"Середня заробітна плата в Україні в жовтні 2018 зросла до 9218 грн. Це на 24,9% більше, ніж в жовтні 2017", - зазначив Гройсман.
Він додав, що економіка України стабільно зростає 11 кварталів поспіль. "А значить, створюється більше робочих місць, виникає конкуренція між роботодавцями. Як наслідок, з’являється потреба в професіоналах, яким готові платити гідну зарплату", - переконаний Прем'єр.
У проекті Державного бюджету на 2019 рік уряд закладає показник мінімальної зарплати на рівні 4170 грн.
Середня зарплата - це як середня температура по лікарні, включаючи морг і реанімацію. Орієнтуватись треба на мінімалку і її зростання.
Про заробіток у Польщі. Відповідь Анатолію Творцю, який вимагає у Ігоря Каганця роботи з винагородою в 35-40 тис. грн. щомісячно.
Я також працювала у Польщі - в різних містах і на різних роботах. Я знаю чудово цю тему і прокоментую, що написав Анатолій.
Він написав: "В Польщі я працюю 1 год на харчування (14-28 злот = 100 -200грн). Продкукти там дешевші і якісніші...і 1 год на нічліг. При 8-годинному робочому дні результат 6 годин праці залишається на резерв".
По-перше, я не знаю, де можна знайти роботу з оплатою в 28 злотих за годину. Можливо, це тільки ай-тішніки або топ менеджери так заробляють. 14 злотих за годину українці можуть заробляти, але це скоріше виняток, ніж правило. В середньому українцям платять від 10 до 13 злотих за годину на руки, тобто чистими, або, як кажуть поляки, нетто. А це від 76 до 100 грн. за годину (від 600 до 760 грн. за робочий день при 8 годинах праці).
По-друге, 10-13 злотих не вистачить на харчування в день. Вистачить, звичайно, якщо пити тільки воду і їсти сосиски, куплені по акції в Бедрьонці. Ну ще поганий чай з пакетиків пити!
Так, у Польщі молоко трохи дешевше, ніж в Україні, твердий сир також дешевше (тому його і возять з Польщі в Україну на продаж мешканці Львівської області). Навіть для гурманів там доступний Камамбер і Брі. Але треба стежити за акціями в Бедрьонці або ходити на закупи виключно до Ашану.
По-третє, за 10-13 злотих в день ви не знайдете помешкання у Польщі, і навіть за 14-15 злотих не знайдете, як пише Анатолій.
Звичайно, якщо жити в гуртожитку (або хостелі) у кімнаті на 4-6 осіб із туалетом і душем в коридорі на всіх мешканців цього хостелу, із одною пральною машинкою і одним холодильником на всіх, тоді вистачить.
Як правило, 250-300 грн. на місяць обходится житло у трохи кращих хостелах або орендованих квартирах. Я жила у двокімнатній квартирі з двома дівчатами в кімнаті, а в другій кімнаті жило подружжя. У нас на п'ятьох був один душ, один умивальник, один туалет, одна пральна машина і один холодильник. І кожний платив 300 злотих, тобто 10 злотих за день. А коли я знімала кімнату у поляка і жила одна в кімнаті (в другій кімнаті жив пан поляк, а кухня і ванна кімната відповідно була на двох), я платила 650 злотих, тобто більше 20 злотих за один день.
В Польщі дуже дорого коштує транспорт, квитки в музеї, на виставки. Звичайно, якщо сидіти в своєму хостелі, їсти сосиски з Бедрьонки і пити дешевий чай з пакетиків, то можна результат 6 годин праці залишити на резерв, як пише Анатолій.
У Польщі є багато цікавих місць, які варто відвідати, Польща межує з Німеччиною і Чехією, які дуже варто відвідати. Життя - це подорож, тому багато хто з українців, особливо молодих, які останнім часом їдуть до Польщі на так звані заробітки, користуються цією можливістю.
І на останок. За один місяць роботи в Польщі я заробила близько 2230 злотих. Це десь 16.5 тис. грн. (але з цього треба вирахувати 300 злотих за житло, дуже багато злотих за харчі, дорогу до Польщі та інші транспортні витрати). Я знаю багато людей, які в Україні заробляють 16 тисяч і більше.
Так що шукайте, працюйте, але ! Бога ради, не вимагайте! Поки наш народ не припинить тільки вимагати від когось, натомість сам не прикладаючи власних зусиль, нічого не буде.
Коментарі
Потрібно підняти розмір мінімальної пенсії, яка зараз нижче прожиткового мінімуму!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Робота в Києві вже майже зрівнялася з роботою в Польщі. Це добре, тому що утримує українців на батьківщині.
Зарплати неминуче зростатимуть.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
не правда.
Якщо відповідаєте за свої слова, друже, знайдіть мені роботу бодай на 1000 долл/міс. В Польщі - не проблема. Та ще і бажано на польських умовах - 1 год працюю на помешкання, і 1 год на харчування (пристойне), Все інше що б залишалося на приватні видатки
В мудрості - сила
Почнемо з того, що Ігор не писав про оплату роботи! Він написав, що "Робота в Києві вже майже зрівнялася з роботою в Польщі".
Це раз. По-друге, крім розміру зарплати треба враховувати витрати на проживання. Тобто, говорити про суми, які залишаються на руках чистими!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
А що тоді порівнювати, як не чистий дохід,
В Польщі я працюю 1 год на харчування (14-28 злот = 100 -200грн) Продкукти там дешевші і якісніші - можу привести таблицю і 1 год на нічліг. При 8-годинному робочому дні результат 6 год праці залишається на резерв. При 10-ти годиинно му - 8 год праці залишається на реезерв
В Варшаві брат оплачує 1000 злот за сезон опалення < 0.5 мінімальної заробітної плати
В Червонограді опалення такої ж квартири станом на минулий рік коштувало 16 тис грн (можу надати підтверджуючі документи) =5 мінімальних зарплат 2017 року
що майже 500 долл
для порівняння в Білорусі опалення квартири = 80 долл в рік (пояснень не приймаю я не піп і не слідчий)
Тому ставлю ще додаткову вимогу п. Ігорю, якщо він відповідає за свої слова. Враховуюючи, що опалення моєї квартири в цьому сезоні в зв'язку з подорожчанням газу коштуватиме 18 -20 тис грн, то має бути робота, що не потребує кваліфікації (напр. сторожем) - 170 год/міс) з винагородою 35-40 тис грн щомісячно. Щоб було як у Польщі
В мудрості - сила
Оце вже вже по-справжньому смішно!
Платити некваліфікованому працівнику 35-50 тисяч гривень щомісячно.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Айтішники заробляють в Києві так само, як і в Польщі, іноді й більше. Тобто тисяча доларів на місяць - це норма для працівника з трирічним досвідом.
Але коли я говорив про роботу, то мав на увазі, що якість роботи в Києві і Польщі поступово вирівнюється. Менші ніж у Прольщі зарплати компенсуються вищим психологічним комфортом. Все ж таки в Україні ми господарі, а в Польщі - заробітчати, прохачі, люди другого сорту без політичних прав.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
айтішнику в Польщі треба відмінно знати мову. Можна працювати і віддалено - в Україні.
1000 долл мають будівельні електрики при 56-годинному робочому тижні,
Що до якості життя . Київ - одна з найдорожчих столиць
Коли приїхав з Варшави, де всі посміхаються, тішаться життю. Штовхнеш ненароком у черзі до каси і в ТЕБЕ попросять пробачення.
Приїхав у Київ, ранкова Оболонь. Разючий контраст, всі набурмосені, сердиті, заклопотані, ображені на життя. Навіть молодь. Це зранку!!! Я був шокований. Чомусь уявилися голодні звірі в клітці.
І ще цікаве спостереження стосовно молоді. Львів'янка (не полячка, польською не володіє) почувається в Варшаві як риба у воді. Киянка, яка 3 роки вчиться у ВУЗі твердить що їй некомфортно, почувається чужинкою. "Люди хороші, але не такі"
В мудрості - сила
Середня зарплата - це як середня температура по лікарні, включаючи морг і реанімацію!!!
Так, проте середні показники допомагають відстежувати загальні тенденції розвитку.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Взагалі, динаміка росту розміру зарплат в Україні періоду 2000 -2010 років спотворена! Оскільки в приватному сегменті значною мірою була практика оформлення працівників на "мінімалку", з виплатою основної зарплати (яка в рази перевищувала мінімальну) у конверті. Стверджую це авторитетно, бо у 2001 - 2005 рр. працював у великій групі кампаній і бачив це на власні очі.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Набагато цікавіше було б побачити графік, де на одній вісі -зарплата, а на другій - кількість людей, які цю зарплату отримують. Тоді точність була б більшою...
"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"
Колись в СРСР жартували. Якщо в США кожен в середньому з'їдавє по курчаті, то ніхто не враховує що хтось один зїдає 3 з них а двоє і не понюхають. Якщо топменеджмент львівгазу має сотні тисяч, то це значить , що в контролерів вище мінімальної. Але в середньому.... Все чудово
В мудрості - сила
ПРотсередню зарплату є зміст говорити в Швеції, де кваліфікований робітник отримує вдвічі більше некваліфікованого, А топ-менеджер - вдвічі більше кваліфікованого. Говорити про середню зарплату при виплатах "особливо цінним" в 300-600 раз вище мінімалки - то насмішка чи знущання?. Скільки там керівник залізниці отримує? Залізниця покращилась? А голова націбанку Гонтарева отримує (чи -ла) За 3-кратну інфляцію і отримання кредитів МВФу?
В мудрості - сила
Двоє ідуть по дорозі... Один бачить на ній калюжу з брудною водою, другий - зірки, що віддзеркалюються у воді.
Одні бачать Україну, що успішно бореться з ворогом і стрімко розвивається, інші - бачать негаразди і смітники.
Кожному - своє!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Той хто побачив калюжу - обов'зково її обійде.
Той хто побачив зорі - скупається в зірковому бруді і буде цим пишатися. Застудиться і з гордістю полишить нас у цьому світі із словами:"Я здійснив свій останній подвиг"
Друже. Сам собі протирічиш. НО розповідає про ефективність оснащеного надсучасними технічними засобами війська Райху і наче засліпили, що за 4 роки роки окупаціїї зберігається дружба з окупантом, що протягом 2-х літ українська промисловість працювала на потреби окупанта. Невже Вам, друже Володимире не відомо співвідношення вартості основних засобів американського (чи швейцарського) війська до кількості солдат? і така цифра для українського.
Невже не знаєте, чи не хочете розуміти, що реальну перемогу дає не те що побачив, а сума вкладених коштів в науку технологію і виробництво.
В мудрості - сила
Якщо Вас послухати, друже Анатолію, то навколо одна ЗРАДА!
Чи відомо Вам, наскільки була пов'язана промисловість України з промисловістю Росії? І наскільки інфраструктури України залежали від поставок певних речей з Росії, які ми отримували завдяки поставкам наших речей в Росію.
Візьмемо, хоча б, твели для АЕС.
Ура-патріотизм і псевдонаціоналістичні фрази чудово демонструвати і проголошувати, сидячи і заробляючи в Польщі (про що я дізнався з Вашого коментаря, друже).
Якщо Ви вже підняли питання про "дружбу" з Росією... то продовжте, будь ласка, компетентною відповіддю на питання: ЩО повинні були зробити Верховна Рада, Президент, Кабінет міністрів навесні 2014 року, коли Янукович з міністрами втік і Україна фактично залишилася без управління!?
Дякуючи Богу, в той критичний момент весь тягар правління взяв на себе Турчинов! НЕ було затримки зарплат, не було затримки пенсій, проведені вибори, організовано захист України...
Сумно, що Ви крім власної квартири і власної кишені не бачите. як Україна змінилася за ці 5 років!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Я приїхав з Польщі навесні, попрацювавши там 3 місяці. Тяжкко захворіла мама і на минулому тижні пішла в засвіти.
Про ТВЕЛИ - Ви чудово знаєте де добувають уран і в Україні і що Україна САМА відмовилась від технологій і ніщо не перешкоджає відновити їх по причині агресії,
Вибачте, друже Володимире, Мені не цікаві персони того рівня, що вішають таблички і ліплять висновки власного розуму комусь. Тому надалі я не бачу потреби Вам відповідати, А чи є сенс взагалі писати? Я ще подумаю.
Компетентні ж відповіді я буду давати , коли отримуватиму винагороди і вислуги людей, що це робити ЗОБОВʼЯЗАЛИСЬ добровільно. Я не мушу бути зубним лікарем , сантехніком чи водієм автобуса, ні міністром ні двірником,щоб оцінити результат їх праці
В мудрості - сила
Черговий «віджим» майна у вигляді військових (!) катерів і здача в полон – це «успішна боротьба з ворогом». А що ж таке «стрімкий розвиток»? Мабуть, кримський міст, він же на нашій території. Ганьба – це перемога, втрати – це набуття… Що далі, друже Володимире, свобода – це рабство?
Один каже: В нашій хаті тріщина в стіні, треба братися до роботи, пацюки нарили ходів та розтягують добро по норах, а найжирніший пацюк вже на піч здерся, поки хазяїн в сусідньому селі копійчину заробляє.
Другий каже: Ти дурний гобіт і зрадофіл, чого ти ходиш з тієї сторони, де тріщина. Намалюй краще півника на дверях, щоб люди бачили, яка гарна хата, а щоб злодії у двір не заходили, зроби напис «На подвір’ї злий пес», ніхто ж не знає, що він здох минулого місяця. А я піду замовлю й тобі окуляри з рожевими скельцями, бо ти все неправильно бачиш.
Кидати звинувачення дуже просто!
Задаю запитання: Як би Ви, друже Назаре, діяли на місці командира групи катерів і буксира в той момент?
КОНКРЕТНО!
Яким чином Ви, друже Назаре, Україна могла перешкодити будівництву кримського мосту?
КОНКРЕТНО!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Хм... Мабуть, для такого впевненого твердження треба мати неабиякий досвід в означеній справі.
Тобто, замість обговорення явища, Ви, друже Володимире, вирішили обговорити мої особисті якості.
Я ніколи не був і не буду на такому місці. В кожного своє місце роботи або служби і дії працівника або службовця мають відповідати певним посадовим інструкціям та кваліфікаційним вимогам. В означеному випадку, мабуть, військовому статуту (ну не бойовому ж, які можуть бути бойові дії, якщо війни нема). Отже, відповідаю конкретно - діяти треба згідно статуту. Правильно?
А тепер Ви пропонуєте мені зайняти місце президента? Для гаранта державного суверенітету, територіальної цілісності України є Конституція - Розділ V.
Отже, кожен найнятий працівник, чи то командир, чи то президент, має діяти згідно певних правил, складених саме для займаної посади. Якщо вони сумлінно виконують свої обов'язки і до них жодних претензій за здачу ворогові майна чи територій пред'явити не можна, бо вони діяли відповідно посадових інструкцій, то, можливо, щось не так в "консерваторії"?
В Україні багато позитивних подій, які часто відбуваються не завдяки, а всупереч діям "керманичів", але, це не дає підстав називати чорне білим і звинувачувати опонента в "поливанні брудом" або ще більш неприємною субстанцією.
https://uk.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_Hominem Тут і https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F тут інформація в тему.
Прикро зазначати, Друже Назаре, але не бачу сенсу щось відписувати особі, що пише під іменем "Володимир Федько" Не може бути сивочолий мудрий чоловік , займатися табличковішанням, постановкою фахових завдань людям, що невдоволені діяльністю фахівців на посаді. Щось сходе на водія в якого поламався автобус і він каже пасажирам:"хто невдоволений - то хай бере і ремонтує, або підкаже як".
Люди які стверджують про те що обман невластивий арійцям самі банально водять за ніс читача, доручаючи комусь писати під своїм іменем. Це нечесно.
Тому, друже не сперечайтесь з Ботом - марна трата часу
В мудрості - сила
Півгодини реготав над безглуздістю твердження!
В проектах "Перехід-IV" і "Народний Оглядач" я працюю з 2000 року під своїм прізвищем. За два роки роботи на НО написав і опублікував 528 блогів та більше 4500 коментарів. За кожне написане мною слово відповідаю!
Бажаючим подивитися на мене :-) і послухати мене, рекомендую передивитися 14 фільмів про європейську історію ХХ століття, створених нами на Intermarium.TV.
Свіжий :-) фільм тут:
https://www.ar25.org/node/40810
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Фільми чудові. Я в захваті,
Проте багато написаних тверджень, на мою думку, суперечать образу людини, яку я бачив у фільмах.
Зрештою, тепер мені стало зрозуміло, чому за такий тривалий період так мало мудрих людей є в адептах НО.
Дякую.
Тепер відомі перспективи. Шкода
В мудрості - сила
Цілком згоден, друже Анатолію.
Обов'язкові бравурні беззмістовні коментарі майже під кожною новиною від одного й того ж дописувача справляють враження роботи програми-бота.
Ба більше, помітив, що подвійні стандарти, навішування ярликів, зверхнє ставлення до учасників, стали нормою для деяких дописувачів "Народного оглядача". Дуже прикро.
За мене щодо інциденту в Азовському морі відповів Президент:
"Президент Росії Володимир Путін очікував, що українські військові кораблі відкриють вогонь у відповідь в Керченській протоці для того, щоб РФ могла розпочати наземну військову операцію. Слова Петра Порошенка під час інтерв’ю американському телеканалу Fox News передає прес-служба президента".
Джерело:
https://www.ar25.org/node/40828
А Ви, друже Назаре, кепкуєте з України:
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Насправді, друже Назаре. То все Гра. Кожен крок кожного гравця провокує роздуми над наступним кроком, його доцільністю і результатом. Володимир Федько, на жаль , так і нічого не зрозумів. Він ще і пишається кількістю поданих фраз. Тоді розуміти повинен я.
1. Чи є зміст цікавитися коментарями і відписувати
2. В яких обсягах мені ще цікавий НО (скільки часу доцільно витрачати).
3. Можливо, слід рекомендувати п. Ігорю Каганцю переорієнтуватись на бездумних слухняних повторювачів гарних лозунгів. Це доволі ефективно на певний період, як свідчить досвід руху С.Бандери.
В мудрості - сила
Для себе вирішив, що то пуста справа, витрачання часу та емоцій. Можна витягти людину з совка, але совка з людини - неможливо. Шкода лише, що ця радянщина своєю гіперактивністю цікавий колись "Портал світоглядних новин" перетворила на совєцьку газєту "Извєстія". На жаль.
Назаре, Не будь таким жорстоким. Як своєчасно я дивлюся по 1+1 фільм Бостіна "Великий". Напишу тобі те що не раз писав В. Федько. Окремою публікацією. Піднімися, друже, над оцінками оточення. Сотвори щось сам, щоб оточуюючі побачили твою велич. Не залежно від оточення. Хочеш роби кращим НО, Хочеш, вдосконалюй чи створюй щось інше. Але не опускайся на дно https://www.ar25.org/article/yak-pobachyty-velych.html-1
В мудрості - сила
Гарні і правильні слова, друже Анатолію! На жаль, Назар їх не почув (чи не захотів почути).
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Якщо людина висуває звинувачення, то вона повинна розбиратися в тому, про що вона говорить і що складає предмет звинувачення.
Якщо ж людина не знає обставин події і, взагалі, не розбирається в службі військово-морського флоту, то публічні звинувачення є некомпетентним критиканством, направленим або на вилив негативу, або на дискредитацію посадових осіб.
***
Щодо інциденту з захопленням українських кораблів я не висловлював оцінку дій екіпажів і керівництва, оскільки не розбираюся в даному питанні.
В той же час, оскільки я фахово знаю діяльність спецслужб, в тому числі і радянських/російських, та добре знайомий з проблематикою тероризму, - це дає мені право викладати свої думки по цих питаннях.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Тоді Ви, друже Володимире, краще нас знаєте справжні важелі всього що твориться, всіх суспільних рухів (в т.ч. в Польщі, розвалу Союзу, майданів).
Думаю, що не секрет від Вас, що подіїї російсько-української війни теж мають багато важелів, які не озвучені.
В мудрості - сила
У мене таке враження,що портніков став редактором НО...
Вірю в те, що розумію.
Просто ми з тобою опинилися в різних просторах подій. Ти застряг у просторі страждань, звідси дух поразки, паніка і чорнуха.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Та ні,просто скучаю за справжнім "Народним Оглядачем"...
Вірю в те, що розумію.
Цікава логіка!
Якщо мислиш позитивно, радієш за Україну... значить став "портніковим".
Якщо ж бачиш Україну в негативному світлі, все критикуєш і поливаєш ланом... значить ти "нормальний українець".
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Про заробіток у Польщі. Відповідь Анатолію Творцю, який вимагає у Ігоря Каганця роботи з винагородою в 35-40 тис. грн. щомісячно.
Я також працювала у Польщі - в різних містах і на різних роботах. Я знаю чудово цю тему і прокоментую, що написав Анатолій.
Він написав: "В Польщі я працюю 1 год на харчування (14-28 злот = 100 -200грн). Продкукти там дешевші і якісніші...і 1 год на нічліг. При 8-годинному робочому дні результат 6 годин праці залишається на резерв".
По-перше, я не знаю, де можна знайти роботу з оплатою в 28 злотих за годину. Можливо, це тільки ай-тішніки або топ менеджери так заробляють. 14 злотих за годину українці можуть заробляти, але це скоріше виняток, ніж правило. В середньому українцям платять від 10 до 13 злотих за годину на руки, тобто чистими, або, як кажуть поляки, нетто. А це від 76 до 100 грн. за годину (від 600 до 760 грн. за робочий день при 8 годинах праці).
По-друге, 10-13 злотих не вистачить на харчування в день. Вистачить, звичайно, якщо пити тільки воду і їсти сосиски, куплені по акції в Бедрьонці. Ну ще поганий чай з пакетиків пити!
Так, у Польщі молоко трохи дешевше, ніж в Україні, твердий сир також дешевше (тому його і возять з Польщі в Україну на продаж мешканці Львівської області). Навіть для гурманів там доступний Камамбер і Брі. Але треба стежити за акціями в Бедрьонці або ходити на закупи виключно до Ашану.
По-третє, за 10-13 злотих в день ви не знайдете помешкання у Польщі, і навіть за 14-15 злотих не знайдете, як пише Анатолій.
Звичайно, якщо жити в гуртожитку (або хостелі) у кімнаті на 4-6 осіб із туалетом і душем в коридорі на всіх мешканців цього хостелу, із одною пральною машинкою і одним холодильником на всіх, тоді вистачить.
Як правило, 250-300 грн. на місяць обходится житло у трохи кращих хостелах або орендованих квартирах. Я жила у двокімнатній квартирі з двома дівчатами в кімнаті, а в другій кімнаті жило подружжя. У нас на п'ятьох був один душ, один умивальник, один туалет, одна пральна машина і один холодильник. І кожний платив 300 злотих, тобто 10 злотих за день. А коли я знімала кімнату у поляка і жила одна в кімнаті (в другій кімнаті жив пан поляк, а кухня і ванна кімната відповідно була на двох), я платила 650 злотих, тобто більше 20 злотих за один день.
В Польщі дуже дорого коштує транспорт, квитки в музеї, на виставки. Звичайно, якщо сидіти в своєму хостелі, їсти сосиски з Бедрьонки і пити дешевий чай з пакетиків, то можна результат 6 годин праці залишити на резерв, як пише Анатолій.
У Польщі є багато цікавих місць, які варто відвідати, Польща межує з Німеччиною і Чехією, які дуже варто відвідати. Життя - це подорож, тому багато хто з українців, особливо молодих, які останнім часом їдуть до Польщі на так звані заробітки, користуються цією можливістю.
І на останок. За один місяць роботи в Польщі я заробила близько 2230 злотих. Це десь 16.5 тис. грн. (але з цього треба вирахувати 300 злотих за житло, дуже багато злотих за харчі, дорогу до Польщі та інші транспортні витрати). Я знаю багато людей, які в Україні заробляють 16 тисяч і більше.
Так що шукайте, працюйте, але ! Бога ради, не вимагайте! Поки наш народ не припинить тільки вимагати від когось, натомість сам не прикладаючи власних зусиль, нічого не буде.
Олено, дуже вдячний тобі за компетентний коментар, перевірений на власному досвіді!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Олено Повідомляю Вам Що з початку року ОФІційна зарплата в Польщі НЕ МОЖЕ бути нижчоюю 13.60 злот/год Нижче платять роботодавці, що падають помешкання,
теж знаю чимало рабів, яких везуть як скотину на сільгоспроботи по 8 злот.год. Проте.Весною на робітничому базареку Пясечного менше 15/год ніхто не ішов або 120 дневка. То на початку весни на літо вже піднялося до 18 Мої друзі що працюють електриками на будові і мають звично 19.50 і безкоштовне жило (маєток, по 2-3 чол в кімнаті, 1 раз на тиждень сауна), (починали з 17/год і 20 злот за добу мешканя)
Я не знаю як Ви харчуєтесь, але нагадаю ціни літр молока - 1.99 = 14 грн = дешевше ніж в Україні, сметана - так само,
сало в них несмачне, курка гриль в нас я беру за 120 грн (84 грн/кг) а в Ашані брав 9-11 злот - 60- 80 грн таку саму - але за день її не подужаю. Хліб - дорожче . то правда. обід в ресторанчику - 12 злот . Теж правда - нам привозили на роботу тим хто з дому не брав. Але то такий обід, що хлопці половину додому на вечерю забирали.
Про нічліг
Будете їхати в Варшаву - дам адреси
дешевше і комфортніше на тривалий термін
В бомжарні можна зпаночувати за 9 злот,
комфортніше (3-5 чол в кімнаті 12-14 злот)
Квартира-кавалерка на 3-х хлопці знімають по 600 злот з чоловіка Так то 20 злот доба, але є повний комфорт
Любителям тютюну і горілки грошей не залишається.
В мудрості - сила
Пане Анатолію, я ж написала, що молоко в них дешевше, ніж в Україні. Так, деякі продукти дешевші. Але деякі - дорожчі. Деякі смачніше, деякі - ні. Не так, як Ви написали, що продукти в них дешевші і якісніші. 13,50 /на годину - то брутто. Я ж писала про оплату на руки. Можливо, чоловікам-електрикам і платять 19-20 злотих на годину. Я писала про те, як платять жінкам. Я працювала на складах косметики, одягу. Більше 12 злотих на годину не зустрічала.
Мій зять третій рік як не помиляюсь працює в господаря на складанні меблів.Якщо працює по 12 годин .то заробляє 1000гривнів уденьКоли останній раз приїжджав додому. то казав .що не буде по12 т. працювати.бо стомлюєтьсяСкільки він платить за житло іхарчування ячомусь не запитала. Майже через дорогу від мого житла господар організував виробництво бетонних кілецьдля мостів і криниць.Одна із сусідок сказала .що її брат заробляє уцього господаря 22000гр умісяць.Біля сільради висять оголошення про роботу вЧернівцях із зарплатою 21000тр в місяць.
.
Я знав і зварювальників у Гданську, що працювали по 13 злот.год.
12 год працювати то глупство. Хлопці про яких я писав вище відмовились працювати більше 10 год (обід туди не входить, Разом з перевами получається 11, але платять за 10. В кінці дня втомлюєшся і на висоті ризикуєш помилитись
1000 гривень - то 140 злот =12 злот за годину. Співчуваю Вашому зятю. Хай іде в бригаду бетонярів (правда мені страшнувато на висоті так працювати - вік не той) Там хлопці беруть акорд і мають ду-у-уже гарно якийсь місясь чи 2 мали 8 тис а так 5-6 тис. Але попереджаю, робота тяжка . Дуже тяжка , Протребує спритності
В мудрості - сила
тут порівняльна таблиця, 14 злот то є 100 грн, на 30 діб - 3000 грн. що треба їсти, щоб тільки на їду витрачати 3/4 мінімальної зарплати, Що то за таке життя і робота на унітаз? хіба духовна велич виправдовує
http://shoppingpl.com/uk/post/121-chyj-ashan-krashchyj-porivnyannya-tsin-v-ukrajini-ta-polshchi
В мудрості - сила
В "Сільпо":
- прибиральниця: за 14 змін - 7000 грн.
- оброблення риби: 12 000 на місяць.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Транспорт у Польщі значно дорожче. Наприклад, 10 хвилин в трамваї в Познані коштує 3 злотих. Якщо їхати 20 хвилин 4.60 злотих. Я два тижні жила під Познанєм, в 20 км. То квиток на автобус коштує 6.30 злотих. 44 злотих коштує квиток на міжміський автобус Варшава-Бартошице. Це 256 км. На поїзд Інтерсіті Варшава-Познань білет коштує 55 злотих. Злотий коштує 7,40-7,50 грн.
а Піголіно (швіидкісний потяг ) із Гданьська до Варшави обійшовся 150 злот за 3год (400 км) їзди, При тому що смачний обід (з пивом) десь до 20 обійшовся в ресторанчику потягу. А з Біскупця до Ольштина 39 км - 5 злот
Але комфорт не стільки в цінах і можливості подорожей по Європі, Люди там задоволені життям. Приятель вийшов з тюрми і був вражений, що в тюрмі хлопці жили веселіше , ніж ті, яких він побачив на волі в Україні.
В мудрості - сила
Картопля, помідори, огірки там дорогі. В серпні (!) помідори коштувати 5-6 злотих за 1 кг! Картопля - близько 2 злотих. Я картоплю купляла на овочевих лотках два рази по 2 злотих. Але вона мені несмачна. Макаронні вироби дуже добрі. Від 2 злотих за упаковку (300 г). Рис від 2.20 злотих і вище. Риба у Польщі дуже дорога. Найдешевша морожена риба (упаковка менше кг.) коштує 20 з чимось злотих. Свинину не купляла, не знаю цін. А куряче філе коштує близько 16 злотих за кг.
Справедливості ради треба відзначити, що в Польщі ПДВ на продукти харчування всього 5 відсотків. На алкоголь, пиво, сигарети - 23 відсотки. Пиво коштує від 2 до 3,50 злотих + 0.5 злотих коштує пляшка, яку потім можна здати, тобто обміняти (якщо куплятимеш потім, то платитимеш тільки за пиво). В Бєдрьонці бачила пиво по 1,69 зл., коли були акції.
Хліб коштує не менше 2 злотих. Там дуже популярні булки. Коштують від 0.29 до 0.59 за штуку. Але вони маленькі. Одна булка - на один раз. Вершкове масло (хороше, не спрей) коштує від 6 злотих за пачку 200 г. 300-грамова пачка коштує 9 зл.
Знайшла чеки з магазинів. Півлітрова баночка тушонки з курки 6,79 зл., хліб 4,90, творожок Президент (маленький) 2,99 зл. Вода 1,5 літра 0.99 зл. На вокзалі вода 0.5 л. 2.50 зл. Твердий сир (упаковка 300 г) 6,99 злотих, плавлений сирок (150 г) 2,99 зл. Сметана (330 г) 18-ти процентна 2,29 зл.
І це - я купляла найдешевші товари! Або по акції. Тобто не будемо голослівними. Підкріпляємо все конкретними даними. Я вже писала, що у Польщі щось дешевше, щось дорожче, але не можна сказати, що ВСЕ дешевше і ВСЕ краще.
Все так, Олено, Купляють квитки тільки ті що рідко послуговуються транспортом, По Варшаві - 4,60, Але проїзний був 100 злот/міс, із червня понизили, щоб варшав'яни лишали приватний транспорт за містом, а на другу штрефу - леь не 200, Проте, я з задоволенням послуговувався ровером. 20 хв безкоштовно. Якщо гордуєш замінити на станції то перша година - 1 злотий. Далі дорожче. Це швидше ніж на громадському транспорті. Доріжки скрізь Проте не зимою,
Мене як чоловіка тішило що мясо і сметана там значно дешевше, риба - то побалуватись в неділю,
Магазини магазинам різняться . Ви чудово знате що бедрьонка дешевше жабки , але ще дешевше раз в тиждень в Ашані
Картоплю наминати там ніхто не заставляє, а ось італійські спагетті там дешевші. Ніхто не силує щодня двіі ходити на каву з тістечком чи пиво - 15 злот . Любитель пива бере пушку по 2 злот банка (дешевше ніж в Україні і вживає вдома.
Ніхто не силує обідати в хінкальні щодня то 12-14 злот, але раз в тиждень не бачу сенсу собі віддовляти. Хліб і пиріжки мені більше подобалось місити самому по місцю проживання. Мені Олено, не відомі Ваші смаки, але більше 14 злот виходило тільки коли обід з ресторанчику на роботу привозили - тоді на ранок щось собі купляти доводилось, або на вечерю пляшечкою пива балувався, За працю жінок я не кажу. Я послідовник арійських тардицій і вважаю, що жінка повинна опікуватись родиною, а чоловік матеріально забезпечити. Заробіткорм чи шахрайством (яке не доводиться) чи грабунком (чужинця) , але СПОЧАТКУ забезпечитити, А жінки , яким не пощастило - теж мусять якось виживати.
Подивіться фільм за участю Дональда Трампа "Люди, построившие Америку"
Там він як мантру повторює жидвські заповіді. Зокрема "Приспосабливайся"
Саме в дотриманні цих заповідей секрет успіху Трампа . Секретів -достойних вивчення. Успіху - достойного наслідуванню.
-------------------------
Учіться і піднімайтесь
В мудрості - сила
Щодо цін у Польщі, то вийшла дуже змістовна розмова між паном Анатолієм і пані Оленою.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!