Зображення користувача Альберт Саїн.
Альберт Саїн
  • Відвідувань: 23
  • Переглядів: 23

Цікаві факти про Китай

Китай разом з Індією та Єгиптом є найдавнішою державою. Розташований в Східній Азії, займає 9596960 км², поступаючись по території лише Росії і Канаді. Китай вніс величезний внесок у розвиток світового мистецтва, науки і культури. Щоб зануритися в цей світ, сюди круглий рік приїжджають мільйони туристів, не тільки закарбувати культурні цінності, а й поєднати приємне з корисним, оскільки це ще і відмінний пляжний відпочинок на островах. Ми пропонуємо більш докладно ознайомитися з цікавими фактами про Китай.

25 Цікавих фактів про Китай

 
1. Населення Китаю на 2013 рік становить вже більше 1 мільярда 350 тисяч осіб. І це найбільша чисельність з усіх країн світу.

2. Через перенаселення в 1980 р. уряд КНР ухвалив закон про одну дитину на одну сім'ю, що призвело до старіння населення. Тепер влада думає скасувати цей закон і в той же час заборонити визначати стать майбутньої дитини. Вся справа в тому, що в сім'ї почесніше мати хлопчика, а якщо на узі з'ясується, що дитина - дівчинка, то більшість йде на аборт.

3. Саме в Китаї вперше з'явилися папір, компас, шовк, друк, фарфор, парашут, механічний годинник і це далеко не все.

4. Територія Китаю розташовується в 5 часових поясах, але всі живуть по одному часу, через так звану економічну необхідність.

5. Більшість американських і європейських підприємств перенесені в Китай через велику швидкість випуску продукції, і менших витрат на виробництво. Тепер напис «зроблено в Китаї» зустрічається повсюдно.

6. Лі і Ванг - найпоширеніші прізвища в Китаї, а всього їх трохи більше 3000. Але варто зауважити, що близько 80% населення вклалися, лише в сотню прізвищ.

7. У Китаї не прийнято давати чайові, можуть образитися.

8. Їжа в Китаї на любителя. Крім того, що готують все що бачать, так і їсти буде складно, якщо паличками не вмієте орудувати.

9. У Китаї великі проблеми з житлом. Дозволити собі купити повноцінну квартиру може не кожен, тому велике поширення одержали кімнати - капсули. Тобто кімната метр на два з ліжком і все!

10. Велика Китайська стіна найбільший пам'ятник архітектури, має довжину в 8 851 км.. Спочатку її створювали для захисту території від войовничих кочових племен.

11. До смертної кари в Китаї засуджують частіше, ніж у будь-якій країні. При тому, що стратити можуть і не громадянина КНР.

12. Природний газ, як паливо, вперше почали використовувати саме китайці.

13. Жахливий факт: підприємливість китайців не знає кордонів, вони навіть з кішок шиють шуби. Можливо, в списку фобій за цього факту, існує страх Китайців - сінофобія.

14. Цікаво, що колір жалоби в Китаї білий.

15. Офіційною мовою є Китайська мандаринська, але в Китаї багато народностей зі своїми мовами і діалектами, яких більше 200.

16. Все найцікавіше і потрібне з'являється випадково, так сталося і з морозивом. Хтось, приблизно 5000 років тому, залишив рисову кашу на снігу, так і з'явилося морозиво.

17. У Китаї найбільше різновидів бойових мистецтв у світі, найвідоміші ушу саньда і кун-фу.

18. Китайці постійно порушують правила дорожнього руху, тому у них і найвища смертність на дорогах.

19. Каліграфія в Китаї займає провідне місце з усіх видів мистецтв, що не дивно, адже всього налічується більше 87000 ієрогліфів.

20. Вирощувати і заварювати чай, перші придумали саме китайці. Чай з'явився в Китаї в 3 столітті до нашої ери і через деякий час цей напій набув поширення по всій країні.

21. На сьогоднішній день Китай є потужною спортивною державою, кожен рік уряд на спорт витрачає більше 500 мільйонів доларів, а переможцям на олімпіаді дарує кілограм чистого золота і значну суму грошей.

22. На даний момент в китайській армії служить більше 2,2 мільйонів чоловік і це найбільша армія в світі. А при великомасштабних військових діях можуть поставити під зброю близько 400 мільйонів чоловік.

23. Китай з кожним роком втрачає більше 1000 км² корисної території через розширення пустель, ними і так зайнята майже 1/3 країни. Тому з 1970 р. працює проект «Зелена китайська стіна», зміст полягає в тому, щоб вибудувати на шляху пустелі масові загородження з дерев і чагарників.

24. У Китаї крім традиційних для цієї країни релігій, таких як буддизм, даосизм і конфуціанство, непогано вписалися християнство та іслам.

25. У Китаї нарахували близько 100 видів тварин, які не зустрічаються більше ніде. Найбільш відомі з них - це Ірбіс і Панда.

Якщо Вам ще відомі цікаві факти про цю країну, то не соромтеся і додавайте в коментарях.


В тему:

7 фактів про Китай, які я побачила на власні очі

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи