Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

Арійський хрест

Категорія:

Традиційний хрест, який використовувався в українських християнських церквах Карпат, подарував журналу “Перехід-IV” голова м. Отинія (Івано-Франківська область) пан Михайло Хавлюк

Цей дерев’яний ручний хрест середини 19 ст. сьогодні зберігається у фондах Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського. У книзі Миколи Васильчука “Творення” (Коломия, Народний дім, 1994) говориться, що цей хрест — “цікавий зразок використання архаїчного язичницького елемента (так званого ламаного хреста-свастики) у культових християнських предметах, символ поєднання поганства і християнства у віруваннях мешканців Карпат”.

З погляду сучасних досліджень коректніше говорити не про “поєднання поганства і християнства”, а про існування єдиної, цілісної традиції, вищим рівнем розгортання якої стало вчення Ісуса Хреста. Це питання досліджене у праці Ігора Каганця “Арійський стандарт” (2014).
 

Наші інтереси: 

Символіка - це сконцентрований світогляд.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи