Зображення користувача Альберт Саїн.
Альберт Саїн
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Що приховують чорнобривці?

Чорнобривці. Все літо і осінь, до перших морозів, ці яскраві невимогливі квіти прикрашають сади і городи, клумби, дарують людям радість і теплоту. Клумби із них випромінюють сонячне світло.

Квіти ростуть скрізь: в Америці й Мексиці вони досі зустрічаються в дикорослому вигляді, в Китаї — це «квітка десяти тисяч років», там їх вважають символом довголіття, у Великобританії їх називають «золотом Мері», в Німеччині вони отримали назву «студентські квіти», а в Росії за бархатистість пелюсток їх називають «бархатками».

Творчі надбання народу у піснях

Україну вважають батьківщиною чорнобривців. Тут їх люблять і цінують по-особливому, здавна вони є символом матері й батьківщини, про них складають легенди, вірші, пісні. Чорнобривцiв насiяла мати У моїм свiтанковiм краю Та й навчила веснянки спiвати, Про надiю квiтучу свою...


Бачу матiр стареньку,

Бачу руки твої, моя мамо,

Твою ласку я чую рiдненька.

Ця пісня не може залишити жодну людину байдужою. Коли з’явились перші чорнобривці в Україні невідомо, але назву вони отримали за незвичайну окрасу квітки. Пелюстки звичайних чорнобривців (чорнобровок) мають вогняний колір і чорні обідки (як брови) на краєчках.

Чорнобривець бархатний — складна за структурою квітка з гірким ароматом осені.  Дивовижні квіти — чорнобривці (лат. Tagetes) згідно зі старовинною легендою — магічні, їх назва пов’язана з ім’ям Тагеса (Tagetes). Він був онуком Юпітера, умів пророкувати майбутнє і до того ж славився яскравою красивою зовнішністю. Індійці Америки, звідки чорнобривці в XVI столітті були завезені в Європу, теж вважали рослину «магічним провідником», який допомагав знаходити шаманам племен жовтий метал (золото).


Яка сила зберігається у квітці

Ця рослина має цілющу силу, містить в собі багато ефірної олії і інших корисних речовин. У народній медицині водяну настоянку з квітів у давнину використовували як сечогінний, потогінний і протиглисний засіб. Пили чай із чорнобривців для лікування діареї і шлункових кольків.

1 ст. л. квітів залити 1,5 склянки кип’ятку, настояти 30 хв., процідити. Настій приймають по 2 ст. л. 3—4 рази в день.

Мексиканські індійці застосовували настій чорнобривців для посилення лактації, полегшення ревматичного болю. В Індії соком листків лікували екзему. У квітках містяться каротиноїди — лютеїн. Ці речовини призупиняють ризик розвитку катаракти. З лікувальною метою використовуються квіти. Ліки з них допоможуть вилікувати печінку і нирки, при запаленнях — знімають біль.

Настоянки із чорнобривців покращують обмін речовин. Їх п’янкий аромат піднімає настрій і знімає нервове напруження. Ванни із відвару чорнобривців заспокоюють нервову систему, допомагають в стресових ситуаціях, знімають занепокоєння, відновлюють душевну рівновагу. Рекомендується при неврозах, депресіях, невпевненості й розгубленості.


Лікування цукрового діабету

На початковій стадії цукрового діабету здатний знизити кількість цукру в крові, позитивно впливає на підшлункову залозу. При порушенні обміну речовин (псоріаз, вітиліго, діатези, нейродерміти, випадіння волосся, погіршення зору) чорнобривці також ефективні.

Лікування підшлункової залози

Для лікування і профілактики захворювання підшлункової залози: одну квітку чорнобривців подрібнити, заварити в 1 склянці кип’ятку і вживати по 1/4 склянки 4 рази в день. Це щоденна доза для лікування підшлункової залози і цукрового діабету. Або 50 штук чорнобривців з темними квіточками залити 0,5 л горілки, настояти тиждень, а потім застосовувати цю настоянку по 1 ч. л. 3 рази в день перед їдою.

Задля укріплення стінок судин

Для укріплення стінок судин при зовнішніх і внутрішніх кровотечах: 2 ст. л. квіточок, 1 ч. л. квіток таволги (гадючника в’язолистого) заварити 2 склянками кип’ятку, настоювати в закритому посуді 20 хв. Пити по 1 скл. 3 рази в день до їди.

Засіб від гаймориту, нежиті

При нежиті і гаймориті робити інгаляції. Заварний півлітровий чайник обдати кип’ятком, п’ять бутонів залити кип’ятком так, щоб вода доходила до нижньої основи носика. Закутати чайник в рушник. Через п’ять хвилин вдихати повітря із носика ротом, видихати носом. Коли ніс починає вільно дихати — вдих носом, видих — ротом.

Лікування бронхітів

Олія чорнобривців лікує рани, опіки. Подрібнені квітки залити соняшниковою олією 1:10 на ніч, вранці потримати на водяній бані 30 хв. при температурі 60—70 градусів. Олія використовується при лікуванні запалення дихальних шляхів, а саме: бронхітів, полегшує рух слизу, нейтралізує застійні явища. Лікує кашель.

Ви готові позбавитись від артриту?

Допомагає відвар від артриту суглобів рук і ніг: 20—25 свіжих квіточок чорнобривцiв заварити 1 л води (ки’пятком — 80 градусів). Закутати і настоювати до охолодження. Із сухих квітів — 1 ст. л. на склянку кип’ятку. Процідити і віджати. Вживати від 1 до 2,5 л на день замість чаю і води 1,5—3 міс. Лікування повторювати кожні 6—12 місяців.

Чи можна використовувати сік чорнобривців?

Свіжий сік чорнобривцiв допомагає при укусах бджіл та ос. При гнійних висипах, пролежнях, подразненнях шкіри, а також при погрубівшій шкірі на п’ятках, ліктях і колінах: пів­літрову банку наповніть подрібненими головками мілких чорнобривців, залийте рафінованою соняшниковою олією. Настоювати тиждень в темному місці, процідити. Засіб зберігати в холодильнику. Настоєм намазують проблемні зони 1—2 рази на день.
     

Новий спосіб лікування печінки та обміну речовин

Нормальний обмін речовин і здорова печінка: 5 квіточок чорнобривців залийте 1 л киплячої води, кип’ятіть 3 хв. на повільному вогні. Процідіть і приймайте по 250 мл до їди вранці і ввечері. Курс лікування — 1 місяць.

Пониження артеріального тиску

Завдяки седативним засобам чорнобривці знижують артеріальний тиск. Подрібнити і змішати порівну по об’єму квітки календули, чорнобривців, перцевої м’яти, залити 1 ст. л. суміші склянкою кип’ятку і залишити на 10-15 хв. Після цього процідити, додати 1 ч. л. меду і випити за півгодини до їди.
Тепер не потрібно малювати свій портрет, щоб залишатися молодим

Лосьйон для обличчя молодильний. Ввечері 2 ст. л. подрібнених головок залити 1 скл. кип’ятку, настоювати ніч, процідити. Додати 1 ст. л. горілки і 1 ч. л. лимонного соку. Зберігати в холодильнику. Протирати обличчя два-три рази в день.

Використовувати чорнобривці мо­ж­­на не тільки з лікувальною метою. Чорнобривці додають в компоти і киселі, які підсилюють не лише аромат, але й лікувальні властивості, підвищують стійкість організму до застуди, грипозних захворювань, різних мікробів. Рятують людей від вірусів і бактерій, зміцнюють імунітет. У Туреччині чорнобривцями приправляють страви як спеціями, нарівні з базиліком, коріандром. Вони роблять їжу корисною і допомагають нормальному травленню. В маринадах надають овочам аромат і пружність.

У Мексиці сухі букетики цих квітів розвішують у домі для відлякування настирних мух. Бо олія міститься не тільки в суцвіттях, але і в інших частинах чорнобривців. Мі­шеч­ки з сумішшю з висушених чорнобривців, полину, лаванди інших дуже ароматних рослин не сподобаються молі. Чорнобривці — це натуральний природний барвник для тканин. Відвар і настій чорнобривцiв можна використовувати для боротьби зі шкідниками в саду.


В тему:

Продовольчий склад у Чернівцях: Ласкаво просимо!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Трипільська сварга – символ Гіперборійського Сенсара

Євангельський Сенсар, ельфійська мова і як нам її опанувати за один рік

У тексті Доброї Новини виявлена прихована «Мова Сонця» – на це вказують 10 індикаторів. Читання Євангелія на Сенсарі – найпотужніша практика формування ельфійської свідомості.

Останні записи