Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 82
  • Переглядів: 85

Депутати пропонують державі оплачувати те, що в неї було вкрадено. Законопроєкт, який шокує

Категорія:

Парламентські лобісти вигадали, як легалізувати все незаконно відчужене у держави майно. У Верховній Раді зареєстровано законопроект в інтересах осіб, які отримали у власність державне чи комунальне майно за сумнівними схемами.

24110601.jpg

ілюстрація з відкритих джерел

Автори проекту фактично пропонують узаконити «амністію дерибанникам», які отримали ділянки у лісах, заповідниках, ландшафтних парках, прибережних смугах. Це вже не перша лобістська спроба такого змісту. Раніше ці ж автори пропонували запровадити таку амністію після п’яти років володіння майном. Тепер же цей термін пропонують збільшити до 10.

Про це у своїй статті "Амністія плюс щедра компенсація. Депутати готують подарунок організаторам дерибану державного майна" на сайті "Главком" пише Юрій Мельник.

Суть пропозиції законотворців зводиться до того, що держава чи місцева громада, якщо вирішить повернути собі цінне майно, то має покласти на рахунок суду ринкову вартість такого майна. Таким чином, наприклад, забудовник, якому вдалося отримати ділянку на узбережжі чи в лісі за заниженою ціною, чи взагалі безкоштовно, не просто поверне її громаді чи державі, а ще й має отримати чималу компенсацію.

Авторами нової ініціативи стали 20 нардепів, зокрема, «слуги народу» Ігор Фріс, Олександр Горобець, Сергій Бунін, які подавали схожі проекти ще навесні. Проєкт 12089 екологічний комітет Верховної Ради має розглянути 7 листопада.

Зазначається, що ця законодавча ініціатива – не єдина, яку просувають лобісти забудовників у часи війни. Навесні у парламенті України зареєстровано низку законопроектів в інтересах забудовників, які пропонують зокрема дати можливість змінювати цільове призначення ділянки, якщо містобудівна документація не внесена до земельного кадастру, а це майже вся територія України (11184).

Автори нового законопроєкту (12089) хочуть легалізувати все незаконно відчужене у держави майно, якщо з моменту відчуження пройшло понад десять років.

Зараз прокуратура, коли повертає роздерибанені ліси чи узбережжя, може просто звернутися до суду. Якщо ж законодавчу ініціативу підтримає Верховна Рада, – треба буде  внести депозит на рахунок суду. І це має бути саме ринкова вартість майна, яку після програшу у суді отримає «добросовісний набувач». Тобто держава може програти, а забудовник нічого не втрачає, якщо виграє чи програє суд.

Проект змінює ситуацію виключно на користь інтересів приватного власника, який у будь-якому випадку стає «добросовісним» набувачем і через десять років до нього жодних питань у держави бути не може, навіть якщо він сам організував корупційну схему дерибану лісу чи узбережжя.

Ключова ідея законотворців полягає у тому, аби обмежити для держави, в інтересах якої зазвичай ідуть до суду з позовом лише прокурори, строк на звернення до суду з позовом щодо оскарження судових рішень, про які не знала держава та громада як власники землі. Унаслідок цього багато роздерибанених земель лісового, водного, природно-заповідного фондів, рекреаційного, історико-культурного та іншого призначення з встановленим режимом охорони та забороною передачі у приватну власність нормою закону стане просто неможливо повернути через суди.

Також законодавча ініціатива не враховує той факт, що поширеним є використання схеми приватизації землі на підставних осіб, тобто безкоштовне набуття права власності. У разі скасування судами рішень органів, що передавали землю у приватну власність, право на приватизацію у фізичних осіб поновлюється. Натомість законодавці пропонують ще й додатково державі оплатити цю землю.

Наші інтереси: 

Паразитичний клас прагне легалізувати награбоване. Ганебна власність має бути конфіскована, а злочинці покарані без строку давності. Ганебну власність можна легалізувати тільки шляхом компенсації суспільству заподіяних збитків. Ці збитки розраховуються й оформлюються як борг, який злочинці мають повернути суспільству протягом визначеного терміну. Така собі «реструктуризація заборгованості», подібно до існуючої в Україні практики повернення боргів за недоплачені комунальні послуги.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Працюємо!

Прошу активніше підтримати розвиток Народного Оглядача – перехід на Drupal-10 та систему самоорганізації «Демоси»

Радіймо, друзі! Ми продовжуємо успішні дослідження Доброї Новини та Великого Переходу, а також розвиток відповідного софту. Нарешті розпочали перехід НО з застарілої платформи Drupal-7 на сучасну...

Останні записи