Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 4
  • Переглядів: 5

Кабмін скасовує мито та ПДВ на імпорт акумуляторів, генераторів, обігрівачів та інших товарів для енергетики

Категорія:

Світ:

Кабінет міністрів України вирішив звільнити від сплати ПДВ та ввізного мита акумулятори, генератори, трансформатори та інше важливе енергетичне обладнання для проходження цього опалювального сезону.

Це пришвидшить надходження в Україну необхідного обладнання для проходження опалювального сезону, допоможе задовольнити попит населення та сприятиме зменшенню цін на відповідну продукцію, наголошують в уряді.

ITC цитує промову прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні уряду:

"Мова йде про газогенератори, електричні двигуни та генератори, електрогенераторні установки та обертові електричні перетворювачі, трансформатори, електричні акумулятори, електричні водонагрівачі та обігрівачі, а також деякі інші товари для енергетики та забезпечення тепла. Це важливо, аби зараз прискорити ремонти, покращити забезпечення світлом, і теплом, задовольнити попит населення, а також зменшити ціни на відповідну продукцію".

Минулого тижня голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев між інших поточних ініціатив згадував проєкт, що передбачає звільнення від імпортного ПДВ обладнання, що постачається для власних потреб (без права перепродажу) зокрема, електрогенераторів, нагадує ITC.

Водночас Державна митна служба України нагадала правила декларування та оподаткування генераторів при переміщенні через митний кордон України. Так, статтею 374 Митного кодексу України передбачено, що генератори вартістю до 500 євро та вагою не більше 50 кг, які переміщуються автомобілем, залізницею або морським транспортом, звільняються від письмового декларування та оподаткування. У разі пересилання генераторів поштою, експрес-відправленням або несупроводжуваним багажем поріг безподаткового ввезення становить 150 євро. З перевищення, як відомо, потрібно заплатити податки: 32% (ввізне мито 10% від фактурної вартості та ПДВ 20% від фактурної вартості з урахуванням суми ввізного мита) від суми, яка перевищує ліміт 150 євро. Наприклад, за генератор фактурною вартістю 700 євро, що ввозиться  через автомобільний пункт пропуску, раніше необхідно сплатити митні платежі з суми, що перевищує 500 євро – загалом 64 євро:

  •     10% мита від 200 євро – 20 євро;
  •     20% ПДВ від 220 євро (фактурна вартість+мито) – 44 євро.

Цією постановою Кабмін звільняє від оподаткування імпорт генераторів та іншого енергетичного устаткування, що безперечно є хорошою новиною. Головне, щоб українські магазини не почали зловживати цією можливістю у власних інтересах, враховуючи як зросли ціни на акумулятори, генератори та іншу продукцію в умовах підвищеного попиту.

ITC звернуло увагу, що це рішення прийняли в рамках «заходів протидії коронавірусу SARS-CoV-2». Чому? Може, це потрібно було зробити саме в такий спосіб, щоб рішення втілити у життя швидко, адже задля «заходів протидії коронавірусу SARS-CoV-2» до війни рішення приймали швидко та без вагань.

Наші інтереси: 

Це – хороше рішення. Якщо пам’ятаєте, з квітня по червень в Україні діяло «нульове розмитнення» авто.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Піарники знову в ударі. Кадр з фільму «Хвіст крутить собакою» (Wag the Dog, 1997).

Підготовка до СКК «Вибори-2024»: у Демпартії США знайшли причину затримок зі зброєю для України

Про це 14 квітня 2023 року повідомив Юрій Швець – головний російськомовний рупор Демократичної партії США – на своєму ютуб-каналі, що має 1,28 млн користувачів. Виявляється, що головною причиною,...