Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Рада прийняла за основу закон про банки, необхідний для співпраці з МВФ

Світ:

Якщо суд визнає незаконним рішення про виведення банку з ринку, це все одно не може бути підставою для скасування цього рішення. Також пропонується вдосконалити регулювання діяльності банків, зокрема, шляхом надання Національному банку необхідних інструментів впливу в цій сфері.

Верховна рада України прийняла законопроект №2571-д "Про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності" в першому читанні, передає РБК-Україна.

Документом пропонується вдосконалити регулювання діяльності банків, зокрема, шляхом надання Національному банку необхідних інструментів впливу в цій сфері.

Передбачається визначити особливості судового провадження у справах про оскарження рішень Національного банку про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, про відкликання у банку банківської ліцензії та ліквідації банку, рішень Фонду про введення тимчасової адміністрації в банку, про початок процедури ліквідації банку, про затвердження плану врегулювання і будь-яких інших рішень, прийнятих на його виконання, а також рішень про призначення уповноважених осіб Фонду, делегування їм повноважень, рішень КМУ про участь держави у виведенні неплатоспроможного банку з ринку, рішень Міністерства фінансів України, прийнятих на виконання таких рішень Кабміну, а також встановлення чітких законодавчих приписів про неможливість зупинення чи припинення розпочатих на підставі таких рішень процедур.

Документом планується і вдосконалення регулювання ліквідаційної процедури банків, механізму відшкодування збитків (стягнення збитків) зі пов'язаних з банком осіб та інших осіб, якими банку та кредиторам банку було завдано збитків (завдано шкоди), розширення і вдосконалення механізмів участі держави у виведенні банку з ринку.

Якщо суд визнає незаконним рішення про виведення банку з ринку, це все одно не може бути підставою для скасування цього рішення, випливає із законопроекту. Іншими словами, колишні власники не зможуть повернути банк. Але при цьому власники і екс-власники банку, інтереси яких були порушені при виведенні банку з ринку, можуть отримати відшкодування збитку, але тільки грошовій формі.

Нагадаємо, Ігор Коломойський і його бізнес-партнери намагаються в українських судах оскаржити націоналізацію ПриватБанку. Тоді як держава в особі ПриватБанку, НБУ та інших відомств домагається з Коломойського відшкодування збитків, яких зазнав держбюджет при націоналізації фінустанови в 2016 році.

Нагадаємо, раніше комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Раді прийняти законопроект №3260 "Про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності" за основу в першому читанні.

Наші інтереси: 

Закон має заборонити віддавати банк або будь-яку компенсацію за банк, в котрий "влили" купу державних грошей у 2016 році, щоб він не збанкрутував.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

Іншими словами, ненаситні олігархічні персоналії обікрали країну 2016 року, а тепер намагаються крадіжку повторити.
Але двічі вже буде важко !

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Коментарі

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

Іншими словами, ненаситні олігархічні персоналії обікрали країну 2016 року, а тепер намагаються крадіжку повторити.
Але двічі вже буде важко !

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !