Чому саме про це? Недавно трапилася публікація, яка наштовхнула. Йшлося про жінку, в якій побачили чергового месію.
Людство виховувалося протягом – тисячоліть чи мільйоноліть? – таким чином, що було завжди привчене чекати на когось - щоб реалізуватися, щоб бути. Ідея понадхмарного Бога «десь там», у височині, далекого і відокремленого, що карає і милує, а потім посилає когось «від себе»: навчати, вершити справедливість і взагалі брати все на себе - забрала у людини ідею власної спроможності, власної сили, власної гідності.
Люди загалом і сьогодні не знають, хто вони, хто є їхнє «Я» і що те «Я» взагалі означає. Поняття Бога взагалі нівелювалося і підмінилося кому чим вигідно, але зараз не про це. А про те, що ми і досі, як в біблійні часи, чекаємо на месій і вбачаємо його у кожному, хто несе нам добру звістку або корисну інформацію. Нам і сьогодні потрібен месія. І ще краще - нова релігія під цього месію. Щоб творити обряди, поклонятися, просити - і без кінця грати в одну й ту саму гру. Але простір стукає в нашу свідомість і натякає, що час би вже й подорослішати. Час не чекати, а ставати - самим і самотужки. Не поклонятися – а бути.
Тож…
Що таке EGO? Це коли людина відділяє себе від решти світу (від Бога) і намагається поставити в центр Всесвіту. Така відокремленість від Бога притаманна примітивним релігіям типу іудохристиянства, іудаїзму, ісламу. Там людина і Бог - це взагалі окремі речі. І постійно наголошується на тому що людина не рівня Бога, що людина недостойна бути Богом і так далі.
Але якщо зрозуміти, що людина не є відокремленою від Бога, а є тільки його частинкою, то відпадає потреба в егоїзмі і в баченні себе Центром Всесвіту. Бог - це є Все, Всесвіт. Якщо ми є частинкою Бога, то для нас теж не існує ні центру, ні околиці. Так як Бог є всюди. Тоді потреба в егоїзмі повністю відпадає. Ми вже не будемо бачити себе відокремленими від інших, тому не потрібно буде доказувати комусь, що ми кращі за них. Ми ж єдине ціле. Ми - Бог!
P.S. Ось наприклад, Явсе Світ (Я-Всесвіт) це вже давно зрозумів. :))))))))))
Це відома теорія егоцентризму, коли "Я" стає центром Всесвіту. Ще в дитячому, підростковому віці можливе, але в дорослому і свідомому...
Такий підхід допустимо сприйнятний для Одиниць на Землі. Але коли це "я" з маленької букви, а претендує на дуже велику... "горе людині, що мудра в очах своїх і розумна сама перед собою".
...Раз Богом станемо, то наступним кроком - скасуємо його. Це вже також проходили і сатана (противник) вже заволодів недовченими(чи перевченими) душами. Дуже боляче падати, коли ідеш напомацки.
...Бог (ЗАКОН) ніколи не карає людину. Людина сама, не слухаючись Бога, б’ється об устої Вселенної;
З повагою і любовю
Г.Д.
Коментарі
Стаття чудова! Треба обов'язково винести на головну сторінку. Дуже сподобався стиль написання. А особливо останній абзац. Дуже дякую!
Щиро вдячна за співзвучність, п. Доброславе! Ваша думка цінна для мене.
Sapienti sat.
Щиро дякую, п.Наталка, за цю прекрасну статтю! Таке враження, що кожне правило прописане під мене :)
Інформація - це те, що приховується.
Все інше - реклама.
О... тоді то просто супер, Енею)
Також Вам щиро вдячна!
Sapienti sat.
То що Бога відмінемо? Станемо центром Всесвіту, пупом Землі?... І так кожен?... Це вже робили, результат відомий!
Може я чогось недоперечитав?...
Хай Буде!
Шановний брате Гринь, таки "недоперечитали") Відкрию Вам великий секрет: авторка цього допису без Бога не уявляє собі ані миті життя, ані навіть подиху... Розумієте, що це значить?
Бога не відмінимо - Богом СТАНЕМО, якщо спроможемося його відкрити, запізнавши своє Я. Бо у цьому Я - таємниця Всесвіту і нас з Вами. Це великий Шлях і... найкоротший водночас. Мудрі Учителі залишили підказку: "Ідіть вглиб свого Я".
І.Х. свого часу що сказав про Я? "Я є Путь, і Істина, і Життя". І він казав САМЕ ПРО "Я", а не про свою особу... Лиш церква перевернула поняття... втім, лише для тих, хто не спромагається на самостійність мислення.
Отож. "Учітеся, брати мої. Думайте, читайте". А ще важливіше - пізнавайте. ПІЗНАВАЙТЕ СЕБЕ. Пізнавайте себе як "Я".
Sapienti sat.
Ми не зможемо "відмінити" Бога. Бо самі є Богом, вірніше його частинками. Бог - це ж не щось окреме, відірване від нас. Розуміючи це немає потреби нам ставати пупом Землі чи центром Всесвіту. Достатньо просто відчувати себе єдиними з Богом.
Чудово, брате Доброславе:
"Достатньо просто відчувати себе єдиними з Богом".
І то лиш початок...
Sapienti sat.
І мені, Наталю, сподобалася стаття. Особливо ось це:Ти ж не їси все підряд, що під руку потрапить, - із знаннями так само. Бери тільки те, з чим резонують твої частоти. Оцей резонанс якраз означає, що саме ці знання ти уже готовий сприйняти або вони уже готові через тебе проявитися. Друже Гриню, це не Бого-борство - це напрям для людей, як стати Со-Творцем, Сином Божим. А ось у п.6 я б додав кілька слів: Граючи, ТВОРИ і так ти спроможешся на неможливе. Маєш від мене 5 галів.
Дякую, п. Анатолію, за відзнаку, за співтворчість, за теплоту та оптимізм:)
Чудове з вас товариство, брати та панове - кому як більше подобається:))
Sapienti sat.
Як добре відірватись від землі
У вольному польоті скинути кайдани.
І розчавити голову змії,
Яка мене з колиски обвивала.....
-------------------------------------------------------
Чудова стаття пані Наталка..Мені залишається лише прогалити і віршик додати...дякую..
Вірю в те, що розумію.
Згідно з Сенсаром має бути "вольному", але все одно гарно.
Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)
Дякую..виправив...
Вірю в те, що розумію.
Дякую, дякую тепло, дякую щиро, брате Явсе Світе! За вірш окремо. Його можна було б продовжити, так відчуваю.
Sapienti sat.
Чудовий допис пані Наталко. Так і є.
І вірш від пана Світа сподобався. Хоч я і не прихильник поезії.
Дякую, п. Андрію, за щирі слова:)
Sapienti sat.
Чудово! Це маніфест аріянства. Кожний з семи пунктів можна розтлумачити окремою статтею і до кожного дописати настанову для практичної діяльності.
Наталка говорить про людину, яка пробудилася. Тому краще вживати слово "будда", адже іудейське "месія" - це дещо інше (той, хто відновить Іудейську державу).
7 правил для будди.
Синонімами слова "будда" є "хрестос", "мамай", "рама", "боголюдина".
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Чи може бути, що Хрестос і Крішна теж синоніми?
Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)
Радіймо, Миро ) Дякую щиро за твої слова. Але водночас і тлумачу: слово "месія" вжито мною в непрямому, а іронічному сенсі. Але, мабуть, іронія вийшла настільки скритою, що Тобі було непомітно:)
Адже люди як чекали раніше, так і зараз чекають на того, хто їх врятує, позбавить, поведе і т.д. І називають це по старій звичці словом "месія". А з твого переліку мені найбільш співзвучне "боголюдина". Бо то наша нерозкрита потенціальність - і наше майбутнє: нової духовної Землі, нової духовної України як її серця і нас як боголюдства.
Sapienti sat.
Пані Наталю, це Твої особисті пункти?!
!Як вони співзвучні з Хрестовим!:
Передбачаю, що то вставка, але...
Та й Твоє
мені найбільше прихильне.
Дякую і галами! :)
Хто шукає - той знаходить, бо: 1. Завжди стається те, чого ми хочемо. 2. Ми ніколи не знаємо шляхів реалізації наших задумів.
Дякую, Володимире:) Щиро. Взагалі немає протиріччя. "Твій" дух чи Божий дух - завжди є тільки ОДИН Дух, одна й та сама Енергія. Ми звикли все ділити: ось тут моє, а тут - Богове. Насправді є лише ОДИН. І ми усі є НИМ. Поклонятися собі досить безглуздо, чи не так? А БУТИ Ним - то уже зовсім інше, то втілення високої Божественної програми тут, на землі. Шляхетна робота.
Фактично для чого ми тут, по великому рахунку? Щоб проявити через себе, через плотну матерію своїх тіл, Вищу Свідомість - Божественне. Звичайно, від цієї задачі можна і заблагоговіти...))
А щодо того, що написано в євангеліях... Дій по серцю. Відчувай Вишнє серцем - розум тут зайвий. І коли все через серце - протиріч немає, навіть і питань немає. Тільки розум створює їх.
Було ще й таке в євангеліях, що викинуто церквою. Це дві заповіді: "Не бійся!" і "Дерзай!" Найбільш значні, як на мене.
Sapienti sat.
Це відома теорія егоцентризму, коли "Я" стає центром Всесвіту. Ще в дитячому, підростковому віці можливе, але в дорослому і свідомому...
Такий підхід допустимо сприйнятний для Одиниць на Землі. Але коли це "я" з маленької букви, а претендує на дуже велику... "горе людині, що мудра в очах своїх і розумна сама перед собою".
...Раз Богом станемо, то наступним кроком - скасуємо його. Це вже також проходили і сатана (противник) вже заволодів недовченими(чи перевченими) душами. Дуже боляче падати, коли ідеш напомацки.
...Бог (ЗАКОН) ніколи не карає людину. Людина сама, не слухаючись Бога, б’ється об устої Вселенної;
З повагою і любовю
Г.Д.
Хай Буде!
В ході духовного зростання людини її маленьке "я" стає великим "Я", але вже усвідомленим своєї єдності з Богом.
"Без Бога - ні до порога" - чи людина з маленьким "я" це сказала?
Зростаймо Духом, щоб "Одиниць на Землі" стало багато - ціла Нація!
Моя ти любо! мій ти друже!
Не ймуть нам віри без хреста,
Не ймуть нам віри без попа.
Раби, невольники недужі!
Заснули, мов свиня в калюжі,
В своїй неволі! Мій ти друже,
Моя ти любо! Не хрестись,
І не кленись, і не молись
Нікому в світі! Збрешуть люде,
І візантійський Саваоф
Одурить! Не одурить Бог,
Карать і миловать не буде:
Ми не раби Його — ми люде!
Моя ти любо! усміхнись
І вольную святую душу
І руку вольную, мій друже,
Подай мені. То перейти
І Він поможе нам калюжу,
Поможе й лихо донести
І поховать лихе дебеле
В хатині тихій і веселій.
(Т.Г.Шевченко, ЛИКЕРІ, На пам’ять 5 августа 1860 г.)
Хто шукає - той знаходить, бо: 1. Завжди стається те, чого ми хочемо. 2. Ми ніколи не знаємо шляхів реалізації наших задумів.
У Тараса Шевченка є аріянські вірші, наприклад,
Світе ясний! Світе тихий!
Світе вольний, несповитий!
За що ж тебе, світе-брате,
В своїй добрій, теплій хаті
Оковано, омурано
(Премудрого одурено).
Багряницями закрито
І розп’ятієм добито?
Не добито! Стрепенися!
Та над нами просвітися,
Просвітися!.. Будем, брате,
З багряниць онучі драти,
Люльки з кадил закуряти,
Явленними* піч топити,
А кропилом будем, брате,
Нову хату вимітати!
А ще є:
Зацвіла в долині
Червона калина,
Ніби засміялась
Дівчина-дитина.
Любо, любо стало,
Пташечка зраділа
І защебетала.
Почула дівчина
І в білій свитині
З біленької хати
Вийшла погуляти
У гай на долину.
І вийшов до неї
З зеленого гаю
Козак молоденький;
Цілує, вітає,
І йдуть по долині,
І йдучи співають.
Як діточок двоє,
Під тую калину
Прийшли, посідали
І поцілувались.
Якого ж ми раю
У бога благаєм?
Рай у серце лізе,
А ми в церкву лізем,
Заплющивши очі,—
Такого не хочем.
Сказав би я правду,
Та що з неї буде?
Самому завадить,
А попам та людям
Однаково буде.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Шевченко, як завжди, на всі випадки життя. Чи є така ситуацію, про яку у нього не було б передбачення?
Дякую, Ігоре, що надрукував і нагадав ці геніальні вірші. Власне, тут відповідь на більшість коментарів:)
Sapienti sat.
Що таке EGO? Це коли людина відділяє себе від решти світу (від Бога) і намагається поставити в центр Всесвіту. Така відокремленість від Бога притаманна примітивним релігіям типу іудохристиянства, іудаїзму, ісламу. Там людина і Бог - це взагалі окремі речі. І постійно наголошується на тому що людина не рівня Бога, що людина недостойна бути Богом і так далі.
Але якщо зрозуміти, що людина не є відокремленою від Бога, а є тільки його частинкою, то відпадає потреба в егоїзмі і в баченні себе Центром Всесвіту. Бог - це є Все, Всесвіт. Якщо ми є частинкою Бога, то для нас теж не існує ні центру, ні околиці. Так як Бог є всюди. Тоді потреба в егоїзмі повністю відпадає. Ми вже не будемо бачити себе відокремленими від інших, тому не потрібно буде доказувати комусь, що ми кращі за них. Ми ж єдине ціле. Ми - Бог!
P.S. Ось наприклад, Явсе Світ (Я-Всесвіт) це вже давно зрозумів. :))))))))))
Добре сказано, Доброславе! Саме так воно і є.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Бачу, друже, Ти не дарма носиш сиву бороду! ;) Не мудруєш мудрість промовляючи ;) Аж галів Тобі захотілося й тут додати!
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
В тебе теж така борода! :)))
Чудове пояснення, Доброславе! Велика радість від такого розуміння речей.
Вся шкода - від уявлення про окремість Бога і людини. Це церковне уялення штучно нав'язане. Його мета - розділяй і владарюй. Як бачимо, це працює й по сей день. Але свідомість має дорослішати... І ці процеси відбуваються, на щастя. Хоч і дуже поволі.
Sapienti sat.
У розумінні своєї єдиності з Всесвітом є ще одна хороша річ. Наприклад, раніше, коли доля складалася так, що втрачав зв’язок з якоюсь цікавою для мене людиною, то жалів, що так сталося. А зараз розумію, що насправді ніхто ніде не "загубився". Бо і так всі ми - одне єдине ціле! Просто з певних причин тимчасово зникли з поля зору один одного. Тепер здається, що все поруч, навіть якщо розділяє велика відстань або час.
Пане Гриню, дорогий, шановний, еґоцентризм тут ні до чого, бо еґо - це розум-особистість. А Вишнє Я - то Божественна присутність в нас. Йдеться про те, щоб попри матеріальність свого тіла пізнати себе як Божественне. Щоб провести вібрації Божественного через своє тіло і закріпити їх на землі в Матерії. Через свою власну творчість Життя. По суті, це творення царства Божого на землі. А як Ви його уявляли? Що Вам його хтось принесе готовим, без Вашої духовної праці? Те, про що йшлося в дописі, то велика духовна праця кожного з нас. І ніяким єґо там і не пахне.
Дякую Вам, що бажаєте розібратися.
Sapienti sat.
Пані Наталю, є резонанс. :) Дуже теплі й потрібні нашому суспільству (й кожному з нас) слова.
А щодо критики (інших), то чи можна скасувати Те, Чого ти прагнеш й з Чим прагнеш об’єднатися, ставши провідником (мені це слово видається набагато влучнішим за "слугу") Його волі? Адже, як бачу, саме це мала на увазі пані Наталя.
Слово "месія" можна було б взяти в дужки, але, певно, для широкого загалу почочна форма (без дужок) буде зрозумілішою.
Так, друже Вадиме, "провідник" набагато сенсаріше "слуги"!!!
"слуга" - "раб" - Але - "Ми не раби Його — ми люде!"
"провідник" - "співпрацівник"! Син Божий - співпрацівник! :)
Дякую!
Хто шукає - той знаходить, бо: 1. Завжди стається те, чого ми хочемо. 2. Ми ніколи не знаємо шляхів реалізації наших задумів.
Вадиме, як завжди, від Тебе нетривіальні думки, дякую:) І за резонанс також. Щодо месії, це було слово ситуативне (після прочитання допису про О.Подоровську), неспеціальне, але оскільки воно несе в собі певну семантику, що відповідає внутрішнім сподіванням багатьох людей, тому воно, мабуть, і застосувалося. Але я не роблю акцент саме на ньому. Тут важлива інша думка. І з твоїм проникливим розумом Ти, нема сумніву, її збагнув:)
Sapienti sat.
Релига (релігія) - це відновлення звязку з Богом, це шлях до Бога (читайте класика І. Каганця (і це абсолютно без іронії). Якщо так сприйняти, п. Наталю, вашу статтю, то це одна сутність (і на мою думку правильна), якщо ж, "ми боги" - абсолютна протилежність. Між тим, станом в якому сьогодні є людство (і ми з вами) і станом - "ми боги", є прірва.
Вільна людина не має страху навіть перед фізичною смертю. Тому вона в гармонії з Всесвітом, з Богом. Релига і є тією стежиною до щастя. Кінцевим "продуктом" тієї стежі є возєднання з Всесвітом; - стати "часточкою Бога", стати БОГОМ.
PS. До речі, між рабом і рабовласником різниці практично не має. Рабовласник це такий же раб (когось, чи чогось вищого), тільки думає, що він не вільний.
PS 2 Не можна закликати людей скочити в висоту на 3 м. 80 см. коли вони не можуть перескочити 80 см. Це для них самогубство.
З повагою і любовю
Хай Буде!
Тут важливо себе усвідомити як безсмертна частинка Бога..Прямо Вже і Зараз..Не потрібно чекати другого пришестя чи Раю після смерті..Тіло сприймається як актор-Гравець,якому доступні всі Радощі земні.Навколишнє середовище-це сцена для Гри...Не потрібно себе обмежувати у Грі..Єдиним обмеженням має бути те,щоб не завдавати свідомої шкоди іншим живим істотам (хоча є Гравці,котрі переступають цю межу..Але вони знають,що за це буде відповідальність і вони готові до неї..(наприклад Гітлер,котрий вирішив почистити "мурашник"від ламехузи))..
Вірю в те, що розумію.
Мені сподобалось твоє зауваження, Гринь. І справді слова "ми - боги" вводять в оману дещо і навіюють думки про окремість, розділеність нас між собою. Дійсно набагато правильніше казати "ми - це Бог", "Атман - це Брахман".
Тут трохи точніше сказати, що ми в кінці цього шляху не стаємо часточкою Бога (Богом), а починаємо усвідомлювати себе нею. Так як часткою Бога є навіть сутності з дуже низьким рівнем розвитку, просто вони ще не знають цього.
Тому якщо ми з поганими намірами робимо комусь зло, то получається, що робимо це по відношенню до Бога. А оскільки Бог - це ми, то і по відношенню до себе.
Тут згоден з тобою! Потрібно надавати людям інформація у відповідності з їхнім рівнем розвитку. Декого добре і налякати караючим Богом, щоб боявся його і не робив зла, якщо по-іншому не може ще зрозуміти. Це одна з причин чому людству в тому числі і давались релігії типу ісламу, іудаїзму, іудохристиянства. Люди, які їх сповідують, ще не можуть сприйняти вищі релігії. Тому на певному етапі розвитку згодяться і такі.
Я вважаю, що ці жорсткі релігії з однієї сторони виступали антитезою до аріохрестиянства, щоб його зміцнити, а з іншої сторони вони були необхідні, щоб їх дотримувались люди, які не могли ще сприйняти щось вище. І щоб віруючи в караючого Бога не повбивали один одного.
А зараз стрімкого поширення набуває інформація про правдиве світобачення. Значить вже є багато людей готових його сприйняти. Тобто є передумови для великого ривка в розвитку людства.
Людям надається та інформація і можливості, до яких вони готові.
Як важливо все-таки ясно сприймати те, що читаєш, і не інтерпретувати (це щодо "ми боги" пана Гриня) тексту по-своєму, бо одразу йде спотворення суті.
Бо "Я" є Бог" - то одне; "я є Бог" - зовсім інше (різниця лиш у великій і малій літері "я"); а "ми є боги" то взагалі інша пісня.
Sapienti sat.
Брате Гриню, шановний, розумні ваші речі. Особливо згодна щодо PS2. Але ж моє звернення - не до всіх. Лиш для тих, кому воно УЖЕ зрозуміле, органічне і в радість. Аванґард - то завжди дуже невеликий процент щодо основного загалу. Але саме цей процент і є закваскою, яка підіймає усю масу тіста.
Sapienti sat.
Про суть статті мені відомо давно. Колись ще в 90-х про це читав російською мовою. Про це докладно можна ознайомитись в публікації Ернест Вуд. Зосередження. Тішуся що почали з"являтися якісні тексти українською.
#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.
Дякую, Світе Зелений, за "якісні тексти українською")) І за вартісну, як відчувається, книгу.
Sapienti sat.
...але читаю - "Завантажити аудіокнигу Ернест Вуд. Зосередження (російською мовою)",
чи у наведеній тобою статті є й українською, Світе?
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Все що можу сказати: чітка структура і ясність думки.
Щиро вдячна, брате Володимире!
Sapienti sat.
Надихає,надає сили у часи пошуків.Дякую за чудову статью.Не перший раз спостерігаю за містикою з Оглядачем.Коли виникають питання дуже швидко отримую відповідь на цьому чудовому сайті.
Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.
Дуже вартісно - отримувати такий резонанс розуміння, підтримки, дружнього тепла. Це надихає і надає нових імпульсів:)
Sapienti sat.
Друже Василю, ти подарував гарний чотиривірш посестрі Наталці:
Як добре відірватись від землі
У вольному польоті скинути кайдани.
І розчавити голову змії,
Що всього мене з колиски обвивала.....
Пропоную зберегти РОЗМІР у четвертому рядку так:
Яка мене з колиски обвивала
Так дійсно краще для розміру і ритму... Гарні слова.
Sapienti sat.
Гарно підмітив, Анатолію!
Змія жива істота, тому "яка", а не "що".
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)