Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

dComms – пакет децентралізованих захищених сервісів зв’язку на випадок відсутності інтернету

Сервіси dComms працюють на локальних серверах у п’яти містах України – Києві, Харкові, Одесі, Львові та Рівному. Їх можна використовувати у тому випадку, якщо доступ до Telegram, Whatsapp, Facebook та інших мереж недоступний. До того ж всі комунікації повністю зашифровані, що гарантує захист приватності.

Про це ITC.ua повідомило ще 24 березня.

Технічні фахівці канадської організації eQualitie запустили локалізований українською мовою проєкт dComms – це добірка децентралізованих інструментів комунікацій для зв’язку  з родиною та друзями навіть за умови відсутності зовнішнього інтернету.

Сервіси dComms працюють на локальних серверах у п’яти містах України – Києві, Харкові, Одесі, Львові та Рівному. Їх можна використовувати у тому випадку, якщо доступ до Telegram, Whatsapp, Facebook та інших мереж недоступний. До того ж всі комунікації повністю зашифровані, що гарантує захист приватності. Всього у пакеті dComms п’ять різних комунікаційних сервісів:

  •     Element – чат з наскрізним шифруванням;
  •     Delta chat – зашифрований сервіс обміну повідомленнями, схожий до Whatsapp;
  •     Briar – месенджер, що за замовчуванням використовує мережу Tor й працює через Bluetooth у смартфоні;
  •     CENO – веб-браузер для доступу до інтернету там, де задіяні обмеження чи відключення інтернету;
  •     NewNode – cервіс VPN на основі однорангової мережі.

На сайті проєкту кожен сервіс супроводжується короткою інструкцією щодо підключення та посиланнями на завантаження в локальній мережі чи онлайн.

У перший день повномасштабного вторгнення РФ в Україну команда технічних фахівців за сприяння eQualit.ie відкрила українським користувачам доступ до зашифрованого чат-сервера (Matrix), який працює в локальних мережах провайдерів. Перші сервери почали працювати в Києві та Харкові, й сотні місцевих користувачів почали комунікувати між собою, обмінюватися повідомленнями про ситуацію в містах в умовах війни та тримати зв’язок з рідними через закриті кімнати.

Чи варто нагадувати, що інструменти децентралізованих комунікацій варто вивчати та завантажувати заздалегідь, а не тоді, коли зовнішній інтернет зникає. Користування сервісами  dComms буде можливим за умов підключення до локальних мереж провайдера в одному з міст. У найближчих планах розробників — розгорнути додаткові сервери Matrix в інших містах України.

Наразі ймовірність повного відключення України від зовнішнього інтернету є доволі низькою з огляду на роботу великої кількості українських провайдерів, наявності окремих каналів та докладених компаніями зусиль, включно з національним роумінгом. Проте в тих українських містах, де ведуться активні бойові дії, залишаться ризик пошкодження комунікацій та відсутності зв’язку. 24 лютого через декілька годин після початку війни ми публікували добірку надійних додатків для зв’язку без доступу до мереж.

Завантажити софт та інструкції з його використання можна на сайті dcomm.net.ua.

Наші інтереси: 

Переходимо на вільне захищене програмне забезпечення.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи