Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

19 серпня - Яблучний Спас, Свято Преображення Господнього і День пасічника

Категорія:

Це свято благословляє новий урожай, нагадує про поєднання в людині божественного і людського, а також про ту їжу, яка цьому сприяє. Свято Преображення вважається в народі початком осені. 

170819yablukaimed.jpg

Священна їжа Гіперборійської традиції безсмертя
Священна їжа Гіперборійської традиції безсмертя

Свято Преображення Господнього святкують 19 серпня. Воно є одним із найбільших, після Великодня, 12 свят. Цей день покликаний нагадати людям про необхідність преображення внутрішнього світу людини і вдосконалення її плоті. 

Ось як про це розповідає Євангеліє: 

По шістьох днях після цього узяв Ісус Петра, Якова та Івана, його брата, повів їх окремо на високу гору і преобразився перед ними: обличчя Його сяяло, наче сонце, а одежа стала біло-яскравою, наче світло – такою, що ніякий білильник на землі так не вибілив би її. Озвавсь Петро й каже до Ісуса: Господи, добре нам тут бути! Не знав бо, що сказати.

Коли ж сходили з гори, Ісус наказав їм: Нікому не розповідайте про це видіння, аж поки Син людський воскресне з мертвих. І зберегли вони в собі це слово, спільно розмірковуючи, що воно значить – воскреснути з мертвих.

Святкуванням Преображення визнаємо поєднання у людині двох початків – божественного і людського. Відповідно до Івана Золотоустого, Преображення відбулося, «щоб показати нам майбутнє преображення єства нашого».

Докладніше: 19 серпня – свято Преображення Ісуса Хреста і Яблуневий Спас.

Народними назвами цього свята є Спас, Другий Спас або Яблучний Спас.

Крім яблук, цього дня у храмах освячують й інші плоди: груші, виноград, сливи, навіть горох, картоплю, огірки, жито, ячмінь тощо. Освячення цього дня фруктів та овочів символізує розквіт і плодючість усього створеного у безкінечному царстві життя.

Про сенс освячення насіння, плодів, меду і трав читайте у статтіСвященна їжа Гіперборійської традиції безсмертя: зелень, яблука, мак, мед

У давнину в день Преображення Господнього існував звичай наділяти плодами бідних і вбогих.

Другий Спас — це також день поминання померлих родичів. 

Для господарів свято символізує закінчення жнив і завершення літа. Цього дня спостерігали за погодою. Якщо день сонячний та безхмарний – осінь буде сухою. Якщо дощовий – мокрою. Ясний день віщує морозну і заметільну зиму. Яка погода на Спаса – такою буде і Покрова (14 жовтня).

The Doox - Вітер з поля

Наші інтереси: 

Зовнішня сторона обрядів допомагає розкрити їхню магічну сутність. Освячуймось! 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи