Аудіоверсія: Сім планет Царства божого – від дороговказу до технології
Попередні статті:
Як ми вже з’ясували, Нагірна проповідь – це оглядова лекція щодо структури та змісту навчального курсу, який учні проходитимуть протягом року. Ця лекція була прочитана Ісусом Хрестом у квітні 30-го року. Вона починається з найголовнішого, а саме з опису «семи блаженств», які позначають сім кроків розвитку від людини до боголюдини. Для позначення рівня боголюдини в Євангелії застосовуються терміни «хрестос» і «син Божий». Отже:
Вочевидь, ці сім кроків являють собою «мнемотехнічний каркас» – схему для запам’ятовування. Кожний пункт цієї схеми передбачає докладне розгортання та пояснення, що й було зроблено Ісусом протягом навчального курсу.
Послідовність кроків до мети, без прив’язання до календарної дати, заведено позначати терміном «дороговказ». «Сім блаженств» – це дороговказ розвитку від людини до боголюдини.
Для того, що пройти шлях, намічений цим дороговказом, нам необхідно реконструювати кожен його пункт і практично випробувати як індивідуально, так і колективно. У такий спосіб ми здобудемо технологію, тобто чітку послідовність дій, яка гарантовано веде до поставленої мети.
Такий підхід цілком відповідає Арійській традиції, основаній на вищих знаннях, тобто правді (слово «правда» – від «паравіда» – буквально означає «вищі знання»). Врешті-решт, аріянство – це релігія знань, орієнтована на формування релігійних технологій. Свого часу голова Антіохійської богословської школи святий Феодор Мопсуетський (350–428) наголошував, що правильне пізнання і точна реалізація вчення Ісуса Хреста так само гарантує людині Царство боже, як правильне використання знань фізики гарантує передбачувані наслідки.
Отже, найближчим нашим завданням є перетворення євангельського дороговказу на сучасну релігійну технологію.
Існує точна відповідність між рівнем розвитку людини і простором подій, в якому вона перебуває. Рух від людини до боголюдини супроводжується її піднесенням від «світу» («земних планет») до Царства божого («вищих планет»), в сучасних термінах – від Простору боротьби до Простору волі. Боголюдиною можна стати лише тоді, коли досягнеш «найвищої планети», тобто найвищого плану буття – найвищої площини подій Простору волі.
Піднесення у Царство боже відбувається поступово – крок за кроком, «від планети до планети». Ісус багаторазово звертав увагу на цю поступовість у вирощуванні в собі Царства божого: (цитата) «Царство Боже схоже на закваску, яку бере жінка і кладе до трьох мірок борошна, аж поки все скисне». «Із Царством божим подібно до того, як із чоловіком, що кидає насіння в землю: чи спить він, чи встає, чи то вночі, чи вдень, насіння те кільчиться й росте. А як – він сам не знає. Сама від себе земля плід приносить: спершу стебельце, потім колос, а потім повну в колосі пшеницю».
Як бачимо, вирощування в собі Царства божого є природним процесом – і це значно полегшує справу. З усім тим людині треба докласти цілеспрямованих зусиль для того, щоб активувати «закваску» – посіяти «зерно», а далі дбайливо плекати його зростання. Відтак (цитата) «Царство боже здобувається зусиллями; і ті, що докладають зусиль, схоплюють його».
Тобто доведеться добряче постаратися, а проте ці старання з надлишком будуть винагороджені щастям, або ж блаженством. Що вища планета, то більше щастя. Складниками цього щастя є щораз ліпші здоров’я, добробут, друзі, діти, цікаві справи, чудесні зцілення, здійснення мрій.
З кожним кроком – «від планети до планети» – перед нами відкриватимуться нові обрії. Згідно з дороговказом Ісуса Хреста, першою – початковою – планетою Царства божого є планета під назвою «Скромність». Освоївшись на ній, ми почнемо дослідження наступної планети, яка називається «Приязність» і так далі.
Отже, Щасливі скромні, бо їхнє Царство боже. Про те, що таке скромність, як виробити цю чесноту та отримати від неї відповідну частку щастя, ми поговоримо в наступній статті.
Продовження: Планета «Скромність» та її чесноти – перший рівень Царства божого.
Творимо аріянські технології Золотої ери.
З нетерпінням чекаю нової статті!
Захоплююче і надихаюче, дякую Ігоре!
Радіймо життю граючи!
Коментарі
З нетерпінням чекаю нової статті!
Захоплююче і надихаюче, дякую Ігоре!
Радіймо життю граючи!
Додав озвучення цієї статті. Можна також слухати на Ютубі https://www.youtube.com/watch?v=qG8QW71dAEY
Все, що робиться з власної волі, – добро!