Зображення користувача Чарльз Бейл.
Чарльз Бейл
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Як інтелектуальні системи відеонагляду допомагають у боротьбі з COVID-19?

Досвід вітчизняного бізнесу в 2020 році довів, що бажаним засобом проти поширення коронавірусу в робочому та клієнтському середовищі є дотримання правил соціального дистанціювання плюс носіння захисних засобів.

Світові бренди систем безпеки та інтелектуального відеонагляду давно зорієнтувалися у нових вимогах основної цільової аудиторії. Відтак, швидко почали наповнювати ринок рішеннями, що дозволяють контролювати дотримання протипандемічних заходів у офісах, торгових залах та соціальних закладах.

Нам стало відомо, що національний системний інтегратор «Кластер» пішов далі і вирішив здобути ексклюзивні права на постачання і впровадження на території України деяких рішень, що підвищать рівень безпеки наших громадян під час послаблення карантину та активізації бізнесу. Далі – актуальне інтерв'ю з Генадієм Городько спеціалістом ТОВ «Кластер Україна» із цього питання.

- По-перше, які антипандемічні рішення у сфері інтелектуального відеонагляду наразі користуються найбільшим попитом в Україні та світі?

- Виділити якийсь один напрямок важко, адже кожен вид бізнесу та соціальної активності відрізняється специфічними особливостями. Тобто, для задоволень вимог із безпеки у торговому залі, наприклад, потрібні рішення для підрахунку кількості людей у приміщенні та для запобігання перевищення цієї кількості над нормою.

Щодо виробничих та офісних приміщень, а також закладів соціальної сфери, тут найбільшу ефективність виявляють інтелектуальні системи відеонагляду з функціями аналізу зовнішності людини. Особливо – системи на технологіях так званого «діп льорнінг», або «глибокого машинного навчання». Що дозволяють «навчити» аналітичну частину програмного забезпечення розпізнавати наявність чи відсутність маски.

Ці ж системи відеонагляду можуть інтегруватися зі СКУД, які облаштовані безконтактними зчитувачами біометричної та іншої інформації, задля зменшення ризику поширення коронавірусу через робочі поверхні.

І, нарешті, на вулицях, у місцях скупчення та великих потоків людей, інтелектуальні системи відеонагляду все частіше облаштовуються камерами із тепловізійними функціями. Цей напрямок отримав найбільшу популярність в існуючих умовах і є одним із перших, які почали застосовувати з початком епідемії.

Відтак, маємо досить високі досягнення світових брендів у сенсі точності та швидкості ідентифікації людей із підвищеною температурою. Майже всі моделі інтелектуальних IP-камер із тепловізійними функціями, які з'явилися останнім часом, заміряють температуру всіх людей в кадрі одночасно і видають попередження оператору системи про виявлення потенційних хворих. І все це – за долі секунди, в рухливому людському потоці.

- Нам відомо, що ви плануєте підписати угоду з представниками компаній HikVision та DAHUA на нові розробки, що лише плануються до випуску на початку наступного року. Про які новинки йдеться?

- Ми не готові розкрити всі деталі, оскільки зв'язані певними обов'язками, щодо нерозголошення комерційної таємниці. Але можемо сказати, що нові розробки цих брендів значно підвищать ефективність протипандемічних заходів у сфері малого та середнього бізнесу.

Вони нададуть можливість точніше і простіше управляти чергами, підраховувати кількість людей в обмеженому просторі, визначати наявність «ризикованої» кількості людей (натовпу), та виявляти осіб без засобів персонального захисту.

Особливістю нових рішень на базі інтелектуальних IP-камер є швидкість роботи системи відеонагляду та, відповідно, швидкість реагування її операторів. А також підвищений захист відеоданих та безкомпромісна стабільність безпровідного зв’язку нового покоління.

До того ж, ці рішення знадобляться навіть тоді, коли пандемія закінчиться і ми опинимося у безпеці. Їх можна легко адаптувати для цілей маркетингу, реклами, соціальних досліджень. Адже принципи визначення певних категорій людей та підрахунку осіб у них практично ті ж самі.

- І останнє запитання – чому саме HikVision та DAHUA?

- HikVision та DAHUA – це провідні світові виробники, які давно довели ефективність, надійність та економічну вигідність своїх рішень. Ці бренди систем та обладнання для відеоспостереження «тримають руку на пульсі» сучасних вимог ринку. Зокрема – ринку Східної Європи. І часто радують нас новими, прогресивними та унікальними розробками, які підвищують якість та безпеку життя і роботи в різних середовищах. До того ж, вони відрізняються доволі «бюджетним» спектром цін на тлі високої продуктивності. Тобто, пропонують зважений комплекс переваг для перебірливого українського користувача.

Наші інтереси: 

Стежимо за тенденціями.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи