Книжкові партнери фестивалю: Київський Будинок Книги, Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», видавництво «Навчальна книга – Богдан», «Видавництво Жупанського», Видавничий Дім «Києво-Могилянська академія», журнал «РБЖ Азимут».

Інформаційні партнери: Культурно-видавничий проект «Читомо», веб-журнал «Світ Фентезі», сайти «Літцентр», «Артмісто».

Кінопартнер фестивалю: Ukrainian Cinema Village.


Квитки на фестиваль були благодійними внесками. Зібрані кошти, пожертви, а також книги були передані представникам волонтерського центру «Фролівська 9/11».


Попереднє повідомлення про конференцію було опубліковано тут: https://www.ar25.org/article/literra-no2-vidbudetsya-vzhe-nevdovzi.html

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Тимур Де-Бальзак.
0
Ще не підтримано

Шкода, що фотографії з конференції наявні лише в соцмережах і на "НО" не демонструються (((

Коментарі

Зображення користувача Тимур Де-Бальзак.
0
Ще не підтримано

Шкода, що фотографії з конференції наявні лише в соцмережах і на "НО" не демонструються (((