Зображення користувача Світ Зелений.
Світ Зелений
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

У мозку виявлено "центр старіння"

Вчені виявили частину мозку, яка відповідає за старіння

Якщо блокувати роботу невеличкої частини мозку - гіпоталамуса - життя можна продовжити на 20%, а старіння уповільнити. Це, щоправда, наразі - на мишах, довели біологи з медичного коледжу Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку (США).

Вони кажуть, що подібну терапію можна успішно застосовувати і щодо людей.

-- Гіпоталамус -- це одна з найважливіших частин мозку, адже він регулює дуже багато функцій організму, -- каже Володимир Майський, нейрофізіолог. -- Зокрема, саме гіпоталамус відповідає за сталість процесів внутрішнього середовища організму -- його ще називають вищим вегетативним центром, який аналізує показники всіх систем організму та, ніби диригент, пристосовує їх одна до одної.

Гіпоталамус контролює обмін речовин, терморегуляцію, діяльність травної, серцево-судинної, видільної, дихальної та ендокринної систем. Він же стежить за діяльністю щитоподібної залози, статевих залоз, наднирників, підшлункової залози тощо.

 У гіпоталамусі містяться центри голоду та спраги, центр розмноження та статевої поведінки, центр, що керує ритмом "сон- неспання", навіть центр задоволення. А не так давно було досліджено, що гіпоталамус має стосунок до системи сприймання людиною винагороди та покарання, до формування захисної поведінки. Якщо у тварин зруйнувати певну частину гіпоталамуса, вони стають абсолютно ручними і  не виявляють агресії, а якщо подразнювати цю ділянку, то, навпаки, стають дуже агресивними.

Проте ця невеличка ділянка мозку ще залишається для вчених загадкою, адже невідомо, як вона може регулювати таку величезну кількість життєвих процесів i поведінкових реакцій.

Американці звернули увагу, що саме у гіпоталамусі найбільша концентрація сигнального білка NF-kB, який вказує на наявність запалення. Тож, за цією версією, причина старості -- запальні процеси, які змушують гіпоталамус блокувати синтез  певних гормонів, що призводить до старіння тканин тіла.

-- Загалом, є кілька теорій старіння, деякі з яких відводять визначну роль саме запальним процесам, -- додає Олег Кульчицький, професор, заступник директора з наукової роботи Інституту геронтології ім. Д.Ф. Чеботарьова. -- Скажімо, старіння пояснюють незворотними патологічними процесами в організмі, які призводять до біологічної старості та смерті. А передчасну старість провокують різноманітні хвороби.

Існує і так звана теорія біологічного годинника, згідно з якою, старість -- це генетично запрограмований процес, зумовлений фізичними та психологічними змінами в організмі. Своєрідний таймер, який встановлює час, коли має настати смерть, локалізується у певних ділянках головного мозку.

Хай там як, а дослідження американців досить цікавi. Якщо справді знайдено "центр старіння", подальші дослідження можуть подарувати людству спосіб продовжити життя.

Наші інтереси: 

+

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи