Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Глибинна трансформація українського господарства – перехід від сировинної моделі до продовольчої

Категорія:

Війна, спричинені нею руйнування, логістичні перебої показали фундаментальні проблеми української економіки. Однією з них є її орієнтація на експорт сировини, тобто габаритних товарів з низькою доданою вартістю. Але є й гарна новина – Україна нарощує продажі товарів з високою доданою вартістю.

До початку війни, коли мова йшла про український експорт, у першу чергу мали на увазі зерно, руду, металопрокат. Частка продукції з високою доданою вартістю була доволі мала, пише Останній капіталіст.

Проте, бізнес швидко зробив висновки, і український АПК почав швидку трансформацію. Її мета – диверсифікувати свій асортимент товарів та наростити продажі товарів з високою доданою вартістю.

На фоні невивозу частини зерна і його здешевлення в Україні почало зростати поголів'я промислового свинарства, птахівництва. Окрім цього, зростає експорт молочної продукції – у серпні ця галузь показала рекордне зростання за останні 2 роки з трендом на подальший ріст.

Паралельно з продовольчою сферою в АПК активно формується сфера біоенергетики. Нещодавно було приватизовано Марилівський спиртзавод. Стартова ціна лоту складала близько 54 мільйонів гривень, під кінець аукціону ціна зросла майже у 3 рази, до 150 мільйонів гривень. Спиртзавод придбала заснована у 2018 році фірма "Вітагро Енерджі".

Для України, що має купу зерна, розвиток спиртовиробництва – стратегічна потреба. Це можливість не лише збільшити енергетичну незалежність нашої держави, а і наростити експорт продуктів з доданою вартістю на фоні "зеленого" тренду у ЄС. Навіть не віриться, що у нашій країні буквально донедавна була державна монополія на виробництво спирту.

Міністерство агарної політики також звітує про початок інвестиційних проектів з нарощення потужностей з глибокої переробки зернових культур, а саме збільшення виробництва борошна, макаронних виробів. І якщо борошно нема сенсу експортувати, то ось макаронні вироби – непоганий товар. Навіть зараз в Україні можна побачити литовські макарони.

Наші інтереси: 

Війна штовхає Україну на зміни. Зміни відбуваються в усьому. В першу чергу – в економіці. Потрібно припинити сировинний експорт. Переробка сільськогосподарської продукції має бути в Україні. Україна має експортувати макарони, а не імпортувати їх з Італії, Польщі чи навіть з Литви!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

Правильно! Тут більше: https://www.ar25.org/article/harchuvannya-postindustrialnogo-suspilstva-bilshe-pryrodnosti-menshe-shtuchnosti.html

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Коментарі

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

Правильно! Тут більше: https://www.ar25.org/article/harchuvannya-postindustrialnogo-suspilstva-bilshe-pryrodnosti-menshe-shtuchnosti.html

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !