Про це повідомляє РБК з посиланням на статистику Центробанку РФ за перший квартал 2019 року, пише НВ.Бізнес.
В цілому за 2018 рік на американську валюту припадало 75,1% в загальному обсязі платежів за російський експорт. До кінця року долар став здавати позиції, але ще в четвертому кварталі на нього припадало більше половини розрахунків — 54,5%.
Дедоларизація в оплаті російського експорту сталася не на користь національних валют, а євро. Частка європейської валюти за рік зросла в десятки разів — з 0,7% в першому кварталі 2018 року до 37,6% в першому кварталі 2019-го. На рублеві розрахунки припало 9,6% платежів проти 6,8% за аналогічний період 2018 року, на інші валюти, в числі яких китайський юань, — 7,1 проти 4,7%.
В цілому по зовнішній торгівлі Росії і Китаю (експорт і імпорт товарів і послуг) частка долара в першому кварталі хоча і знизилася, але все ще охоплювала більше половини платежів — 55,7% (або $14,7 млрд із загального обороту в $26,4 млрд), свідчать розрахунки РБК на основі даних Федеральної митної служби та Центробанку. Китайський імпорт Росія в основному як і раніше оплачує доларами (66,5%).
Раніше повідомлялося, що РФ відмовилася від використання долара і SWIFT по збройовим контрактами.
Росія веде торгівлю та має тісні взаємини з Європою, як би там Німеччина з Францією не пускали пил в очі довірливим українцям. Їм Україна - як кістка в горлі, що заважає створювати з РФ континентальний блок. Тож розуміємо це і не ведемося на "солодкі" пасажі Меркель з Макроном.
Коментарі
До речі, «Роснефть» перевела експортні контракти на оплату в євро. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на п'ять джерел в галузі. Це є спробою «Роснєфті» знизити негативний вплив від можливих санкцій США, вважають джерела інформації.
Московія - це війна, Китай - виробництво, Євросоюз - гроші. Усе разом - антиамериканський континентальний блок.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Тут привертають увагу шалені темпи переходу на євро в російсько-китайській торгівлі – з 0,7% в першому кварталі 2018 року до 37,6% в першому кварталі 2019-го. Це у 54 рази.
Додамо, що за останній рік частка юанів у валютних резервах Росії зросла у 147 разів.
Все, що робиться з власної волі, – добро!