Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

GENECIS: проект з переробки харчових відходів у біопластик для 3D-друку

Група дослідників з канадського університету Торонто розробила спосіб, завдяки якому харчові відходи можна перетворити в біорозкладаний пластик для 3D-друку.

Утилізація харчових відходів, мабуть, є однією з найважливіших проблем, що стосуються екології. І якщо з викидом речовин в результаті згоряння або з бензиновими двигунами в теорії можна щось зробити, кардинально відмовившись від них на користь екологічно чистих джерел енергії, то відмовитися від їжі не вийде при всьому бажанні.

Група дослідників з канадського університету Торонто розробила вельми цікавий спосіб, завдяки якому харчові відходи можна перетворити в біорозкладаний пластик для 3D-друку. А спектр застосування такого пластика дійсно величезний: від дитячих іграшок до медичних приладів.

Одержуваний експертами пластик виробляється в рамках проекту Genecis, а речовини носять назву полігідроксиалканоати (ПГА). ПГА – це група високоякісних біорозкладаних полімерів, які за фізичними властивостями мають схожість з пластиком «традиційним», але при цьому мають досить корисну функцію: у ґрунті, вони розкладаються за 1 рік, а у воді – менше, ніж за 10 років. Здається, що це досить великий термін, але в порівнянні з широко поширеним пластиком на основі ПВХ і інших сполук (яким потрібно кілька сотень років на розкладання) — це дуже хороший показник.

Виробництво ПГА проходить в 3 етапи. На 1 етапі генно-модифіковані анаеробні бактерії (тобто ті, яким кисень не потрібний) розкладають харчові відходи на жирні кислоти. Цей процес чимось схожий на той, що відбувається в шлунку ссавців. Потім «підключаються» аеробні бактерії, які в присутності кисню виробляють на основі жирних кислот ПГА. Далі настає час третього етапу: очищення ПГА від бактерій і відходів їх життєдіяльності та отримання кінцевої речовини. На отримання пластику йде близько 7 днів, а на виробництво супутнього газу – 21 день. Його вже можна використовувати в якості палива.

Команда канадських експертів на даний момент працює над створенням нових видів і підвидів бактерій (багато з яких навіть не мають назви) для вдосконалення технології виробництва. Зараз експерти націлені на розробку процесів, які дозволили б поставити створення біорозкладаного пластику на потік. Як заявив директор компанії Вані Санкар,

«Ми готові експериментувати з бактеріальними культурами і далі. Якщо сфера застосування пластику цілком зрозуміла, то ось біогаз можна використовувати для заправки авто.

Використовуючи газ, можна знизити викид продуктів згоряння на 243 тонни на рік з одного біореактора. Стандартні пасажирські автомобілі випускають 4,7 тонни СО2 щороку, що означає, що ресторан може компенсувати викиди 51,7 автомобіля за допомогою одного з наших реакторів.»

 

 

Наші інтереси: 

Екотехнології з часом повинні витіснити традиційні джерела енергії.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи