Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Єврокомісія офіційно підтвердила, що ГТС України може працювати за законами ЄС

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Таким чином, Україна виконала умови ЄС для транзиту російського газу в Європу. Створений в Україні оператор газотранспортної системи готовий працювати у відповідності до законодавства Євросоюзу.

19122703.jpg

Устаткування енергії АЗС — Фото від hrabar

Про це повідомив віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, пише Економічна правда.

"Радий відправити лист, який підтверджує, що новостворений оператор газотранспортної системи України розділений і готовий працювати у відповідності з законодавством ЄС", - написав Шефчович .

"Це необхідно для безперебійного транзиту російського газу в Європу через Україну, як було погоджено під час тристоронніх переговорів", - додав він.

Нагадаємо, 17 грудня секретаріат Енергетичного Співтовариства погодив сертифікацію Оператора газотранспортної системи України. Це означає, що через українську ГТС можна здійснювати транзит російського газу до Європи відповідно до правил на енергетичному ринку Європи.

Раніше президент Володимир Зеленський підписав закон, яким операція з передачі ГТС України від "Нафтогазу" до нового "Оператора ГТС" звільняється від сплати ПДВ - цей закон був останнім кроком, необхідним для завершення процесу анбандлінгу "Нафтогазу".

Як відомо, анбандлінг - це відокремлення діяльності з транспортування природного газу (діяльності оператора ГТС) від видобутку і постачання природного газу та електричної енергії.

НАК "Нафтогаз України" має передати газотранспортні активи новому незалежному оператору до 1 січня 2020 року.

Наші інтереси: 

Наближення України до європейських стандартів, наближення великого бізнесу до цивілізованих форм і методів існування.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи