Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Уряд не буде встановлювати обмеження цін на продукти харчування або на націнку

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Уряд не планує втручатися в ринок, встановлювати обмеження на ціну на продукти харчування або на націнку, лише буде непрямим способами їх збалансовувати, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Ми живемо у ринковій економіці чи в плановій, уряд має регулювати ціни на продукти чи ринок має регулювати попит-пропозицію? Якщо ми йдемо в Європу, що записано в нашій Конституції, в Європі регулювання цін урядами відсутнє. Уряд має непрямі інструменти, ми дійсно непрямими інструментами можемо користуватись, користуємося, ведемо діалог на рівні Мінекономіки з мережами, виробниками, постачальниками. Ми можемо стимулювати виробництво та збільшувати пропозицію. Зокрема, програма 5-7-9 може бути спрямована на окремих виробників чогось", – цитує прем'єр-міністра Економічна правда.

"Ми детально аналізуємо ціни. Дійсно, на окремі продукти зростання цін присутнє. Є природне зростання цін на яйця, тому що виробники зменшили виробництво. Зараз ми провели розмови з ключовими групами виробників для того, щоб вони виробництво відновили й трохи збільшили пропозицію, особливо, до пасхальних свят. Попит буде зростати, відповідно, ці речі також непрямими методами збалансовуються. Щодо зростання цін на інші продукти - тут можуть бути регулювання шляхом запровадження експортних квот, мит - це стосується зернових, гречки й окремих груп продуктів", – розповів прем'єр.

"Але такого критичного, шокового зростання цін на продукти сьогодні не відзначається. Якщо порівняти рік до року і місяць до місяця, в окремих групах є об'єктивні причини, ми їх розуміємо, знаємо, як їх регулювати. Наприклад, відновлення постачання яєць потребує 2-3 тижнів. Ціни будем непрямими способами збалансовувати. Втручатися в ринок, встановлювати обмеження на ціну на продукти харчування або на націнку уряд сьогодні не планує", – підкреслив голова уряду.

Варто нагадати, що в Україні ПДВ 20% закладено у всі продукти харчування. У кінцевій ціні, окрім торгової націнки, сидять оці 20%. Уряду, можливо, варто було б подумати про зменшення ПДВ на основні продукти, якщо він так турбується про населення. В Польщі, наприклад, на молочні продукти ПДВ складає 5%, на деякі інші продукти 8%. 

Нагадаємо, що ціни на харчову продукцію в Україні підтягуються до світових і вже практично досягла максимуму

Наші інтереси: 

Подумати й придумати собі найефективніший метод харчування, щоб підвищення цін на харчі не вдарило надто боляче.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи