Зображення користувача Богдан Лакомський.
Богдан Лакомський

Для опалення та нагріву води бельгійська полярна станція використовує надлишок "сонячної" енергії

Моя оцінка корисності цієї статті: 
5 - Наша стратегія

Розташована в Антарктиді бельгійська науково-дослідна станція "Принцеса Єлизавета" використовує надлишкову сонячну електроенергію для забезпечення гарячою водою та опаленням.

 

Для повного забезпечення полярної бази відновлюваною енергією у 2019 році встановили дев'ять вітряних турбін потужністю 6 кВт і сонячну електростанцію потужністю 60 кВт, а навесні 2020-го - п'ять контролерів потужності my-PV. 

«Зелений» енергетичний комплекс забезпечує для полярної станції достатню кількість електроенергії навіть при слабкому вітрі і сонці, пояснюють розробники. «Часто сонячні дні призводили до виробництва надлишкової електроенергії, - зауважують вони. - Щоб краще використовувати її і забезпечити інженерів зручною системою опалення приміщень, нову будівлю гаража обладнали інфрачервоним опаленням».

 

 

З установкою регуляторів потужності AC-Thor і AC-Thor 9S від my-PV дослідники тепер можуть використовувати весь надлишок «зеленої» електроенергії, тому що регулятори потужності вимірюють збільшення частоти у разі надлишку потужності. Замість того щоб обмежувати вихід фотоелектричного інвертора, керуючі потужністю збільшують потужність нагріву до тих пір, поки система знову не буде збалансована. Таким чином, вся енергія повністю використовується.

Дослідницька група на станції принцеси Єлизавети тепер може використовувати надлишкову сонячну електроенергію для нагріву води, внутрішніх приміщень і великих буферних резервуарів. За допомогою тепла у буферах вчені розтоплюють сніг, щоб отримати питну воду.

Станція експлуатується Міжнародним полярним фондом, що базується у Брюсселі. Фонд поставив перед собою мету створити першу повністю нейтральну до CO2 полярну базу. "Експлуатація дизеля не тільки шкідлива для навколишнього середовища, але і дорого обходиться, - говорить Гус Люппенс, інженер, відповідальний за планування системи. -Через великі транспортні відстані літр дизельного палива тут може коштувати до 12 євро". 

Наші інтереси: 

.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стіл-свастика для самоорганізації громад оновленої України – замовити, придбати, отримати

Творення будь-якої системи починається з народження символічного центру. В Арійській Традиції символом центру є свастика: «Де свастика – там арії, де арії – там свастика». Стіл-свастика – найкращий...

Останні записи