Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Європейська бізнес асоціація розкритикувала "маскові" штрафи для бізнесу

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Бізнес не може проконтролювати наявність маски у відвідувача, коли він уже в приміщенні. Європейська бізнес асоціація (ЄБА) виступила з критикою урядових законопроектів N3890 і N3891, що пропонують встановити штраф для громадських закладів за порушення відвідувачами маскового режиму в розмірі 3400-5100 грн за одного "порушника".

"У чинному законодавстві вже передбачено штраф для посадових осіб такої установи, так що встановлення додаткового — за аналогічне порушення — є нелогічним і створює фінансовий тягар для бізнесу", — вважає ЄБА.

Велика різниця між штрафом для фізособи, яка зняла маску (170-255 грн), і бізнесу (3400-5100 грн), дає можливості для недобросовісної конкуренції. 

"Наприклад, з'явиться ризик навмисного спрямування до конкурента людини, яка зніме маску в його приміщенні", — зазначає ЄБА.

Бізнес контролює наявність маски на вході в приміщення, однак забезпечити спостереження протягом усього перебування людини в магазині складно, це вимагає додаткового ресурсу, вказала асоціація.

ЄБА пропонує закріпити за бізнесом тільки зобов'язання попередити користувача, який намагається увійти в громадське місце або громадський транспорт без маски, про необхідність її надіти, однак не застосовувати нові штрафи для бізнесу.

Нагадаємо, на початку так званого карантину в Україні нещадно штрафували торговців одягом, будматеріалами, квітами й насінням для посадки, господарчими товарами, які "порушили правила санепідембезпеки".

Як пізніше зізнався головний санітарний лікар України, частину карантинних заходів застосували задля психологічного тиску на українців.

Наші інтереси: 

Розуміти, що держава душить бізнес і тримає його в заручниках, вигадуючи все нові й нові методи здерти з бізнесу гроші (на цей раз у вигляді штрафів). Крім того система штрафів від Кабміну нацьковує людей (в даному разі представників бізнесу, яким накладають штрафи, і споживачів, які відмовляються носити маску як безглуздий засіб "запобігання поширенню коронавірусної інфекції").

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи