Це маленьке колюче безхребетне створіння живе в прибережних водах і відоме довгою тривалістю життя. Морські їжаки можуть жити приблизно 100 років, гинуть переважно від хижаків, зокрема і двоногих. Але цікаво те, що навіть у такому віці у них не помітно ознак старіння. А функція розмноження у цих роздільностатевих тварин навіть інтенсивніше працює в старшому віці, ніж у молодому. Такі висновки зробили зоологи з Орегонського Державного Університету. На одній з особин, упійманих у 21 столітті, була мітка від 1805 року. А її здоров’я було прекрасним. Пізніше було проведено біохімічне і ізотопне дослідження, які підтвердили, поважний вік морських їжаків. І у них не знайшли вікових дисфункцій. Мабуть, такі можливості морських їжаків пояснюють те, що в Японії дуже цінують страви зі свіжої ікри і гонад цих тварин.
Харчуються Echinoidea переважно морськими водоростями і ведуть малорухливий спосіб життя. Нервова система їх влаштована так, що вони здатні розпізнавати тільки близько розташовані предмети. Але навіть за такої простоти їм вдалось поширитись у великому діапазоні глибин. Представники цього класу були знайдені навіть у Яванській впадині на глибині 6 850 метрів. І якщо морські їжаки існують вже приблизно 450 000 000 років, то це ще одне свідчення надійності їх фізіології для певних зовнішніх умов. Мілководні вапняки Естонії, утворені в силурійських період, відомі завдяки їжаковим.
Ерік Девідсон і Рой Бріттен з Каліфорнійського університету запровадили використання морських їжаків як модельних тварин для біологічних досліджень завдяки їх поширеності, плодючості і довгій тривалості життя. Згодом було виявлену здатність до регенерації тканин при потребі. Детальніше це описано в науковій статті А. Боднара і Дж. Кофмана "Підтримка регенерації соматичних тканин в коротко- і довгоживучих видів морських їжаків". Також у морських їжаків виявили генетичну послідовність 2А, котра крім них властива ще вірусам.
Тож тепер, якщо навіть морському їжаку зрозуміло, як довго жити, можна над цим задуматись людям і аріям. Мабуть, що одним із пояснень довготривалості життя цих морських створінь є простота влаштування, котра перевірена мільйонами років існування на Землі. Можливо, людям є сенс позбутись надмірних ускладнень в своєму житті там, де вони є зайвими?
Джерела
1) Журнал "Відкриття і гіпотези" № 12 / 2003 рік.
2) Sea urchin (стаття з англомовної Вікіпедії)
3) Морські їжаки (відео від телекомпанії Глас)
Вивчаємо біологічні основи активного довголіття
Можливо треба ввести в меню: поїдання морського їжака!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Коментарі
Можливо треба ввести в меню: поїдання морського їжака!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Власне японці так і роблять. Можна піти далі: вивчити, що їдять морські їжаки.
https://www.youtube.com/@LeonidUkrainets