Міфічний звір Семаргл здавна вважається захисником міста Чернігова. Його зображення знаходиться на капітелі Борисоглібського собору. Саме цей образ підкреслює древність Чернігова.
В тему:
Мамай на драконі
Український мир. Стратегія УНГ
Придбай нашивку «Галар»!
Про роль дракона в історії Європи
Досліджуємо європейську традицію.
Коментарі
Кандидат історичних наук Олена Черненко оприлюднила цікавий пост про чернігівського Семаргла.
«Кам’яний блок із зображеннями звіра та птаха в плетиві був знайдений у 1948 р. у Борисоглібському соборі в Чернігові. Археолог В. Богусевич доводив, що звір на камені – язичницький бог-звіроптах Семаргл. Утім, з огляду на західноєвропейські (ломбардські) аналоги білокам’яного різьблення Борисоглібського собору, сучасні дослідники вважають «чернігівське страхіття» драконом.
Дракони в середньовічних західноєвропейських «Бестіаріях» (від лат. bestia – «звір») дійсно до нього подібні – із такою ж собачою головою, тілом змія, двома лапами та довгим закрученим хвостом (вважалось, що сила дракона саме у хвості).
У християнській символіці дракон є уособленням зла.
Цікаво, що зображення дракона та птаха в плетиві зустрічається й в інших творах мистецтва давнього Чернігова. Так, вони є на уламку давньоруської ювелірної форми, знайденої у 2015 р. під час розкопок чернігівської фортеці-дитинця. На жаль, зберігся лише уламок…», – йдеться в пості.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
?Чи не тому
що
І певно, що не тільки китайцям арійські переселенці дали всі знання, а й юдейцям. Тільки, якщо китайці це сприйняли з благоговінням і почитанням, то юдейців це озлобило і налаштувало на спротив і заперечення істини.
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)