Фільм “Небесна сотня у вирій полетіла” про буремні події на київському Майдані Незалежності у грудні 2013 та січні-лютому 2014 років. Ці кадри бачив весь світ і вони назавжди увійшли в історію України. Цього фільму могло і не бути, але була Біль пам’яті, роз’ятрана рана втрат…
І коли до роковини цих трагічних подій Народний артист України, режисер Національного театру імені Івана Франко Дмитро Чирипюк зробив сценарій для пам’ятного реквієму у відзначення пам’яті Героїв Майдану, це чомусь не склалося. Вже майже готовий на державному рівні захід відмінили – тоді небайдужа українка Анна Агішева надихнула нас з Дмитром Чирипюком взятись за втілення цього сценарію мовою кіно. Всі актори і учасники зйомок взялись за цю роботу, як за свою сповідь перед пам’ятю Героїв Майдану.
Робота над документальним фільмом “Небесна сотня у вирій полетіла” проводилась на литовській кіностудії “Араттафільм”. І ось фільм є і знаходить небайдужого до пам’яті глядача не тільки в Україні. В найближчий час готується прем’єра в литовських містах, а також показ на Національному телебаченні і в кабельних мережах Литви.
Фільм не міг обірватись смертю героїв, їх побратими пішли боронити Україну у війні російських агресорів на сході. Їх багато полягло і душами долучились до Небесної сотні. Та неможливо було фільм – реквієм завершувати на такій ноті. Воїни захистять Батьківщину і всім смертям назло повернуться до рідних домівок. Так є у фільмі, так буде в житті.
Автори фільму з вдячністю згадують той душевний біль, що відтворений в поезії, яку читає Народний артист України Євген Нищук. Пісню виконала Народна артистка України Ніна Матвієнко. У фільмі брали участь Лауреати міжнародних конкурсів: Богдана Півненко, Роман Лопатинський, Оксана Круцько, Дмитро Фонарюк, Мар’яна Смеречук. Театр сучасної хореографії “Сузір’я Аніко” – Університет культури, а також читці Ірина Островська – Університет Харчових Технологій, Євген Храмцов – Університет Театрального Мистецтва та Кіно, Сашко Агішев - учень 17 школи м. Ірпінь.
В знімальній групі поряд з всесвітньо відомим художником Олегом Шупляком працювали Андрій Солоневич, Андрій Обод, Анна Агішева, Леонід Алексеєв, Костянтин Мезін. А зараз нашим співтворцем фільму, який живе і не знає кордонів, є небайдужий глядач.
Петро Олар - кінорежисер фільму і директор литовської кіностудії “Араттафільм”
Правда про Героїв
Коментарі
Цей фільм для мене став, немов сповідь і зустріч з душами Героїв Небесної сотні, дивлюся вже десятки разів після завершення робіт над фільмом, дивлюсь його немов через візир камери - не віриться, що скоро два роки, як багатьох з тих хто в кадрі відстоював гідність українців - вже нема...
Хай живе Міжмор’я!
Ганьба! На Ютуб тільки 414 переглядів (й це із 2 грудня минулого року):
https://www.youtube.com/watch?v=RtfYIoEmoIw
Чому я не можу звичаним чином проголосувати за цей текст?
Дякую Всім, хто на Народному оглядачі, подивились фільм Небесна сотни у вирій полетіла, за тиждень 102!, а те що на Ютубі так мало, не наша вина. Фільм показували в грудні 5 канал і Перший національний, зараз готує до показу Громадське телебачення Литви. Є багато зустрічей і авторських показів. Це мабуть справа кожного що і де він хоче дивитись ми можемо тільки творити і рекомендувати....
Хай живе Міжмор’я!