Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 274
  • Переглядів: 287

Як ми знецінюємо себе в очах оточуючих: 8 звичок, яких варто позбутися

Цінуйте себе, поводьтеся гідно і по-дорослому. Не знецінюйте себе, не ускладнюйте собі життя. Так буває, що хтось з оточення навмисно нас знецінює.

Мотиви у цієї людини можуть бути різні. Вона хоче підкорити нас своїй волі та використати у своїх цілях. Вона заздрить нашим успіхам і чекає, коли ж ми нарешті поступимося їй своїм місцем. Або просто сама вона мало що досягла, їй спокійніше, коли і в оточуючих вона бачить лише недоліки, пише Ukr.Media.

З кожним таким випадком треба розбиратися персонально та підбирати свою тактику.

Зараз ми говоримо про ті випадки, коли людина сама себе знецінює в очах друзів, колег, близьких чи малознайомих людей. Швидше за все, вона робить це несвідомо.

Але все одно результат проявляється: її досягнення і дії знецінюють, її не завжди сприймають серйозно, вона виглядає слабшою і не такою розумною на тлі оточуючих. Це позначається на рівні доходів, кар'єрі, соціальному становищі і просто у ставленні до неї.

Ось звички, за допомогою яких ви себе знецінюєте в очах людей.

Часто вибачатися та виправдовуватися

Зрозуміло, сильна і впевнена в собі людина визнає, коли вона в чомусь була неправа, вибачиться. Але тут йдеться про інше. Є такі люди, які постійно виправдовуються та вибачаються. Начебто бояться своєю присутністю потривожити когось великого.

Внаслідок такої стратегії поведінки вони дають зрозуміти, що самі не гідні перебувати на одному рівні з оточуючими. А постійними виправданнями показують, що не впевнені у своїх словах та діях.

Невміння приймати компліменти та подяки

На будь-яку подяку чи похвалу людина промимрить щось невиразне або скаже щось на кшталт:

  • Та ну, ти що
  • Я ніколи красунею і не була
  • Це нічого не коштувало

Значить, вона сама впевнена в цьому. Відповідно, такою реакцією показує оточуючим, як її треба сприймати і ставитися до неї.

Недоречне вихваляння

Це зовсім інший бік тієї ж медалі – заниженої самооцінки.

У даному разі людина за найменше своє слово або дію активно себе вихваляє:

  • Я молодець!
  • Ось я яка!
  • Дивіться та навчайтеся тощо.

Складається враження, що людина не дуже впевнена у собі й словами намагається себе якось підтримати. У невеликих дозах позитивні афірмації та компліменти собі є корисними. Але коли з цим перебір – то дуже схоже на розпач.

Вразливість

Якщо вам неприємно, якщо вас щось зачепило – то обґрунтуйте, поясніть, донесіть до співрозмовника. Якщо дії якоїсь людини не змінюються і зовсім не терпимі – просто мінімізуйте з нею спілкування.

Але коли людина постійно замикається, усувається, надуває губи, це демонструє якийсь інфантилізм, незрілість. До такої людини складно ставиться як до дорослої та рівноправної.

Спроби підлаштуватися під інших

Зрозуміло, що всі ми живемо в соціумі, живемо за якимись правилами і змушені зважати на права інших. Але коли людина постійно поступається, не висловлює свою думку, підлаштовується під інших, то поваги з боку оточуючих це точно не додає.

Постійні порівняння себе з іншими

Зустрічаються такі приклади, коли людина постійно просить у навколишніх підтвердження, що вона в чомусь краща або хоча б не гірша. Бувають спроби якось не доречно вклинитися, розповісти про свої переваги.

Це типова дитяча поведінка, вона ніяк не прикрашає людину.

Невміння відстоювати особисті межі

Нерозуміння власних кордонів та нездатність чи небажання позначати їх оточенню. Звичайно, не варто перетворюватися на колючого їжака, але важливо позначити: що можна робити щодо вас, а що ні.

Транслювання негативних установок

Постійне ниття, скарги, транслювання занепадницьких настроїв. Людям вистачає своїх проблем. Вічний скиглій і песиміст, швидше, викличе у них бажання втекти подалі, замість того, щоб пошкодувати його.

Наші інтереси: 

Корисні зауваження, на які варто звернути увагу.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи