Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

Які проблеми назвали головними пересічні українці та бізнес – опитування "Як відбудувати Україну"

Категорія:

Світ:

Майже 100% українців основними проблемами України вважають війну, корупцію, руйнування та безробіття. Серед іншого суттєвими проблемами українці вважають відсутність професіоналів у владі, високу вартість життя та низькі доходи.

На замовлення Transparency International Ukraine за підтримки Проєкту USAID “Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні “ВзаємоДія” дослідницька агенція Info Sapiens провела соціологічне опитування серед населення та представників українського бізнесу про потреби та очікування від майбутньої відбудови України, пише Transparency International Ukraine.

Головними проблемами країни українці називають війну (100%), руйнування інфраструктури та житла (98%), а також корупцію (94%). Безробіття вважають проблемою 89% опитаних, особливо гостро її сприймають жінки (ймовірно вони частіше особисто відчувають цю проблему). Серед іншого суттєвими проблемами українці вважають відсутність професіоналів у владі, високу вартість життя та низькі доходи.

І якщо населення ставить корупцію на третє місце після збройної війни та її наслідків, то для бізнесу ці питання видаються серйознішими, аніж руйнування. Представники бізнесу значно частіше нарікають на корупцію, непрофесіоналізм у владі, несправедливість судової системи та переймаються міграцією населення і відсутністю інвестицій в економіку.

Бізнес на сьогодні визначає своїми головними больовими точками відсутність платоспроможного попиту, низьку купівельну спроможність, втрату кваліфікованого персоналу, проблеми з ланцюгом постачання та втрату логістичних зв’язків. Нестача  кваліфікованого персоналу особливо гостро відчувається у таких галузях, як «проєктування, будівництво, професійно-технічна діяльність» та «транспорт і логістика».

83% бізнесу зазнали збитків та втрат. А 25% – руйнувань або пошкоджень, проте лише третина з них зафіксували або фіксують пошкодження для подання заяв на відшкодування. Не подаються на компенсації, бо не вірять у відшкодування та допомогу – бізнес не бачить сенсу подавати подібні заяви.

Населення та бізнес поділяють позицію, що відбудова України триватиме до 10 років та більше – таку думку висловили 60% бізнесу і населення.

Результати опитування демонструють, що у питаннях відновлення країни корупцію українці, а особливо бізнес, вважають навіть більшою загрозою, ніж можливе повторення воєнних дій.

Так, 73% українців та 80% представників бізнесу серед можливих ризиків найбільше непокоїть повернення корупційних схем у процеси відбудови. 63% громадян і 73% підприємців бояться відсутності контролю і, як наслідок, розкрадання державних коштів.

"Бізнес, як і населення України, побоюється корупції й повернення недоброчесних практик. При цьому бізнес загалом менше довіряє владі та більше розраховує на себе. Результати дослідження підкреслюють критичну значущість прозорого доступу до інформації, всебічну комунікацію, пояснення планів та того, яким чином громадяни можуть вплинути на ті чи інші етапи відбудови та залучитись на різних етапах. Це ключ до порозуміння і недопущення розчарувань", – резюмує результати соціологічного опитування заступниця виконавчого директора Transparency International Ukraine Анастасія Мазурок.

Наші інтереси: 

Міжнародні партнери розуміють, що наша влада невиправна і буде красти навіть на відбудові. Вже зараз замірюють настрої населення та бізнесу. Формують думку, щоб убезпечити кошти на відбудову України від брудних рук психопатів при владі. А які 3 проблеми, на вашу думку, є найголовнішими? Пишіть в коментарях.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Головна проблема – це, звичайно, війна. Друга проблема – на війні гинуть молоді розумні хлопці. Третя проблема – корупція в бюджетній сфері. Четверта проблема – завелика кількість чиновників, які мають привілеї і є тягарем для держбюджету. П'ята проблема – сповільнення бізнесової діяльності та брак попиту на послуги, зокрема, навчання, розвиток (внаслідок скорочення доходів населення).

Коментарі

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Головна проблема – це, звичайно, війна. Друга проблема – на війні гинуть молоді розумні хлопці. Третя проблема – корупція в бюджетній сфері. Четверта проблема – завелика кількість чиновників, які мають привілеї і є тягарем для держбюджету. П'ята проблема – сповільнення бізнесової діяльності та брак попиту на послуги, зокрема, навчання, розвиток (внаслідок скорочення доходів населення).