Зображення користувача Володимир Федько.
Володимир Федько
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Ідеалізм і управління державою: від Максиміліана Волошина до Адольфа Гітлера

Категорія:

На державі лежить прямий обов'язок систематично і планомірно вишукувати у всій масі народу найбільш здібних та обдарованих людей і ставити цих людей на службу суспільству. Держава і державні посади повинні існувати не для того, щоб забезпечувати хороше життя окремого класу, а для того, щоб виконувати свої дійсно високі обов'язки.


Максиміліан Олександрович Волошин (прізвище при народженні – Кирієнко-Волошин; 16 [28] травня 1877, Київ, Російська імперія – 11 серпня 1932 Коктебель, Кримська АРСР, СРСР) – російський поет, перекладач, художник-пейзажист, мистецький та літературний критик.


«Держава будується відмовою від особистих пристрастей і інстинктів, тобто самозреченням і самопожертвою. Будь-який егоїзм веде не до закріплення громадського суспільства, а до його руйнування.

Для того, щоб особистість не згасла, в масі виникає індивідуалізм. Але для того, щоб індивідуалізм не прийняв форм чисто руйнівних (анархічних), він повинен бути просвітлений законом жертви: в цьому можливості хрестиянської держави. Самопожертва – ось фундамент, на якому може будуватися громадське суспільство, і якість, якою повинен володіти кожен покликаний до управління або до представництва. Тим часом, в сучасному парламентському ладі система підбору громадських діячів будується якраз на протилежному: на виживанні пристосованих, егоїстичних. Доступ до суспільних посад повинен бути обумовлений зростаючим рядом обітниць і зречення, подібним чернечим» [1].

(Максиміліан Волошин, Росія, 1917 рік)


Адольф Гітлер (нім. Adolf Hitler) (20 квітня 1889, Браунау-на-Інні, Австро-Угорщина — 30 квітня 1945, Берлін, Німеччина) — політичний та державний діяч Німеччини, райхсканцлер від 1933 до 1945 року, провідник Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини (НСДАП), один з ідеологів національного соціалізму.


«Під ідеалізмом ми розуміємо здатність окремої особи приносити себе в жертву навколишньому світу» [2].

(Адольф Гітлер, Німеччина, 1924 рік)

«Тільки ідеалізм і створив поняття «людина». Тільки цьому почуттю арійці зобов'язані всім своїм становищем в цьому світі, тільки завдяки цьому почуттю на нашій землі і існує людина. Тільки завдяки цьому почуттю і могла викуватися та творча праця, яка в поєднанні з простою фізичною силою і геніальним інтелектом створила видатні пам'ятники нашої людської культури» [3].

(Адольф Гітлер, Німеччина, 1924 рік)

«Найпершою передумовою істинно людської культури є перш за все саме наявність таких настроїв, коли люди готові пожертвувати інтересами свого власного «я» на користь суспільства.

Тільки в цьому випадку і можуть виникати ті великі цінності, які самим їх творцям обіцяють лише дуже невелику нагороду, але зате приносять неоціненну користь майбутнім поколінням. Тільки звідси і можна зрозуміти, як багато безкорисливих людей, що самі ведучи життя, повне позбавлень, віддають себе цілком на те, щоб створити забезпечене життя суспільства» [4].

(Адольф Гітлер, Німеччина, 1924 рік)

«Люди існують для того, щоб служити високим ідеалам, але в той же час ми маємо право сказати, що без високих ідеалів немає і самої людини. Так замикається коло» [5].

(Адольф Гітлер, Німеччина, 1924 рік)

«Виконувати обов'язок – це означає обслуговувати не самого себе, а служити суспільству» [6].

(Адольф Гітлер, Німеччина, 1924 рік)

«Хто дійсно любить свій народ, той завжди повинен бути готовий підтвердити це справжньою жертвою» [7].

(Адольф Гітлер, Німеччина, 1924 рік)

«На державі лежить прямий обов'язок систематично і планомірно вишукувати у всій масі народу найбільш здібних та обдарованих людей і ставити цих людей на службу суспільству. Держава і державні посади повинні існувати не для того, щоб забезпечувати хороше життя окремого класу, а для того, щоб виконувати свої дійсно високі обов'язки. Але це буде можливо лише тоді, коли носіями державної влади принципово будуть тільки найздібніші, енергійні і сильні волею люди. Це повинно відноситися не тільки до адміністративних посад, а й до ідейного керівництва нації у всіх без виключення областях. Той народ, якому вдасться поставити найздібніших людей на чолі найважливіших галузей життя, вже в одному цьому отримає найсильніший фактор величі» [8].

(Адольф Гітлер, Німеччина, 1924 рік)


Посилання:

[1] Цит. в перекладі по: Волошин М.А. Стихотворения. Статьи. Воспоминания современников / Вступ. Ст. З.Д. Давыдова, В.П. Купченко; Ил. Н.Г. Песковой. – М.: Правда, 1991. – 480 с., ил. С. 300-301.

[2] - [4] Цит. в перекладі по: «Моя боротьба», кн. 1. гл. 11.

[5] Цит. в перекладі по: А. Гітлер. «Моя боротьба», к. 2. гл. 1.

[6] Цит. в перекладі по: А. Гітлер. «Моя боротьба», к. 1. гл. 11.

[7] Цит. в перекладі по: А. Гітлер. «Моя боротьба», к. 2. гл. 2.

[8] Там само.


Наші інтереси: 

Будувати Вільну Українську Державу!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи