Згадана концепція ведення бойових дій, по суті, є посібником для ведення війни «в космосі, з космосу і через космос». Вона також має на меті встановити центральне місце космічної бойової місії у спільних військових операціях проти рівних супротивників, а саме Китаю і Росії – розповідає американське видання Breaking Defense у статті «Нова концепція ведення бойових дій Космічних сил стверджує, що "космічна перевага" є основою військової могутності США» (Space Force’s new ‘warfighting framework’ says ‘space superiority’ is basis of US military power).
Згідно з цим новим баченням, «космічна перевага розглядається як ключ до забезпечення переваги в інших сферах – на землі, в повітрі та на морі». Саме завдяки контролю над космосом США можуть проєктувати силу, стримувати агресію та гарантувати безпеку своєї території. У підсумку, документ стверджує, що «досягнення космічної переваги є передумовою для перемоги у будь-якій майбутній війні».
На цьому тлі цікаво розглянути амбітні «марсіанські програми» США. Хоча офіційно вони мають наукову мету та дослідження далекого космосу, не важко здогадатися, що за цією цивільною оболонкою може ховатися прихований військовий компонент. Потенційна можливість використання технологій, розроблених для міжпланетних подорожей та колонізації, для розміщення важкої зброї на навколоземній орбіті, є очевидною.
У контексті заявленого прагнення США до абсолютного домінування в космосі та, як наслідок, на Землі, таке припущення не здається безпідставним. Уявіть собі, які переваги матиме держава, здатна розмістити бойові платформи з лазерами та гіперзвуковими ракетами на орбіті, недосяжній для традиційних систем протиракетної оборони. Це могло б стати вирішальним фактором у будь-якому майбутньому конфлікті.
Зрештою, питання про справжню мету марсіанських програм залишається відкритим. Проте, враховуючи нову стратегію Космічних сил США, спрямовану на досягнення беззаперечної космічної переваги, не можна виключати можливість того, що дослідження далекого космосу можуть мати й військовий підтекст, спрямований на забезпечення глобального домінування.
Хай там як, а ракета-носій Falcon 9 Heavy американської компанії SpaceX уже спроможна вивести корисний вантаж масою 64 тонни на низьку орбіту Землі та 19 тонн на геостаціонарну орбіту.
Документ "Space Warfighting. A Framework for Planners" можна завантажити тут.
Не поспішайте вважати Ілона Маска диваком, який у дитинстві перечитався марсіанської фантастики. «Освоєння Марса» може виявитися не романтикою на межі з ідіотизмом, а цілком раціональним відволіканням уваги заради мілітаризації космосу та опанування Землі.
І що все це означає? США готується до світової війни? Чи хочеш миру, готуйся до війни? Вони озброюються всюди, де тільки можуть, враховуючи космос? Як трипільці?
У нас є вічність!
Радіймо життю граючи!
Коментарі
І що все це означає? США готується до світової війни? Чи хочеш миру, готуйся до війни? Вони озброюються всюди, де тільки можуть, враховуючи космос? Як трипільці?
У нас є вічність!
Радіймо життю граючи!
Мир через силу - базовий принцип американського консерватизму.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Років через десять Ілон Маск скаже, що це була воєнна хитрість і порадить усім читати не "Марсіанські хроніки" Рея Бредбері, а "Мистецтво війни" Сунь-цзи.
Все, що робиться з власної волі, – добро!