Зображення користувача Чарльз Бейл.
Чарльз Бейл
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Укладаємо договір з постачальником електричної енергії: що треба знати?

Сама ідея договірних відносин суб’єктів ринку електроенергії не нова, але раніше ринок був фактично монополізований, і підприємства не мали можливості обирати того, хто буде надавати їм послуги з електропостачання.

Після переходу до європейської моделі енергетичного ринку ситуація змінилася. Зміни в Законі України «Про ринок електричної енергії», що почали діяти в липні 2019 року, відкрили доступ до торгів на умовах здорової конкуренції.

На що звернути увагу?

Перед тим, як укладати договір на постачання електричної енергії, підприємство-споживач має вивчити комерційні пропозиції постачальників. Основні параметри, які можуть вплинути на вибір компанії наступні:

  • Тариф при запланованому обсязі споживання. Переважна більшість постачальників пропонує одразу кілька планів. В них ціна за одиницю енергії залежить від планових обсягів;
  • Можливість формування індивідуальних умов співпраці. Тепер, згідно з Законом та правилами НКРЕКП, непобутовий споживач та постачальник разом можуть укласти договір на електроенергію з персонально підібраними тарифами;
  • Додаткові правила припинення договірних відносин. Основний механізм описаний у Правилах роздрібного ринку електричної енергії, що затверджені відповідною постановою НКРЕКП, але постачальник може вводити свої умови, наприклад штрафні санкції;
  • Рівень якості надання послуг. Це визначається не тільки стабільним постачанням електричною енергією, але й обслуговуванням, рівнем зворотного зв’язку, тощо.

Тепер розглянемо сам механізм.

Порядок підписання

Після ознайомлення з комерційними пропозиціями та вибору оптимального тарифного плану (чи формування нового шляхом переговорів) непобутовий споживач має подати заявку на приєднання. Окрім цього у нього мають буди підписані договори з оператором розподільної мережі, а також присвоєний ідентифікатор споживача. Також до заявки необхідно додати:

  • Підтвердження існування підприємства-споживача. Зазвичай це витяг з ЄДРПОУ;
  • Підтвердження повноважень представника, наприклад, наказ про призначення відповідного працівника;
  • Якщо в розпорядженні підприємства є комерційні точки, обов’язково треба додати копії документів до них та ЕІС коди.

Це базовий пакет документів, але компанія-постачальник може розширювати цей список на свій розсуд. Якщо ж договір енергопостачання укладається при зміні постачальника, необхідно надати підтвердження відсутності заборгованості та повне виконання зобов’язань.

Новий ринок дійсно став більш прозорим, конкурентним для учасників різних масштабів. Звичайно, керівникам підприємств-споживачів треба ще пристосовуватися до нових умов, шукати нові пропозиції та комфортні умови співпраці. Але тепер вони вільні від монополізованого, скутого ринку. Конкурентне середовище є рушійною силою, яка стимулює до покращень у галузі: створення різноманіття пропозицій, покращення рівня обслуговування, тощо.

Наші інтереси: 

.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи