Зображення користувача 121 1111.
121 1111
  • Відвідувань: 25
  • Переглядів: 25

Плюси та мінуси монолітно-каркасного будинку: новий простір для творчості

Не зважаючи на високий темп розвитку та впровадження інноваційних технологій у будівництво, на зміну старому консервативному добре усім знаному будівництву приходить більш нова технологія каркасного-монолітного будівництва. Добре налагоджений спосіб великопанельного будівництва вже застарів.

До переваг монолітного будівництва відноситься можливість застосовувати сучасні рішення та вписувати об'єкти, що будуються, в ландшафт  існуючої забудови. Монолітні плити створюють рівну поверхню стелі без швів, готову для фарбування або обклеювання. Відсутність громіздких несучих стін дозволяє втілити будь-які бажання замовника по плануванню квартири, виключенням стане тільки перенесення санвузлів і кухонь через наявність транзитних комунікацій.

Згідно з сучасними гостами до теплопередачі через зовнішні стіни привели до того, що необхідна товщина цегельної кладки досягла 1,5 метрів. Каркасно-монолітний будинок не має подібної проблеми, тому що стіна на кожному поверсі опирається на плиту перекриття і є «самонесучою» у межах одного поверху, що рятує її від необхідності бути опорою для верхніх поверхів.

Отже матеріал стін може бути менш щільним і мати більшу теплоефективність. Ще однією з незаперечних якостей каркасно-монолітного домобудівництва є його безпека при екстремальних ситуаціях: твердий бетонний каркас будинку вистоїть навіть при повному руйнуванні стін, наприклад, при вибуху газу. Каркасно-монолітне житло може бути будь-якої категорії: від бюджетної до елітної.

При зведенні блочно-монолітного будинку практично весь технологічний процес відбувається на будмайданчику. За монолітно-каркасної технології роботи ведуться за допомогою підйомного крана і екскаватора. Щоб бетонний будинок володів усіма заявленими позитивними властивостями, технологічний ланцюжок повинен бути налагоджений, як годинник. Похибка на будь-якій стадії спричинить негативні наслідки в майбутньому: після того, як будинок вже буде побудований і зданий в експлуатацію.

Тому замовнику потрібно шукати кваліфікованих фахівців, які здатні запропонувати оптимальне рішення і грамотно реалізувати його. Наприклад, на будівництво монолітно-каркасного будинку йде від півроку до року. Досвідчені фахівці можуть вибудувати роботу паралельно, щоб заощадити час. Одночасно із зведенням монолітного каркасу будівельники викладають зовнішні стіни. В процесі будівництва зводиться міцний залізобетонний каркас, заповнений легким матеріалом. Це дозволяє зменшити тиск на фундамент.

До речі, ця особливість дозволяє зводити подібні будинки у сейсмічно небезпечних районах. Міцність забезпечується ще й за рахунок того, що каркас є монолітним. А от комфорт проживання у такому будинку залежатиме від матеріалів, якими заповнять стіни. Матеріал зовнішніх стін і внутрішніх перегородок впливає не лише на міцність тримальних конструкцій, а й на звукоізоляцію та термодинамічні процеси. Важливо витримати баланс між запасом тепла в середині будинку та малою масивністю стін.

Переваги:

- міцність, сейсмостійкість та довговічність;

- рівномірність усадки;

- широкий простір для архітектурних та дизайнерських ідей;

- мінімум тримальних конструкцій і можливість перепланування помешкань як в процесі будівництва, так і після його завершення;

- можливість використання різноманітних матеріалів для заповнення стін;

- відносна швидкість зведення будинку;

- дозволяє зводити будинки понад 25 поверхів.

Недоліки:

- залізобетонний каркас, який забезпечує міцність і довговічність будинку, не є екологічним матеріалом;

- погана природна звукоізоляція — зазвичай необхідні додаткові звукоізоляційні прокладки;

- відсутня нормативна база для зведення будинків понад 25 поверхів, хоча такі будинки вже збудовані;

- будівництво за монолітно-каркасною технологією будинків понад 16 поверхів збільшує вартість квадратного метру за рахунок витрат на технічне оснащення.

 

Наші інтереси: 

Орієнтуватися в технологіях будівництва. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи