Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Росія та Китай скоро матимуть зброю в космосі, – розвідка Пентагону

Розвідувальне управління Міністерства оборони США в сфері оборони стверджує, що провідна роль США в космосі спадає і завтра небо може бути заповнене супутниками-роботами супротивників, пише видання Defense One.

eshli.jpg

Генерал-лейтенант Роберт Ешлі

Росія та Китай розробляють нову зброю, яка буде готова для дій в космосі в найближчому майбутньому. Про це заявив генерал-лейтенант Роберт Ешлі, голова Розвідувального управління Міністерства оборони США Агентства з розвідки, під час конференції Defense One Technology Summit, яка відбулась в Вашингтоні.

Країни, які Ешлі назвав «конкурентами» розробляють «спроможності з перехоплення супутників з землі та з космосу, - сказав він. – Цю технологію розвивають саме зараз. Вона з’явиться в найближчому майбутньому».

Це було найбільш відверте зізнання від керівника розвідувальних служб про те, що Росія та Китай працюють над озброєнням в космосі. Про це в лютневому звіті вже заявляла Служба управління з розвідки.

«Росія та Китай продовжують запускати «експериментальні» супутники, які провадять складні операції на орбіті, - йдеться у звіті, – деякі технології мирного призначення, такі як інспекція супутників, дозаправка та ремонт – можуть бути використані проти космічних об’єктів супротивника».

У вересні 2014 року Росія провела запуск Olymp-K, який досяг орбіти і провів ряд незвичних маневрів, пройшовши на відстані семи миль від супутників зв’язку Intelsat, наголошує Defense One.

«Це не нормальна поведінка і нас це непокоїть», - заявила Кей Сірз, президент Intelsat General в коментарі Space News після інциденту.

Спостерігачі оголошували про своє занепокоєння ще через три інциденти з маневрами російських супутників.

«Змагання в космосі тільки зростатиме, - наголосив Ешлі під час конференції. – Подивіться на стратегію з національної оборони. Там визнається, що наша провідна роль в технологіях спадає».

Договір про космос від 1967 року визнає, що «спільні інтереси всього людства в прогресі з освоєння космосу і використання відкритого космосу в мирних цілях».

Однак, міжнародний комітет Червоного Хреста зауважив, що договір не має явної заборони на озброєння космосу «крім заборони зброї масового знищення (включаючи ядерну зброю) і використання Місяця та інших небесних тіл виключно з мирною метою», - йдеться в статті.

Наші інтереси: 

РФ і Китай групуються проти США.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи