Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 38
  • Переглядів: 38

Пшениця і кукіль – притча про перемогу в інформаційній війні (+аудіо)

Категорія:

Притча про пшеницю і кукíль найважливіша тому, що дає ключ до прочитання й усвідомлення Доброї Новини. У ній Ісус Хрестос повідомляє, що наперед знає про найімовірніший спосіб фальсифікації євангельського послання, а тому закладає в нього механізм інформаційного захисту.

210422pshenycya-3.jpg

Жнива Господні близько
Жнива Господні близько

Аудіоверсія:

Озвучення цієї статті можна також прослухати на Ютубі.

Попередні статті:

Джерело творчості

Джерелом творчості людини є її внутрішній бог – її божественне сонце. Цей бог діє через духовну сутність людини. Людина спроможна творити лише тоді, коли має зв’язок зі своїм духом. Така людина називається духовною. Що сильніший канал зв’язку з духом, то вища духовність людини. Проявами духовності є творчість, совість, свідомість, воля, краса.

Дух керує душею людини, тобто її психікою. Всі живі істоти мають душу, проте лише людина має дух. Цей дух безсмертний. Зв’язок з духом – це те, що відрізняє людину від тварини.

Душа має два компоненти – емоції та інтелект. Ми їх виразно бачимо як у людей, так і у вищих тварин. Інтелект – це спроможність вирішувати стандартні завдання, діяти автоматично у звичних ситуаціях. Автоматичність означає запрограмованість і передбачуваність. Це важливо знати для розуміння того, що описано в Добрій Новині.

Творчість світлих егрегорів

Егрегори не володіють творчістю, оскільки не мають власного духу. Їхній інтелект подібний до тваринного або комп’ютерного – він діє шляхом реалізації інстинктів, виконання алгоритмів, перебору доступних шаблонів, використання наявних даних.

Комп’ютер показує ознаки творчості лише тоді, коли ним керує творча людина. Так само «творчість егрегора» – це насправді творчість духовних людей, які його живлять. Що більше духовних людей під’єднано до егрегора, то більше у нього проявів творчості.

З другого боку, що духовніша людина, то вона світліша. Що сильніший зв’язок з духом, то яскравіші прояви божественного сонця – внутрішнього бога. Тому ознаки творчості проявляють лише світлі егрегори.

Псевдотворчість темних егрегорів

Темні егрегори об’єднують людей, у яких ослаблений або взагалі заблокований зв’язок з їхнім духом. Вони неспроможні створити нічого нового, тому їхні дії мають шаблонний характер. Їхня псевдотворчість – це спотворення вже існуючого, мавпування, пародія. Це ніщо інше як брехня, тому для позначення головного темного егрегору Євангеліє використовує слово «диявол», що означає «брехун», «наклепник», «спокусник». Диявол – батько брехунів, відповідно брехуни – це діти диявола.

Один зі способів спотворення – це перевертання з ніг на голову. Тому одне з імен диявола – сатана – означає не лише «противник», але й «той, що робить навпаки». Приклади перевертання – це коли брехня називається правдою, ін’єкції гною – корисними ліками, рабство – свободою.

Диявольський шаблон

Коли діти диявола прагнуть зупинити небажану для них правдиву інформацію, то намагаються її заборонити під виглядом «боротьби проти неправди». Новітнім способом нахабної дезінформації стала так звана «перевірка фактів»: професійні брехуни тепер називають себе «фактчекерами» (від англ. Fact checking). Жодні дискусії не допускаються, оскільки брехуни не спроможні до аргументованих дискусій.

Якщо ж не вдається заборонити чи приховати правду, то звичний диявольський шаблон полягає в тому, щоб заглушити її інтенсивним інформаційним шумом. Саме цей спосіб і було застосовано для блокування Доброї Новини про Царство боже.

Річ у тім, що одразу ж після створення Євангелія почалося масове тиражування його текстів, тому вилучити їх було неможливо. Звісно, можна було створити перекручений варіант Євангелія, але цю підробку люди могли легко виявити шляхом простого порівняння з оригінальним текстом. Тобто грубе перекручення не працювало.

Єдиний спосіб блокування Доброї Новини полягав у тому, щоб майже не чіпати оригінальний текст, натомість «доповнити» його протилежними думками, «забалакати» чимось несуттєвим, довести до абсурду і переспрямувати «наліво».

Як це працює? Уявіть собі, що у вас вже є текст Євангелія. Але ось до вас приходять якісь «добродії» і стверджують, що у них є повний варіант Євангелія, а ваш варіант неповноцінний, тому що удвічі менший за обсягом. Ви починаєте порівнювати обидва варіанти і бачите, що в «повному виданні» є все те ж саме, що й у вашому, але ще додатково є те, чого у вас нема. То ж коли у вас буде вибір між двома варіантами – «повноцінним» і «неповноцінним» – то вам, звісно, захочеться мати  «повноцінний». А це саме те, що й потрібно ворогу.

Заглушування інформації шляхом «доповнення» такою ж чи більшою кількістю дезінформації – це стандартний диявольський шаблон. Він ще має назву «перехоплення управління» і його формулюють так: «якщо рух не можна зупинити, то його треба очолити». У ситуації з Євангелієм це був єдиний ефективний спосіб зупинити просування Доброї Новини. Тому застосування цього шаблону було не лише передбачено, а й виразно описано – у притчі про пшеницю і кукíль.

Притча про пшеницю і кукіль

«Ще одну притчу подав він їм, кажучи: Царство боже подібне до чоловіка, що був посіяв добре зерно на своїм полі. Та коли люди спали, прийшов його ворог і посіяв кукіль поміж пшеницю й пішов. Коли виросло збіжжя і вигнало колосся, тоді й кукіль появився. Прийшли слуги господаря і кажуть до нього: Пане, хіба не добре зерно ти посіяв на твоїм полі. Звідки взявся кукіль? Він відповів їм: Ворог-чоловік зробив це. Слуги йому кажуть: Хочеш, ми підемо його виполемо? Ні! – каже, щоб, виполюючи кукіль, ви часом не вирвали разом з ним пшениці. Лишіть, хай росте до жнив одне й друге разом. А під час жнив я женцям скажу: зберіть перше кукіль та зв’яжіть його у снопи, щоб його спалити; пшеницю ж складіть у мою клуню» (Матвій 13.24–30).

«Тоді він відіслав народ і прийшов додому. І підійшли до нього його учні й кажуть: Виясни нам притчу про кукіль, що на полі. Він у відповідь сказав їм: Той, хто сіє добре зерно – це Син людський; поле – серце людське; добре зерно – це слово про Царство боже; кукіль – це лукавство; ворог, що його посіяв – це діти диявола; жнива – це кінець епохи; женці – це діти божі. Так, як збирають кукіль і у вогні палять, так само буде при кінці епохи» (Матвій 13.36–40).

Ісус називає себе «Сином людським» для того, щоб підкреслити, що він людина, тобто має таку ж саму боголюдську природу, яка потенційно присутня в кожній людині.

«Женці» – це послідовники Сина людського. Своїх послідовників, в тому числі апостолів, Ісус називає «дітьми»: «Не личить брати хліб у дітей і кидати щенятам» (Матвій 15.26), «Як настав ранок, стояв над берегом Ісус, але учні не знали, що то Ісус. Каже до них Ісус: Дітоньки, чи маєте чого перекусити?» (Іван 21.4,5). Терміну «діти божі» відповідає слово «арії», адже Ар – це ім’я внутрішнього бога. Арій – це той, хто вважає себе носієм індивідуальної божественної сутності Ар. Тому притчу можна було б закінчити так: «А під час жнив я скажу аріям: зберіть перше кукіль та зв’яжіть його у снопи, щоб його спалити; пшеницю ж складіть у мою клуню».

Чому це найважливіша притча

Притча про пшеницю і кукіль найважливіша тому, що дає ключ до прочитання та усвідомлення Доброї Новини.

По-перше, в ній Ісус Хрестос повідомляє, що наперед знає про найімовірніший спосіб фальсифікації євангельського послання.

По-друге, у формі подачі Доброї Новини вже закладено механізм інформаційного захисту від фальсифікації, відповідно, передбачено спосіб очищення пшениці божого слова від куколю дітей диявола.

По-третє, Ісус дає настанову дочекатися закінчення епохи, коли остаточно визріють плоди правди та плоди лукавства, після чого відділити одне від одного.

Що ж це за такий механізм інформаційного захисту Доброї Новини? Про нього поговоримо в наступній статті.

Продовження: Стратегія творців Доброї Новини і дзеркальна контрстратегія дітей диявола

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.
Наші інтереси: 

Досліджуємо Добру Новину, підіймаємось у простір Царства божого. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Піарники знову в ударі. Кадр з фільму «Хвіст крутить собакою» (Wag the Dog, 1997).

Підготовка до СКК «Вибори-2024»: у Демпартії США знайшли причину затримок зі зброєю для України

Про це 14 квітня 2023 року повідомив Юрій Швець – головний російськомовний рупор Демократичної партії США – на своєму ютуб-каналі, що має 1,28 млн користувачів. Виявляється, що головною причиною,...

Кращий коментар

Зображення користувача Юлія Гаркуша.
0
Ще не підтримано

З численної кількості шкідливих рослин для цієї притчі обрано саме кукіль – рослину з привабливою квіткою і отруйним насінням. Борошно, отримане з пшениці, перемішаної з куколем, є також отруйним. А ще у Вікіпедії зазначено, що існує два види куколю: кукіль звичайний (Agrostemma githago) і кукіль витончений (Agrostemma gracilis))

Коментарі

Зображення користувача Юлія Гаркуша.
0
Ще не підтримано

З численної кількості шкідливих рослин для цієї притчі обрано саме кукіль – рослину з привабливою квіткою і отруйним насінням. Борошно, отримане з пшениці, перемішаної з куколем, є також отруйним. А ще у Вікіпедії зазначено, що існує два види куколю: кукіль звичайний (Agrostemma githago) і кукіль витончений (Agrostemma gracilis))

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Неочищене Євангеліє перемішане з отрутою, тому в цілому отруйне.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Ія Подолянка.
0
Ще не підтримано

Через лохдауни нема мжливості нести світло в школи садочки тому обмежаюсь ринкамиДва дні тому почула від однієї предсьавниці середнього бізнесу таке-В Америцібуде погано тому євреї переїдуть в Україну яка єїхньоюспоконвічною батьківщиноюПродумую як її переконати в протилежному Не так давно прочитала в старій газеті що папа шостий визнав що євреї не винні в смерті Ісуса Хреста

Зображення користувача Іван Андрійович.
0
Ще не підтримано

Виходить, що зараз кінець епохи. То це добра новина.