Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Технологія виробництва поліетиленових пакетів

Сучасний супермаркет неможливо собі уявити без поліетиленових пакетів. Вони дуже зручні, бо дозволяють швидко запакувати покупки. Їх можна використовувати для різної продукції, починаючи від крихких та розсипних товарів і закінчуючи побутовою хімією. Особливою популярністю користуються біорозкладні вироби, які є безпечними для оточуючого середовища.

Особливості технології

Поліетиленові пакети здобули популярність завдяки доступній ціні та міцності. Вони не бояться вологи та витримують значні навантаження. Якісні пакети від виробника гарантовано зберігатимуть презентабельний зовнішній вигляд та робочі характеристики протягом тривалого часу.

Виробничий процес можна поділити на кілька етапів:

  1. Виготовлення плівки з полімерних гранул.
  2. Нанесення малюнку, реклами або логотипу.
  3. Створення пакету з плівки за допомогою спеціального обладнання.

Використання сучасних технологій, спрямованих на збереження навколишнього середовища, забезпечує виготовлення продукції зі скороченим терміном розпаду – до 10 років.

Як виготовляється плівка

Цей процес відбувається у спеціальній установці – екструдері. У нього завантажують гранули полімери, які згодом потрапляють в камеру нагрівання. Під впливом високої температури (від 180 до 240°C) матеріал плавиться, перетворюючись на однорідну масу.

Наступний етап – вичавлювання сировини через отвори, відкалібровані відповідно до товщини майбутнього пакету. Розплавлена масу утворює плівку, яка під впливом теплого повітря піднімається вгору. У верхній частині екструдеру вона намотується на барабан. Коли рулон досягає заданої довжини, апарат розрізає плівку і розпочинає формування нового рулону.

Для виготовлення кольорової плівки у бункер додається відповідний барвник. При цьому концентрація барвників у готовому продукті не перевищує 7%. Завдяки цьому поліетиленові пакети від Примапак можна використовувати для пакування будь-яких товарів, включно з їжею.

Нанесення малюнку

Для цього використовується флексографічна машина. Малюнок наноситься еластичними барвниками, які вирізняються високим степенем адгезії з основним матеріалом. Фарби розводять технічним спиртом та подають на окремі валики. По мірі необхідності їхню поверхню змочують свіжим розчином, що гарантує яскравий малюнок.

Кожний валик відповідає за нанесення малюнку одного кольору. Для отримання різнокольорового зображення система задіює кілька механізмів, які почергово наносять певний фрагмент. Процес завершується після створення малюнку, погодженого замовником.

Популярні матеріали

Для виробництва поліетиленових пакетів використовують сировину наступного типу:

  • ПВТ (поліетилен високого тиску).
  • ПНТ (поліетилен низького тиску).

Перший варіант вирізняється високим рівнем якості. Матеріал не виділяє жодних токсичних речовин, що робить його ідеальним для використання у харчовій промисловості. Зазвичай з нього виготовляють пакети типу петля. Виріб оптимально підходить для переміщення важких та гострих предметів. Ще один плюс – стійкість до низьких температур.

Пакети з ПНТ бувають двох типів: для харчових та сипучих продуктів. Особливістю матеріалу є здатність витримувати значну вагу. Тому саме ПНТ використовують для виготовлення пакетів для сміття різного об’єму. Додаткова перевага поліетилену низького тиску – це стійкість до впливу хімічних реагентів.

Матеріал для виготовлення пакетів повинен відповідати стандартам. Тільки за таких умов можна розраховувати на надійність, довговічність та головне – безпеку готового виробу.

Наші інтереси: 

Торгівля, бізнес.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Світанок Гомо триплекс

Ельфійська свідомість та ельфійська ідентичність – стратегія перетворення на надлюдину (+аудіо)

Радіймо, ельфи! У новому епізоді нашого подкасту ми обговоримо п’ять унікальних ознак потенційних ельфів: від розуміння двох нових стадій розвитку людини до фізичного та ментального омолодження. А ще...

Останні записи